Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


07.09.20
5304 19 Друкувати

Як з курчат та фруктів зробити будівельні матеріали – «лайфхак» від «схемщиків»

З метою упередження формування схемного податкового кредиту, за результатами роботи у січні-серпні 2020 року Головним управлінням ДПС у Донецькій області виявлено та зупинено схеми ухилення несумлінними платниками податків Донецької області від оподаткування податком на додану вартість шляхом підміни номенклатури придбаних товарів - так звану «скрутку», або «пересорт».

1) Суть схеми: підприємство «А» реєструє податкові накладні в ЄРПН на реалізацію підприємству «Б» Донецької області алкогольних напоїв, часток курчат-бройлерів, фруктів. Після цього підприємство «Б» на загальну суму сформованого за операціями придбання податкового кредиту виписує та реєструє в ЄРПН податкові накладні з такою ж номенклатурою на підприємство «В». Цього ж дня або наступного підприємство «Б», не виходячи за межі обсягів постачання, зазначених у зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних, реєструє в ЄРПН розрахунки коригування, якими повністю змінює номенклатуру зазначених товарів на номенклатуру промислових товарів (бітум, труби, ланцюги з чорного металу), на придбання яких підприємством «Б» постачальниками податкові накладні в ЄРПН не реєструвались. Таким чином, за наслідками роботи схеми підприємство «В» отримало змогу розповсюджувати схемний податковий кредит для мінімізації податкових зобов’язань замовникам, у тому числі вигодонабувачам.

Результати упередження схеми - у системі електронного адміністрування податку на додану вартість зупинено розповсюдження сформованого ризиковими платниками податку по ланцюгу постачання ліміту у розмірі майже 12 млн гривень.

2) Суть схеми, яка є більш витонченим варіантом вищевикладеної схеми: на буферне (вигодоформуюче) підприємство «Б» Донецької області підприємство «А» - виробник реального сектору економіки – реєструє податкові накладні в ЄРПН на реалізацію курятини. Після цього підприємство «Б» реєструє в ЄРПН на підприємство «В» податкову накладну, у якій 99,9% номенклатури товарів складає курятина, а 0,01% - номенклатура товарів, яка не реалізовувалась підприємству «Б» згідно з відомостями ЄРПН (тобто «фіктивна» номенклатура). Згодом підприємство «Б» реєструє в ЄРПН перший розрахунок коригування, яким змінюється зазначена пропорція товарів на зворотню, а саме: 99,9% становить вже «фіктивна» номенклатура товарів, а 0,01% - курятина, з одночасним зворотнім коригуванням обсягів постачання таких товарів. Наступним зареєстрованим в ЄРПН розрахунком коригування підприємство «Б» остаточно змінює номенклатуру курятини на номенклатуру потрібних замовнику товарів без коригування кодів УКТЗЕД. За результатами роботи схеми у підприємства «В» сформовано податковий кредит з податку на додану вартість за рахунок номенклатури потрібних замовнику товарів, яка напряму або через вигодотранспортуючі (транзитні) підприємства розповсюджується вигодонабувачам (у тому числі підприємствам реального сектору економіки).

Результати упередження схеми - у системі електронного адміністрування податку на додану вартість зупинено розповсюдження сформованого ризиковими платниками податку по ланцюгу постачання ліміту у розмірі 174,8 тис. гривень.

На даний час встановлено відсутність підприємств - учасників схем № 1, № 2 та їх посадових осіб за податковою адресою; встановлюється наявність у діях їх посадових осіб ознак злочину.

Наразі можливість реєстрації учасниками схем податкових накладних/розрахунків коригування з метою формування податкового кредиту з ознаками фіктивності для підприємств реального сектору економіки упереджена.

За матеріалами ГУ ДПС у Донецькій області
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Людмила
07.09.20 09:31

Вот это да, значит такие схемы система не блокирует и даже РК регистрировались (просто везунчики). А нафига тогда эти коды уктзед, если они не состыковываются на входе и выходе.
А вот например услуги несчастного брокера ндс-ника на какую то тыщу -блок, реализация канцтоваров-блок ну и т.д.

Відповісти
  • Ніна
07.09.20 10:29

Людмила, однозначно - везунчики, мне РК на изменение номенклатуры заблокировали, причем на мизерную сумму.

Відповісти
  • Игорь
07.09.20 09:34

Поймали одну блоху и радуются, как дети. А таких скруток сотни если не тысячи. В сотый раз повторяю, отмените НДС и введите налог с продаж. В раз больше налога соберете. 

Відповісти
  • Ігор
07.09.20 09:42

Що за маячня екстреміського фіскального угруповання? Тобто спершу я покажу реалізацію своєї реальної продукції, а потім відкоригую на фіктивну - реальна в мене так і буде лишатись на складі, а фіктивна піде в мінус. Тобто сальдо на рах.26 буде червоне/кредитове: цегла 20000шт.
Вам треба зробити риторику більш драматичною:
В бухгалтерії почали завозити надколоті апельсини - з'їси такий і рука сама тягнеться реєструвати фіктивну ПН. Поруч представник госдепу спостерігає, як тільки зареєстрував фіктивну ПН - дає печеньку. За вікном війська НАТО направили дуло гармати. Зверніть увагу! Сам би я ніколи не реєстрував фіктивних ПН, але коли на тебе спрямовані гармати кількох танків НАТО то я краще оберу госдепівську печеньку за фіктивну ПН.
Президенте єрмак та товариш Зе з фсб-шною ярошевою консервою терміново зверніться до Кривавого Карли за братньою допомогою.

Відповісти
  • злой клоун
07.09.20 10:05

Ігор,какое НАТО? какое ФСБ, карла и проч.? шо ты пишешь, я в шоке

Відповісти
  • Ігор
07.09.20 12:35

злой клоун, дякую за відсутність аргументів і відсутність почуття гумору.

Відповісти
  • Елена
07.09.20 14:13

Ігор, Вы же троллите??? 

Відповісти
  • Ігор
07.09.20 14:46

Елена, Якщо і "тролю", то владу. Вас це сильно зачіпає? Хоч термін "тролінг" більше належить Петрам-Ольгинським і раніше відомий світу як інтриганство. Але навіщо сперечатись? Хоч горщиком назвіть, ...
По факту, в мене, це пошук шляхів, як достукатись до наших видовищних "Патріотів". Їм білоруський опозиціонер казав: "Україні треба думати про модернізацію", але вони пропустили ці слова повз вуха, як дити не звертають на не зрозуміли (дорослі) слова дорослих. І вимагали від Цепкало: "Кажи чий Крим!", "На камеру кажи, щоб потім не відмовився". От я і шукаю шлях, як перевести складні події зрозумілою їм дитячою мовою.
До речі, це не просто. Он, деякі з них, навіть після двох років навчання, тільки і змогли: "Голосуй не по приколу!".

Відповісти
  • Бух
07.09.20 13:38

Замість того, щоб займатись тими, хто не платить податки або недоплачує, переключили увагу на пересорт. Займайтесь конкретними справами ухилення, їх безліч. Для мене ПДВ кредит - це гроші уже кимось колись сплачені, і якщо держава не хоче їх скупити-відшкодувати, скупить хтось інший по договірній ціні. Узаконьте такі оборудки, держава від цього тільки виграє, скупіть самі такий кредит у продавців по договірним цінам, і не буде що купувати іншим покупцям кредиту. Легалізуйте продаж кредиту у тих, хто не може відшкодувати.

Відповісти
  • 9991
07.09.20 14:52

Бух, а для чого? в мене другий рік поспіль вимагають списати суми по дод.2, яким більше 3-х років і при цьому ліплять статті ПКУ які ніяким боком не відносяться до від"ємного значення ПДВ. Займаємося на 99% експортом. Раніше не хотіли цього геморою з відшкодування, а коли ввели СЕА ПДВ вирішили скористатися "спрощеннням". Тепер маємо постійний контроль і тиск і вже не раді тим грошам (далеко не мільйони)

Відповісти
  • Бух
07.09.20 20:20

Надайте комусь послуги або роботи.

Відповісти
  • 9991
08.09.20 09:28

Бух, зараз під таким прицілом, що не хочеться контрагентів підставляти.

Відповісти
  • Maryklin
08.09.20 19:25

В якщо підприємство А придбало 90% всього обсягу товару у іншого платника ПДВ, а 10% - у неплатника. А реалізувало весь товар, тобто 100%. І номенклатура одна і та само. Фіскали не прораховували таку ситуацію? ПДВ на вході ж не відповідає ПДВ на виході (за кількістю товару). Підприємство А - злочинець за їхньою логікою
Дебіли б.......

Відповісти
  • Марина
09.09.20 13:55

А у нас что только в Донецкой области скрутки или по всей Украине?Что за розжиг?Почему сайт публикует такие письма именно с этой области?
А в Киевской области нет скруток?

Відповісти
  • Владимир
09.09.20 14:04

Марина,просто они у вас на уровне Киева что нехорошо. Не надо лезть впереди Киева...

Відповісти
  • Марина
09.09.20 14:03

Вы же СЕА ПДВ ввели чтобы не было махинаций с НДС!!!!
А теперь выходит, что их еще больше стало?
Поголовный блок+договорняк на разблокировку предприятия.
Так может и СЕА для того сделали, чтобы доить-давить?
Я 27 лет бух, ТАКОГО ПДВ не было никогда, ни при какой власти.
ЧТО ДАЛЬШЕ?

Відповісти
  • Владимир
09.09.20 14:05

Фискалы злоупотребляют. У предприятия Б вход от ФОПов...

Відповісти
  • Марина
09.09.20 14:14

Владимир, вход от фопов сейчас блокируют?

Відповісти