Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


09.04.20
188169 39 Друкувати

Нові ліміти доходу для єдинників у 2020 році. У податківців своє бачення!

Як ви знаєте, з 2 квітня підняли ліміти доходу платників єдиного податку.

Які наслідки?

По-перше, якщо в 1 кварталі ФОП або юрособа єдиноподатник перевищили старих лімітів, тобто 300 тис., 1,5 млн і 5 млн., то порушення вже відбулося. Адже нові ліміти вступили в силу з другого кварталу.

Така позиція податкових органів. Вона цілком очікувана.

Тому в разі перевищення вже в першому кварталі старих лімітів підуть негативні наслідки. Зокрема, доведеться сплатити податок з суми перевищення за підвищеною ставкою, а також перейти або на іншу групу (для першої, другої групи) або взагалі покинути спрощену систему.

По-друге, оскільки ліміт підняли тільки зараз, то перейти чинним загальносистемникам на єдиний податок з урахуванням вже підвищених розмірів можна тільки з III кварталу.

По-третє, зміни вступили в силу з середини року. Але я впевнений, що ліміт доходів не потрібно ділити.

За підсумками 2020 року важливо не перевищити вже новий ліміт, тобто 1 млн, 5 млн і 7 млн ​​для відповідної групи.

Але у податківців із цього приводу вже є інша думка. Вони вважають, що використовувати новий ліміт «в лоб» не можна, а потрібно застосувати якийсь розрахунковий новий ліміт, виходячи з кількості днів дії старої і нової цифри. Відповідний розрахунок податківці навели у черговому інформаційному листі

Наприклад, для третьої групи ліміт 5 млн.грн діяв 92 дня, а 7 млн.​​грн буде діяти 274 дня. Ось у податківців і виходить за весь 2020 рік не 7 млн, а близько 6,5 млн. Для другої групи виходить не 5 млн, а 4 млн 120 тис, а для першої не 1 млн, а 824 тис. Ну дурниця ж!

На мій погляд, це не відповідає ПКУ.

Для доведення помилковості такого підходу давайте продовжимо цю фіскальну логіку. Розрахунок щоденних лімітів (те, чим фактично займається податкова в даному випадку) призводить до того, що перебуваючи на спрощеній системі частину року, платник може досягати неповного річного ліміту, а лише його частини (наприклад, чверті, якщо перейшли на єдиний в четвертому кварталі). Але помилковість цього підходу занадто очевидна. Незалежно від періоду перебування на єдиному податку в рамках року (хоч квартал, хоч рік) річний ліміт застосовується однаково. З частиною року у податківців ніколи не виникало питань. Сподіваюся не виникне і в майбутньому.

Так і тут. Незалежно від періоду дії нового ліміту він повинен застосовуватися до доходу всього року. Оскільки після 2 квітня в будь-який момент застосування правил про ліміт ми звертаємося до ПКУ, а там значиться цілком конкретна величина. Нова величина.

Проте обов'язково зафіксуйте позицію податківців. На ній можуть намагатися ловити багатьох за підсумками 2020 року. Не сумніваюся, що в судовій практиці цей підхід податкової не встоїть.

Але спочатку потрібно вирішити, чи варто в цьому питанні битися або краще трохи не допрацювати до нових цифр.

У будь-якому випадку ще тільки квітень і до кінця найближчого звітного періоду (а тим більше року) багато води витече. Сподіваюся, позиція податківців зміниться і повернеться в лоно ПКУ.

Дмитро Винокуров, головний редактор «Податки та бухгалтерський облік»

 

За матеріалами ДПСУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Сомневающийся Sкептиk
09.04.20 01:07

Значит, когда нужно платить налоги и ЕСВ "новенькому" ФОПу или в случае закрытия в середине месяца – плати ЕСВ за полный месяц.
Продолжаем далее: по аналогии с этим разъяснением ограничения по карантину для людей старше 60 на самом деле нужно пересчитать (т.к. изменения вносились несколько раз) и если постараться, то выйдет не 60 лет, а 60 лет 2 месяца 4 дня и 3 часа; сроки по приговорам (в зависимости от того, когда их принимали: в середине года, в середине месяца, високосный год был или нет) при желании можно увеличить или уменьшить; то же самое по штрафам.
1 апреля давно прошло, а налоговая продолжает шутить.
Кстати, по моему запросу по поводу применения РРО (налоговая с садистской настойчивостью любит консультировать НЕ в соответствии с законодательством, а "от себя"): https://buhgalter911.com/news/news-1048168.html налоговая до сих пор не ответила (скоро придётся писать повторно).
Неужели они не понимают, что это НЕсмешные шутки?
 

Відповісти
  • Буржуй
09.04.20 07:13

По такой логике налоговиков, если я в 2019 зарегистрировался ФОП и стал плательщиком ЕН 1 июля 2019г. То мой оборот за 2019 не может превышать 750 тис.грн . Я же был ФОПом полгода, а 1,5 млн это ведь в год!

Відповісти
  • бурундук
09.04.20 15:22

Буржуй,Логика тут не уместна

Відповісти
  • Маня
09.04.20 13:45

Буржуй, не підказуйте. 

Відповісти
  • Wonder woman
09.04.20 08:40

Боже, какой бред... Они, наверное, учились математике по урокам, которые сейчас транслирует Освитория.

Відповісти
  • Шурик
10.04.20 06:31

Wonder woman,
Какая к чёрту математика. Им на вместомозговую флєшку мову с вирой едва залили, они даже в этом часто путаются. Другого и до них никогда там не было.
Украиной с Шербитского правят сплошь конченые недоноски.

Відповісти
  • бурундук
09.04.20 15:24

Wonder woman,Спасибо что дурь этой Освитории показали на всю страну.
Не дай Бог где в школе встретите--берите детей и бегите оттуда.

Відповісти
  • ***
09.04.20 16:09

бурундук ,Куда бежать, ведь по ТВ показывают самых лучших учителей? А те,  кто их выбирал,  еще тупее?

Відповісти
  • Фрося
09.04.20 15:09

Wonder woman,Посмотрела минуту урок Зоологии. Узучали белого медведя. Учительница мелом на доске описывала медведя. Дикость и бред. Я бы умерла от разрыва сердца и ли бы разнесла школу,  если бы сейчас у меня был школьник. Вспоминаю с благодарностью наш кабинет ботаники в 24 школе г Киева и учительницу Елену Петровну. Микроскопы на каждом столе,  аквариум, чучела, наглядные пособия и оранжерея, где мы проводили опыты. Учитель во время урока давала нам в 10 раз больше, чем  было написано в учебнике по данной теме. Сейчас большинство учителей кроме читанки и учебника и сами ничего не знают. Современные недоумки.

Відповісти
  • Микола
09.04.20 09:13

нет  слов -  тупые  уроды !

Відповісти
  • Mariya A.
09.04.20 09:15

Матерь Божья! Шо то було?
Это покруче, чем газонокосилка, размазанная по трём НН тонким слоем!

Відповісти
  • Светлана
09.04.20 09:31

2 група единщиков, которая превысит 1 млн. обязана зарегистрировать кассовый апарат!.Без кассового, остальние 4млн. - это не ваш лимит.

Відповісти
  • Ніна-Н
11.04.20 09:20

Светлана,зобов"язані не всі , а ті, які проводять операціїї, що підпадають під дію закону про РРО. До речі. тут однозначності також нема. А для безготівкових розрахунків через касу. термінал банку ,з п/р на п/р  навіщо РРО?

Відповісти
  • Ніна-Н
12.04.20 11:07

Я не права ? Всі  ФОП. якій досягли 1 млн. мають зареєструвати касовий апарат?

Відповісти
  • Дмитрий Винокуров
09.04.20 10:30

Светлана, Вы абсолютно правы. Лимит доходов для неприменения РРО (1 млн) не поднимали.

Відповісти
  • Oleg7
09.04.20 09:38

Смішно :)
В ДПСУ з’явився випускник математичної школи і вирішив продемонструвати свої здібності...

Відповісти
  • Светлана
09.04.20 09:45

Карантинні нововведення для бізнесу: як змінюються терміни запровадження нових правил використання РРО? статья за 31.03.20. прочитайте

Відповісти
  • Andrey
09.04.20 10:12

Обличчя не спотворені інтелектом 

Відповісти
  • х хх
09.04.20 10:43

Страна не пуганых идиотов... хуже не будет

Відповісти
  • Фрося
09.04.20 15:11

х хх, Идиоты, ковидиоты... что дальше?

Відповісти
  • Ігор
09.04.20 12:35

«Айсберга немає. Aйсберг є, але він в абсолютно іншому океані. Айсберг в цьому океані, але він дуже скоро розтане. Айсберг є, але ми не вріжемося в айсберг. Ми врізалися в айсберг, але збиток буде відновлений найближчим часом. Айсберг - це китайський айсберг. Ми йдемо під воду, але кожен пасажир, який хоче рятувальну шлюпку, може отримати рятувальну шлюпку, і вони - красиві рятувальні шлюпки. Послухайте, пасажири повинні ввічливо просити рятувальні шлюпки, якщо вони хочуть їх отримати. У нас немає рятувальних шлюпок, ми не дистриб'ютори рятувальних шлюпок. Пасажири повинні були спланувати цей айсберг і принести свої рятувальні шлюпки. Я дійсно не думаю, що нам потрібно стільки рятувальних шлюпок. Вони наші рятувальні шлюпки, а не пасажирські. Рятувальні шлюпки були залишені на березі останнім капітаном цього корабля чотири роки тому. Ніхто не міг передбачити цей айсберг. У нас є секретні чудо-шлюпки, скоро вони з'являться. Замість шлюпки, спробуйте прив'язати до себе порожню пляшку. ».

Відповісти
  • Алла
09.04.20 13:21

это чтобы жизнь медом не казалась, воистину у налоговой "горе от ума"

Відповісти
  • Фрося
09.04.20 15:12

Алла, И до Чацкого, как до Парижу пишки.

Відповісти
  • Ксенія
09.04.20 15:13

Вибачаюся , що не в тему. Хто працює в приват 24 бізнес, як ви платите  на картки працівникам кошти на відрядження через зарплатний проект? Інструкцію мені скинули з приват онлайн, але там нічого не зрозуміло і в основному про зарплату. Буду дуже вдячна за відповідь. Перший раз плачу з привата, раніше був зарплатний проект в Авалі, а там набагато простіше.

Відповісти
  • С_Светлана
09.04.20 18:14

Ксенія, проще попробовать сделать такие выплаты обычной платежкой каждому сотруднику на карту отдельно (если конечно их пара человек, а не пара десятков))). Я пыталась две недели назад через "массовые выплаты" отправить списком, так мне забраковали эту выплату, начали требовать дополнительные документы под этот платеж. Я правда выплачивала командировочные не перед командировкой, а после нее. как задолженность по авансовым отчетам

Відповісти
  • Ксенія
09.04.20 18:32

С_Светлана, а якщо окремо кожному на зарплатну карту , то це ж мабуть потрібен IBAN кожного?  А це довго , поки працівники всі розтеляться, поки принесуть всі дані по картці , то це буде в кінці року.

Відповісти
  • Лариса
09.04.20 19:47

Ксенія, в Приваті в платіжці є поля для вибору введення або номеру рахунка, або номеру картки (це якщо кожному окремо платити). Але тут є одне "але": якщо ви переводите окремою платіжкою на зарплатну картку якісь гроші "не зарплатні", то з отримувача стягується комісія.
Через зарплатний проект не пробувала, але думаю, якщо так можна, то принцип аналогічний створенню зарплатної відомості, тільки в призначенні буде інше формулювання.

Відповісти
  • Ксенія
09.04.20 18:28

С_Светлана, Нажаль у мене 24 чоловіки і платити буду наперед за квітень. 

Відповісти
  • Ігор
09.04.20 15:32

Ксенія, в мене немає досвіду таких виплат, тому і зацікавився.
Гадаю, у вас не виходить тому-що треба вибрати:
"Зарплата/масові виплати/створити відомість" - ну, а далі (інтуїтивно здогадуюсь) все, як заповнення зарплатної відомості. Там навіть є коротка інструкція, а ліворуч маленький синій кружечок зі знаком "?" та зеленим трикутником - при натисканні з'являється нова вкладка з інструкцією. Далі створюється: 1. Платіжка на відомість; 2. Платіжка на комісію.

Відповісти
  • Ксенія
09.04.20 16:18

Ігор, дуже Вам вдячна за відповідь.

Відповісти
  • ИринаКиев
10.04.20 22:11

и зачем было мусолить несколько  лет  поднятие  лимитов ФОП-ам,  что теперь выдумывать  формулы,  как это все  подсчитать за год,  почему не принять с 01.01.2020 и вообще не париться с этим  дурацкими  расчетами,  вот настоящее  "горе от ума"

Відповісти
  • Ніна-Н
11.04.20 09:40

Щось не зрозуміла показник "залишок ліміту до кінця 2020 року".Чому залишок? Якщо по тих підрахунках. то це весь ліміт на 2020 рік?

Відповісти
  • Ирина
11.04.20 14:24

Я правильно понимаю,если ФОП-3 группник ,у которого в 2019 году было около 2 млн захочет перейти на 2 группу с 3 квартала,он может это сделать?

Відповісти
  • Ніна-Н
13.04.20 11:00

По таких "розрахунках" за 92 дня по 2 гр.ФОП може набрати не більше 377049,18.А якщо набрав 1499999? Нічого не порушив? Нічого.Скільки залишається на 274 дні по такій "теорії" -3743169,40? А разом за 2020 рік ?Більше 5 млн. Ось така "математика".

Відповісти
  • Кирилл
13.11.20 19:11

Я начал работать ФОП на 2 группе с четвертого квартала 2020, я бы хотел задекларировать 900тыс. за год ( по факту работаю только последний квартал 2020. Кто подскажет, я есть ли риск что потребуют установить кассовый аппарат в связи с этим? Если 4120000:4= я вписываюсь, но ведь и раньше был лимит 1,5 млн., но если превысил 1млн. оборота то требовали РРО

Відповісти
  • Ірина
18.11.20 12:35

так если у меня в 1 квартале нет превишения. я могу использовать за 2020 год 7 млн?

Відповісти
  • Сергей.
28.12.20 01:17

Уважаемый Дмитрий.
ПроЯсните пожалуйста: на сегодня, на 28 декабря 2020, лимит ФОП на 2 гр. 5 000 000 или 4 120 218,58 ?
Что говорит налоговая? Пересмотрела ли она свою позицию?

Відповісти
  • Геннадий
03.02.21 10:21

Сергей.,некоторые ее работники не пересмотрели.Требуют порешать вопросы, или указать меньшую сумму в декларации.Хотя их же горячая линия, утверждает, что лимит на 2-ую группу 5.0 а никак не 4.12.

Відповісти
  • Лиза
04.01.21 10:06

Я ФОП 3й группы, суммарный доход вышел 6.6 млн (заходит валюта от иностранных контрагентов), 
что делать - подавать 6.6 или 6.4, а 200К задекларировать в первом квартале 2021 (200К это как раз сумма непроданой валюты)? 

Відповісти