Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


02.06.20
17701 35 Друкувати

Прийняття Таблиці платника не веде до автоматичного розблокування раніше заблокованих ПН/РК

Відповідно до п. 201.16 ПКУ, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена.

Однією з підстав такого зупинення є п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, якщо коди згідно з УКТЗЕД/ДКПП товарів/послуг відсутні в Таблиці даних платника податку на додану вартість, як товарів/послуг, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання.

У разі виникнення цієї ситуації платнику ПДВ необхідно подати Таблицю даних платника податку (далі – Таблиця) відповідно до пунктів 12 – 24 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 11.12.2019 р. № 1165 (далі – Порядок).

Нагадуємо про наявність Додатка 5 до Порядку, яким встановлена форма Таблиці. Таблиця подається з обов’язковим наданням інформативних пояснень про фінансово-господарську діяльність відповідного суб’єкта господарювання, яким складається така Таблиця.

Звертаємо увагу, що прийнята Таблиця не веде до автоматичного розблокування раніше заблокованих податкових накладних/розрахунків коригування.

Письмові пояснення та копії документів щодо заблокованих податкових  накладних розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платник ПДВ має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування.

За матеріалами ГУ ДПС у Дніпропетровській області
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Лариса
02.06.20 08:40

Эту таблицу практически ни у кого не принимают. Я несколько раз подавала - бесполезно.

Відповісти
  • Лиана
02.06.20 13:28

Лариса, проверте своё соответствие критериям рискованности а ЕКабе,и подайте Повiдомлення про подання iнформацiї та копiй документiв щодо невiдповiдностi платника податку критерiям ризиковостi платника податку,                               должно сработать, как подача таблицы

Відповісти
  • Наталія
02.06.20 14:20

Лиана, а где в ЕК надо смотреть соответствие критериям рискованности?

Відповісти
  • Лиана
02.06.20 16:25

Наталія, в ЕК закладка Моніторинг ПН/ЗК-Відповідність критеріям ризиковості платника податків.                         Если данных нет- это значит, что все в полном порядке!

Відповісти
  • Ігор
02.06.20 09:04

В правовій державі це б стало підставою для розблокування, тому-що одразу розставляє крапки над всіма "і". Хоч про що я кажу. В правовій державі і блокування не було б і такої корупції на базі ПДВ і такого злочинного адміністрування цього податку не було б. А в нас бариг при владі замінюють аферисти.

Відповісти
  • Лариса
02.06.20 09:11

Ігор,уже никаких сил нет с этой блокировкой. Блокируют НН повально. Только тем и занимаюсь, что готовлю документацию на разблокирование. 

Відповісти
  • Ольга
02.06.20 09:31

У меня тоже  остановили регистрацию  трех налоговых накладных - но интересно то, что одновременно  отправила  4 НН   точно с таким же ассортиментом,  так одна с них прошла.  А причина остановки регистрации как будто они вычислили, что нет  песка у нас,  а мы  его получили от НЕ плательщика НДС.  Ну вот у таблице до дод.5 я отправила,  а  теперь же надо повидомлення  к этим НН  и  кучу  сканированых  документов.  А если  предприятие маленькое  -  где  взять  сканер  и  сотрудников, которые этим будут заниматься. 

Відповісти
  • Лариса
02.06.20 09:39

Ольга, аналогичная ситуация - 10 заблокированных НН из 18. Сказать, что я в шоке - значит ничего не сказать... 

Відповісти
  • Лиана
02.06.20 13:13

Лариса, этот бред с раблокировкой пережила с 07.2019 по 02.2020, пока не сняли(надуманные) критерии риска , а потом переригистрировала под новыми номерами, а теперь отписываюсь от рішень ДПІ, что заблокированные НН надо считать ошибочными, иначе требуют уточнять НО по декларации и уплату недоимки...так что покой только снится...

Відповісти
  • Ольга
02.06.20 09:31

Отменить этот позорный налог!!!

Відповісти
  • Лариса
02.06.20 09:40

Ольга, Вы что, кто же его отменит? Это же кормушка...

Відповісти
  • *
02.06.20 09:41

а на кой черт тогда эти таблицы вообще?

Відповісти
  • Лариса
02.06.20 09:45

А есть такие, у кого все-таки приняли такую таблицу? Поделитесь пожалуйста опытом.

Відповісти
  • Любовь
03.06.20 21:34

Лариса, у меня приняли таблицу. К ней добавила объяснение на фирменном бланке, вытяг с указанием видов деятельности и остальные документы фигурирующие в объяснении.

Відповісти
  • Валентина
02.06.20 10:13

Лариса, у меня приняли . Но предприятие совсем новое . Заблокировали 1 налоговую. Заполнила только квэд, которые буду давать на заказчиков и приняли с первого раза

Відповісти
  • Юлия
02.06.20 09:47

с ноября по февраль заблокировано 187 налоговых.Таблицу приняли один раз в автоматическом режиме, а на следующий день пришло решение, что таблица неврахована. Февраль, март апрель, май подача пояснений по 70 вложений к каждой НН. Это был ужас. Убито 4 месяца на разблокировку, это еще хорошо, что перестали текущие блокировать.

Відповісти
  • Ірина
02.06.20 10:01

Таблицу приняли со второй попытки. Столкнулась с таким, что таблицу приняли (в обычном режиме на протяжении 5 дней), а через два дня пришло сообщение о непринятии этой ранее принятой таблицы. Подавала  таблицу снова и кроме пояснения прикрепила кучу разных документов: и договора аренды, и штатное расписание, и опись основных средств.  Пока таблица принята. Так что, не сдавайтесь, подавайте таблицу. Удачи!

Відповісти
  • Татьяна
02.06.20 15:02

Ірина, подскажите, вы через Медок подавали таблицу или через кабинет плательщика?

Відповісти
  • Светлана
03.06.20 09:53

Татьяна,лучше через кабинет, можно больше подкрепить документов

Відповісти
  • Ірина
02.06.20 15:27

Татьяна, через Медок

Відповісти
  • ольга
03.06.20 11:20

Ірина, пожалуйста ,где в МЕдке эта  таблица данных?

Відповісти
  • Лариса
02.06.20 10:03

Ірина,спасибо, буду пробовать еще раз подавать.

Відповісти
  • Татьяна
02.06.20 10:03

Мы таблицу подавали еще в 2016 году нужно новую подавать?

Відповісти
  • Елена
02.06.20 10:20

Татьяна, похоже, что да. Я в 2017 подавала, так же таблица принята, через время не принята. Но НН не блокировались до мая 2020. Теперь опять 24 заблокировали из них 3 уже прийняте рішення про реєстрацію после подачи таблицы и пояснення 

Відповісти
  • Бухгалтер в ужасе
02.06.20 10:29

Коллеги, а вообще есть какие-то телефоны куда звонить по таблице и блокировке нн?

Відповісти
  • Лариса
02.06.20 10:52

Бухгалтер в ужасе, звонить в свою областную налоговую, в отдел рискованных операций

Відповісти
  • Злой бух
02.06.20 11:02

Подписывайте петицию про отмену ПКМУ 1165!!! Мы же сами не прикладываем никаких усилий чтобы эту дрянь отменили!!!
Десятки тысяч бухгалтеров и директоров во всей стране, а подписей - всего несколько тысяч!
Мы сами виноваты!!!
Сейчас зайдите и подпишите!!! 

Відповісти
  • 1
02.06.20 11:39

№22/097278-епВідмінити постанову КМУ від 11.12.2019 р. № 1165 про порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.  https://petition.president.gov.ua/petition/97278

Відповісти
  • синиця
02.06.20 11:12

0671112615, 0731112615 це телефони консультаційного відділу в комісії по блокуванню пн і заповненню таблиці, якщо дозвонитесь - то отримаєте всі пояснення

Відповісти
  • Христина
11.12.20 11:39

синиця,я вже місяць не можу додзвонитись, як Вам вдалося?

Відповісти
  • Галина
02.06.20 11:34

https://petition.president.gov.ua/petition/97396

Відповісти
  • Лиана
02.06.20 16:31

Галина, надо петицию "ЗА ОТМЕНУ- НДС как налога" !!!!

Відповісти
  • 1
02.06.20 11:39

Галина, +

Відповісти
  • 1
02.06.20 11:48

№22/097396-еп   Заборонити ДПС блокування податкових накладних та затвердити механізм автомотичного розблокування заблокованих раніше.   https://petition.president.gov.ua/petition/97396

Відповісти
  • Ігор
02.06.20 12:21

1, от автоматичне розблокування ПН, які задекларовані та сплачено податок, це справедливо та відповідає поважному ставленню до законів. Або автоматичне зняття з зобов'язань сум по заблокованим ПН - верховенство права в діях держави: не визнання сумнівної операції = відсутність зобов'язань до дати визнання цієї операції.

Відповісти