Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


20.11.20
22287 18 Друкувати

Завтра почнуть штрафувати за порушення маскового режиму

Сьогодні в газеті "Голос України" опубліковано Закон № 1000-IX "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)", прийнятий Верховною Радою 6 листопада 2020 р. 

Законом статтю 443 Кодексу України про адміністративні правопорушення доповнено частиною другою, передбачивши адміністративну відповідальність за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок.

Згідно із Законом, перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 - 255 грн).

Як пояснив Міністр юстиції Денис Малюська, такі штрафи не застосовуватимуться до неповнолітніх та до тих, хто не носить маску на вулиці. 

Законом також внесено зміни до статей 219, 221, 222, 236, 255 Кодексу з метою реалізації повноважень виконавчих комітетів (виконавчих органів) сільських, селищних, міських рад щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення, що передбачені частиною другою статті 443 Кодексу, та реалізації повноважень органів Національної поліції, органів державної санітарно-епідеміологічної служби щодо складання протоколів та розгляду справ про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 443 Кодексу. 

Тобто, застосування такого штрафу буде швидким: його накладатиме поліцейський або представник Держпродспоживслужби одразу ж на місці.

Люди, яким випишуть штраф, зможуть його оскаржити у суді. Однак, Міністр юстиції не впевнений, що це буде мати сенс. "Судитися вийде дорожче, аніж заплатити штраф», - каже міністр.

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Тобто вже з завтрашнього дня громадян зможуть штрафувати за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті без вдягнутої маски. 

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ольга
20.11.20 09:48

И презервативы тоже не забудьте одеть, а то вдруг чего....и штраф ;)

Відповісти
  • Татиана
20.11.20 09:55

Ну полицаи - то понятно, они в форме, при исполнении. А как представника  Держпродспоживслужби распознавать? У них, конечно, тоже форма есть, но редко в ней ходят.

Відповісти
  • Икс
20.11.20 10:07

Вместо слова штраф, лучше бы просто маску заставляли купить за 170 грн, и каждому полицейскому по ПРРО!
Так и на жлобство надавят и сами опробуют чудо ППРО.

Відповісти
  • Елена
20.11.20 10:34

Прежде чем наказывать за неношение маски, надо для начала их раздавать бесплатно при входе в это "общественное место". А то с нашими тарифами и ценами скоро эту маску и купить не сможешь! А кто знает какая маска спасет от вируса? Противогаз?

Відповісти
  • Елена
20.11.20 11:47

Елена,в аптеке 3,50 за шт., в хоз.магазинах 25 грн. трикотажная.
пачка сигарет 35 грн. минимум и никого цена не пугает.

Відповісти
  • *
20.11.20 15:33

Елена, а шнурки вам не погладить? Кто ж доплатит мне за эти ваши маски по 3,5 хотябы? П.С.Не курю, если что и не пью тоже

Відповісти
  • /*/
20.11.20 14:01

Елена,менять надо каждые 2 часа...если ЧО

Відповісти
  • Елена
20.11.20 12:06

Елена, в наших аптеках по 15 грн, на рінке 6-8. И я не курю, если что. но не в єтом суть. Суть в том. что наказать можно, если созданы ВСЕ условия для того, чтобы можно было избежать штрафа . а так игра в одни ворота- в наши. Унас маршрутчиков-водителей  штрафуют на 17 тыщ за то, что маршрутки переполнены. из 6 на маршруте стало 4- водители увольняются. Легче доехать стало? При этом метро набивается под завязку- к метро претензий нет. Условия разные для всех.а должны быть равные!

Відповісти
  • ЕленаНик
20.11.20 12:09

І як в цьому випадку боротись із свавіллям штрафуючих? Наприклад, сидить у маршрутці 10 пасажирів. В усіх маски натягнуті від шиї по самі очі. Зазирає поліцейский:о, та тут у всіх маски на підборідді! І 10 штрафів на місці.  

Відповісти
  • Ігор
20.11.20 13:00

Владі б комплексно боротись з вірусом, а вони все звели до намордників. Олігархізм вирощує не тільки продажну (яроші, тягнибоки, ...), а і покірну вишеватну масу.
Затримати для оформлення протоколу, можуть тільки поліцаї, а від інших корумпованих можна просто піти, вони не мають права хапати. В Ірані "Вартові революції", в африканський Україні: "Вартові намордників".
Вважаю, що треба доказати шкоду, а саме: провести тестування, якщо носій, тоді штраф. Навіть фіскалам заборонено базувати порушення на припущеннях. А тут дозволили? "Він міг бути потенційним носієм"?

Відповісти
  • Бух
20.11.20 14:05

А где норма о том, что налагать штраф может Госпродпотребслужба? про полицию нашел (изменения в ст.222 КоАП), а про эту службу - нет.

Відповісти
  • SHADOW
20.11.20 15:00

а как собираются эти штрафы взыскивать. вот к примеру не хочу я оплачивать. будут насильно в кошелек лезть или в участок вести?

Відповісти
  • Непогода
20.11.20 20:32

SHADOW, мне тоже интересно как будут получать штрафы, наличными или картой принимать будут? И фискальные чеки выдавать будут?

Відповісти
  • Елена
20.11.20 15:28

SHADOW, по аналогии с ГАИ (Даи или как их там) - в базу повесят, вовремя не оплатишь- пеню насчитают и за границу не выпустят

Відповісти
  • Сикрет
20.11.20 16:27

Деньги выделенные на Covid19 где?
 а теперь граждане,  а ну ка штраф за маску 170грн. Прям сюжет из исторического романа Остап Бендер великий был махинатор.
Итак, Население 40 млн человек, даже 50% оштрафуют, подсчитайте оооо класс доходная часть за Счёт граждан гляди и пополняется...

Відповісти
  • Ивановна
20.11.20 17:45

Верховная Рада - это убийцы! Я не пишу своего народа, потому что, мы не их народ, и они нам никто! Своих не душат в масках, и за это ещё и штраф требовать. Им надо по быстрее от нас избавиться, вот и заставляют людей  захлёбываться собственным углекислым газом. 
 Под трибунал ВР!

Відповісти
  • Наталія
20.11.20 18:38

Маска-це мінімум за що вони можуть оштрафувати, її не складно носити, купіть багаторазові та періть собі на здоров'я..але ж зараз є більша загроза для всіх українців. Влада хоче знищити малий та середній бізнес, малих та мікропідприємців, що вже більше 20років працюють в цій країні, створюють робочі місця собі,своїй родині, своїм друзям та іншим пересічним громадянами, нічого не просять у держави і сумлінно сплачують податки. Якщо підприємці не виборять своє право на працю, то питання носити чи не носити маски для багатьох стане не актуально... приєднуйтесь до загальноукраїнського руху #saveФОП та приходьте на мітинг під верховною радою 4 грудня 2020 року. Нас повинно бути максимально багато. Нас влада ігнорує і тільки разом ми зможемо вижити. Організатор руху Сергій Доротич. Ютюб, фейсбук.. подивіться, щоб бути в курсі того, як до простого народу України відноситься влада...

Відповісти
  • Ксюша
21.11.20 10:53

Штрафы, штрафы, штрафы. Задолбали уже . 

Відповісти