Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


03.11.20
13759 18 Друкувати

Депутати підтримали Закон щодо дистанційної роботи

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення правового регулювання дистанційної роботи".

Проектом Закону пропонується на законодавчому рівні унормувати питання дистанційної та надомної праці.

Проектом пропонується внести зміни до статей 24, 29, 60, 601, 602, 134, 1351, 153 Кодексу законів про працю та статей 5, 13 та 14 Закону України «Про охорону праці», якими пропонується:

- розмежувати поняття надомної праці та дистанційної праці;

- прописати понятійний апарат і встановити, що: дистанційна робота – це коли робота виконується працівником поза приміщеннями роботодавця в будь-якому місці за його вибором та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, а надомна робота - це коли робота виконується працівником за місцем його проживання або в інших заздалегідь обраних ним приміщеннях, які характеризуються наявністю закріпленої зони, технічних засобів (основних виробничих і невиробничих фондів, інструменту, приладів, інвентарю) або їх сукупності;

- передбачити для роботодавців можливість ознайомлювати працівників з наказами (розпорядженнями), повідомленнями та іншими документами із використанням визначених у трудовому договорі засобів електронного зв’язку. Відповідно підтвердження про ознайомлення допускається шляхом обміну електронними документами між власником або уповноваженим ним органом та працівником;

- встановити, що при укладенні трудового договору про дистанційну роботу роботодавець ознайомлює працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором, а також з вимогами щодо охорони праці при роботі з обладнанням та засобами, рекомендованими або наданими цим роботодавцем;

- передбачити можливість встановлювати за письмовим, взаємним погодженням режиму праці із саморегульованим часом початку, закінчення та тривалості робочого часу впродовж робочого дня на визначений строк або безстроково як при прийнятті на роботу;

- закріпити положення, щодо яких роботодавець зобов’язаний ознайомити, не менш ніж за два місяці, співробітників з умовами та специфікою переведення на режим гнучкого робочого часу та забезпечити точний облік відпрацьованого часу та контроль за його дотриманням;

- встановити, що у разі порушення працівником прийнятого гнучкого робочого часу, працівники можуть переводитись на загальновстановлений режим без завчасного, двомісячного повідомлення роботодавцем про таке переведення;

- передбачити, що при надомній роботі на працівників поширюється загальний режим роботи підприємства, установи та організації, якщо інше не передбачено у трудовому договорі;

- надати працівнику можливість вимагати від роботодавця тимчасовий (до 2-х місяців) перехід на дистанційну роботу у випадку, якщо на робочому місці щодо нього було вчинено дії, що містять ознаки дискримінації;

- працівнику, який має дитину віком до 3 років або здійснює догляд за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, надається можливість виконувати свою роботу на умовах дистанційної роботи;

- передбачити укладення письмової форми договорів про повну матеріальну відповідальність з працівниками, що виконують роботу за трудовим договором про дистанційну або надомну роботу, а також встановити відповідальність працівника за шкоду, завдану нестачею, знищенням або пошкодженням обладнання та засобів, наданих у користування працівнику для виконання роботи за договором про дистанційну або надомну роботу;

- передбачити, що при укладенні трудового договору про дистанційну роботу на роботодавця покладається обов’язок систематичного проведення інструктажу (навчання) працівників з питань охорони праці і протипожежної охорони, які можуть бути проведені дистанційно із використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.

Проект Закону зареєстровано за №4051.

За матеріалами ВРУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ігор
03.11.20 14:39

Ознайомити за 2 місяці, і це в умовах введення локдауну у березні?
Краще впровадити дистанційне навчання. Все-одно ніякої користі від тієї "освіти" - країна все більше занепадає. Єдине навчання, це вміти приносити підношення. Ще, недбалі батьки, можуть на якийсь час залишити набридлу дитину.

Відповісти
  • Кудряшова
04.11.20 09:06

Ігор,для початкової школи дистанційне навчання не підходить.  Чи ви бездітний?

Відповісти
  • Ігор
04.11.20 12:53

Кудряшова, для початкової школи особливо. Якраз в цьому віці і закладається рабська поведінка та лояльність до олігархізму.
Особливо коли вчителька каже: "Кому еще мои слова не дошли? Я кому сказала? Легче деревьям объяснить, чем вам". Все це чомусь "мовою оригіналу", а ні державною.

Відповісти
  • Кудряшова
05.11.20 12:58

Ігор,який негативний у вас досвід. Співчуваю.  У мене гарні вчителі були

Відповісти
  • Ігор
05.11.20 13:13

Кудряшова, це я чув проходячи повз школи. А негативний досвід у всієї відсталої країни, тільки вам пощастило. Але мені, на вашому місті, було б не легше, що в мене одного на всю країну був гарний вчитель, а інші вчителі навчили так, що їх учні привели країну до занепаду і не здатні самокритично оцінити себе в занедбаній Україні.

Відповісти
  • Mariya A.
04.11.20 15:05

Ігор, Боже мій! Що Ви таке кажете? Дітям потрібне спілкування. Літерами: С-П-І-Л-К-У-В-А-Н-Н-Я!
Малі з малими, малі з дорослими, дорослі з малими і поміж собою... Це дуже корисно взагалі і в процесі навчання, зокрема! В них вже дах їде і очі вилазять від цього дистанційного навчання. Про технічну сторону процесу і затратну частину я взагалі мовчу. Мені довелося купувати два компи в розтрочку, щоб мій ноут не розірвали і, взагалі, дали працювати...  У старшого в універі викладач сплачує 40 долл. на місяць за Zoom, щоб всі студенти помістилися... Так це унікум, хворий своєю справою... а більшість вчителів та викладачів не готови до цього взагалі - ні матеріально, ні морально...
Зараз ставка на здатність дітей до самоосвіти... але ж не "всім дано", як кажуть...

Відповісти
  • *
04.11.20 16:15

Mariya A., выгоняйте ребенка на улицу гулять почаще. или отдайте в какой-нибудь кружок. и будет спилкування. 

Відповісти
  • Mariya A.
04.11.20 16:31

*, Вы, наверное, не поняли. Мои и так не вылазят из "кружков" и с улицы. Я имела ввиду общение именно в процессе обучения. Когда ученики, студенты, преподаватели могут вживую поспорить и обсудить что-то. А не пялить глаза в экран и гнуть спину по много часов в день, зависеть от скорости инета или других факторов.
Все дети, которых я знаю - большие и маленькие - говорят, что дистанционное обучение это мрак и отстой. И я им верю.
Имейте ввиду, что я говорю не про обучение во время пандемий, т.к. Ігор затронул тему удаленного обучения именно на постоянной основе... мое мнение - это плохо.

Відповісти
  • ^^^
05.11.20 11:14

Mariya A., ну не знаю, моему студенту дистанционка нравится и его одногрупникам тоже, они прекрасно общаются с преподавателем в ЗУМе, задают вопросы, сдают зачеты, между собой в других программах. Единственный минус, что нельзя преподавателя вживую достать, если многим зачет сдавать нужно одновременно. Но школьникам в силу возраста, думаю, сложнее, чем студентам.

Відповісти
  • Ігор
04.11.20 15:56

Mariya A., дякую за відгук.
Взагалі я казав про освіту, а ні про спілкування. Діти чудово спілкуються між собою і поза школою.
Якість освіти видно по розвитку країни. Біблія рекомендує оцінювати будь-що за результатом. В Україні ми утримуємо купу непотребу, який веде до негативного результату. В світі освіта починається з 3 - 4 років, а в нас мовчать, бо нема грошей. Дити засвоюють (і звикають засвоювати) інформацію в будь-якому вигляді, в тому числі електронному.
Такі навички будуть їм у нагоді в дорослому віці: дистанційна робота; управління автоматизованим виробництвом, коли один оператор управляє всім процесом; навіть військові дії - подивиться, як дронами виграють війну або битву, а самі не гинуть; ...
Буде краще, коли кваліфіковані викладачі (а їх в нас одиниці) запишуть лекції по всім предметам та рокам. Та ще у кількох варіантах різного авторства.

Відповісти
  • марина
04.11.20 19:52

Ігор, библия в настоящем времени переписана,в ней рекомендаций нет, знания утеряны, вокруг роботы 

Відповісти
  • 555
04.11.20 09:37

я сижу дома, а мне проводят инструктаж про охрану труда, а еще мне надо будет в журнале регистрации инструктажа расписаться. Может хватит уже бред писать? Полный отсыл в прошлое

Відповісти
  • Проня
04.11.20 11:49

555, а в чому проблема прочитати інструкцію вдома чи поставити запитання / отримати відповіді засобами телекомунікацій? 
Надіслати підтвердження роботодавцю про ознайомлення і згоду і т.ін.? 

Відповісти
  • мотя
04.11.20 11:48

а в жилищное законодательство тоже введут изменения? или начнут пересчитывать тарифы по производственным ставкам?

Відповісти
  • ЕленаНик
04.11.20 11:58

Хм, а потом скажут, что каждая квартира, где проживает сотрудник на удаленке -  "место ведения хоз.деятельности" и надо 20-ОПП подавать?

Відповісти
  • Икс
05.11.20 10:35

Даешь депутатам "работу на дому"!!! А то "удальонка" не совместима с временным регламентом.
Теперь мин. труда будет ходить по домам и проверять необходимые условия и т.п. 

Відповісти
  • Світлана
04.11.20 15:22

ЕленаНик, и заплатить налог на недвижимость, т.к. льгота по квартире, если помещение используется в комерческих целях, не применяется.

Відповісти
  • *
04.11.20 16:26

Світлана, а Вы выходите с ноутом в подъезд. ЖЭК и так платит.

Відповісти