Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


28.05.20
35417 18 Друкувати

Звільнення підприємців від сплати ЄСВ за травень. Закон опубліковано

В газеті "Голос України" від 28.05.2020 р. № 87 опубліковано Закон № 591-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)".

Серед іншого, Законом звільнено від сплати ЄСВ за себе ФОПів та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність на період з 1 по 31 травня 2020 року. 

Як і раніше, такі особи можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску в розмірах та порядку, визначених цим Законом. У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску за звітний період, визначений для таких осіб цим Законом.

Нагадуємо, звільнення підприємців від сплати ЄСВ за березень та квітень передбачено Законом № 533-IX. При цьому, періоди звільнення включаються до страхового стажу та вважається, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів.

Шановні користувачі! Тепер ви можете дізнаватися всі останні новини порталу Бухгалтер 911 першими в TELEGRAM і VIBER спільнотах!

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Валентина
28.05.20 13:08

Хоть бы хто спасибо сказал.

Відповісти
  • Татьяна
28.05.20 13:10

Кому?

Відповісти
  • Бух
29.05.20 07:44

Татьяна, за что? 

Відповісти
  • Валентина
28.05.20 14:45

Спасибо от всего сердца Николаю за то, что добавил меня в сообщество в viber. 
 

Відповісти
  • Елена
28.05.20 15:48

За что спасибо?

Відповісти
  • Катя
28.05.20 17:36

А если ЕСВ было оплачено за май. Можно не платить за июнь?

Відповісти
  • Валентина
29.05.20 09:43

Катя, можно

Відповісти
  • Тетяна
28.05.20 18:36

Дякую за оперативно надану інформацію! Натхнення, всіляких гараздів та успіхів вам в роботі! Нехай щастить!

Відповісти
  • Маргарита
29.05.20 13:07

Если в период карантина  мы работали , нам нужно оплачивать есв   или можно не оплачивать ??

Відповісти
  • Светлана
29.05.20 16:26

Маргарита,можно не оплачивать( за себя) 

Відповісти
  • Зіна
29.05.20 14:50

Маргарита,

Відповісти
  • Таня
29.05.20 17:00

А если я на общей системе и не работаю ,я тоже освобождаюсь от уплаты ЕСВ за март,апрель?

Відповісти
  • ок
01.06.20 10:23

Таня, да 

Відповісти
  • Лариса
30.05.20 11:16

Таня, тільки за травень ФОП на загальній системі 

Відповісти
  • Ольга
31.05.20 18:24

Если я на 3й группе упрощенки, то мне можно не платить ЕСВ за май? Или только на общей системе можно? Я что-то запуталась... 

Відповісти
  • ок
01.06.20 10:23

Ольга, единщики тоже могут не платить 

Відповісти
  • gafi
01.06.20 17:27

единщик, 3я группа, не платим только за май, или платим? Самозанятое лицо, платим, не платим? Запуталась уже... Бух911, будьте добры, составьте таблицы по группам, есв и ен, когда платят, когда не платят. Будем очень благодарны

Відповісти
  • gafi
02.06.20 01:40

кажется разобралась, есв все спд не платят с 01.03.2020, ен - платят.

Відповісти