Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


21.08.20
45179 22 Друкувати

Відповідальність ФОПа за несвоєчасну сплату ЄСВ "за себе" у період карантину

Нагадуємо, для підтримки платників податків на період карантину, Законом № 533-IX звільнено підприємців від сплати ЄСВ "за себе" за березень та квітень. А Закон № 591-IX звільнив ФОПів від ЄСВ ще і за травень.

Враховуючи зазначене, підприємці повінні були сплатити ЄСВ "за себе" у розмірі 2078,12 грн (за січень та лютий) не пізніше 21 квітня та 1039,06 грн (за червень) не пізніше 20 липня 2020 року. 

За несвоєчасну сплату ЄСВ за періоди з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції, визначені частиною одинадцятою ст. 25 Закону № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», не застосовуються (п. 911.1 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464).

Податківці у категорії 201.09 ЗІР підтвердили, що до платників ЄСВ-ФОПів на період дії карантину не застосовуються штрафні санкції та не нараховується пеня за неповну сплату або несвоєчасну сплату сум ЄСВ "за себе", проте підприємці не звільняються від адміністративної відповідальності за зазначені порушення.

Згідно зі ст. 1651 Кодексу України про адміністративні правопорушення за несплату (несвоєчасну сплату) ЄСВ,  якщо несплачена сума не перевищує 5100 грн, передбачена адміністративна відповідальність у розмірі від 680 грн до 1360 грн. За повторне протягом року порушення - штраф від 2550 грн до 5100 грн.

Зверніть увагу! За ЄСВ-порушення до роботодавців також застосовуються адмінштрафи. Про це ми писали тут

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Татьяна
21.08.20 11:47

Добрый день! У меня в кабинете плательщика начислили пеню....
Оплата 22.04
Пеня за 22.04
Вот Вам и закон о не начислении пени!

Відповісти
  • Наталья
21.08.20 13:25

Татьяна, пеня в кабінеті лише "довідково", на підсумок не впливає

Відповісти
  • Мария
21.08.20 12:51

Татьяна, аналогично

Відповісти
  • Валентина
21.08.20 12:58

Тетяна і Марія, якби їм за це порушення закону штраф виписали, було б справедливо, а то в нас завжди б'ють лише в одні ворота.

Відповісти
  • Светлана
21.08.20 13:07

Так адмінштрафи не застосовувались раніше до ФОП тільки до посадових осіб підприємтсв .Дурдом!!!

Відповісти
  • Алексей
22.08.20 15:03

*Коментар видалено*

Відповісти
  • Наталья
25.08.20 12:05

Алексей, о каком противоречии вы говорите? В Законе четкая ссылка на освобождение от финсанкций по ч. 11 ст. 25 Закона о ЕСВ.Про КУоАП вечно забывают. Можно разве что на какие-то общие принципы права в суде сослаться или на практику ЕСПЧ.Но факт остается фактом нардепы в переходных положениях к Закону о ЕСВ освободили только от штрафов, предусмотренных в Законе о ЕСВ.

Відповісти
  • Станіслав
21.08.20 13:20

Всі закони щодо підтримки бізнесу - суцільний популізм!

Відповісти
  • Ірина
21.08.20 13:28

немаєслівчмошники

Відповісти
  • Светлана
21.08.20 14:30

Спочатку ніби все добре і НЕ нараховують, а потім - жадібність бере верх.
Я просто не розумію, як ФОП може розібратись в цьому дурдомі, не маючи бухгалтера або юриста. От вам і спрощена система...Жах і шкода підприємців. Може вони і сплатили, але пізніше, бо карантин був шоком для всіх, тепер от мають...

Відповісти
  • Бухгалтер
19.10.20 19:15

Светлана,Бухгалтера не разбираются уже в этом дурдоме.

Відповісти
  • Ван
22.08.20 12:47

Підкажіть якщо фоп закрився у 17 році, перевірок з податкової так і не було, скільки зберігати ще первинні документи та книги обліку? Чи повинна була податкова мені надати якись акт щодо зняття з обліку?

Відповісти
  • Елена
23.08.20 00:08

Ван,если проверки не было, то ФОП не закрыт. В кабинете проверьте.

Відповісти
  • Оксана
04.09.20 10:43

Елена, ФОП закрыт, если он снят с регистрации у госрегистратора

Відповісти
  • Ван
25.08.20 09:22

Елена, в кабинете пишет что снят с учета 31.07.17

Відповісти
  • Наталья
25.08.20 12:06

Ван,а как плательщик ЕСВ?

Відповісти
  • Ван
25.08.20 18:42

Наталья,я не плательщик есв 

Відповісти
  • Ван
25.08.20 18:39

Наталья,нет а это имеет значение ?

Відповісти
  • Алла
22.08.20 19:56

что за сумашедший на сайте:????
Где админы?

Відповісти
  • Ігор
13.01.21 19:40

Я платив ЄСВ у цьому році так:І кв.-2078,12грн.-5.06.2020р.,ІІкв.-3117,8грн.-8.07.20р.,ІІІкв.-3178.12грн.-12.10.2020р. та IVкв.-3300,00грн.-12.01.21р.З чого видно, що по Ікв. -я протермінував платіж на 45діб, а за ІІкв.- переплатив за квітень та травень, бо було звільнено від сплати.Тепер питання, чи можна мені у звіті за 2020р. цю переплату якось показати, щоб її перенести в платіжі на цей 2021рік?Та що очікувати за невчасність платежу за І кв.?

Відповісти
  • Дмитрий
02.03.21 14:44

Ігор, в отчете вы показываете, то что подлежит начислению, а не то как вы платили и в каких суммах. В суммы не вникал , но могу вам посоветовать зайти в свой кабинет плательщика налогов и там свериться. 

Відповісти
  • Iryna Ens
18.01.21 16:42

Чи можна зарахувати переплату по единому податку на рахунок ЕСВ?

Відповісти