Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


12.01.21
29679 27 Друкувати

Єдина ЄСВ-ПДФО/ВЗ/ЕП-звітність: перехідні нюанси

Всі вже знають, що з 01.01.2021 р. передбачена «об'єднана звітна кампанія». Йдеться про об'єднання ЄСВ-звітності зі звітністю з ПДФО / ВЗ і ЄП. На сьогоднішній день вже маємо затверджені форми цієї звітності, а також проект наказу Мінфіну, який регулює перехідні моменти.

Нормативно-

правовий акт

Для кого?

За якими податками/зборами звітуємо

Відколи застосовуємо?

Наказ Мінфіна від 09.12.2020 р. № 752

ФОП-ЄП, платники ЄП групи 4

ЄП + ЄСВ

Вперше для звітності за 1 квартал 2021 року («квартальниками»)

Наказ Мінфіна від 17.12.2020 р. № 783

ФОП-загальносистемники

ПДФО/ВЗ + ЄСВ

С 01.01.2022 г., т. б. вперше для звітності за 2021 рік

Наказ Мінфіна від 15.12.2020 р. № 773

Роботодавці (юрособи та ФОП)

ПДФО/ВЗ + ЄСВ

Вперше для звітності за 1 квартал 2021 року

На сайті Мінфіну є проект наказу, який дозволяє прояснити ситуацію щодо частини перехідних моментів (див. таблицю).

Форма «старого» ЄСВ-звіту

«До коли

живе»?*

Хто подає?

У зв'язку з чим подаємо?

Форма № Д4

До 01.04.2021 р.

Роботодавці — юрособи та ФОП

За звітні періоди до грудня 2020 року включно, а також за місяці 2021 року в разі держреєстрації припинення до 28.02.2021 р. **

Форма № Д5

До 01.04.2021 р.

ФОП-ЄП груп 1 — 3

За періоди по 2020 рік включно. За «шматочок» 2021 року, якщо ФОП на ЄП знімається з держреєстрації в 1 кварталі 2021 року

Форма № Д5

До 01.01.2022 р.

ФОП-загальносистемники, ФОП-ЄП групи 4

За періоди по 2020 рік включно. За «шматочок» 2021 року, якщо ФОП знімається з держреєстрації протягом 2021 року

* Важливо! Ці дати лише визначають «термін життя» старих форм. Але самі граничні терміни подання цих форм не змінюють (НЕ відтерміновують)!

** Цей момент ще може бути уточнено.

Оплата послуг через Інтернет (за допомогою Приват 24, Ошад24/7 і т.п., а також сервісів переказу коштів) не вимагає застосування РРО / ПРРО! На рівні Закону про РРО це закріплено з 10 грудня минулого року. Давайте розглянемо всі подробиці цієї важливої ​​і потрібної норми, що, на жаль, не стосується оплати товарів через Інтернет (стаття «Оплата послуг через Інтернет vs РРО»).

Також вже традиційно в першому номері нашого журналу в новому році ви можете знайти зручний довідник з усіма найважливішими показниками року. У їх числі розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб; мінзарплати; ставок ПДФО та воєнзбору для окремих видів доходу; податкової соціальної пільги і т.д. (Стаття «Важливі цифри 2021 року: оподаткування доходів фізосіб і соцстрахування»).

Залишилися питання по 1-2 номеру журналу «Бухгалтер 911»? Пишіть їх в коментарях!

Сергій Томашпольский, головний редактор журналу "Бухгалтер 911".

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Шурик
12.01.21 06:11

Когда единщикам сдавать эту держхренотень, если сейчас есть только годовые отчёты.

Відповісти
  • Редакция
12.01.21 09:28

Шурик,если речь об обновленной декларации по единому налогу у квартальщиков (группа 3), то за 1 квартал 2021 года они уже декларацию по единому налогу будут подавать новую, но по ЕСВ в ней ничего заполнять не будут (по ЕСВ будут заполнять только в деклрации за год)

Відповісти
  • Тома
12.01.21 11:41

Редакция, добрый день. А если ФОп 3-я группа, 3% имеет одного наемного сотрудника, то за 1 квартал 2021 года сдают новую декларацию по ЕН и в таблице по ЕСВ указывают начисление ЕСВ по сотруднику, верно?

Відповісти
  • Редакция
12.01.21 12:09

Тома, 
За 1 квартал 2021 года вы будете подавать:
1. Обновленную декларацию по единому налогу. В этой декларации есть раздел по ЕСВ. Но это ЕСВ именно за предпринимателя, а не за работника.
И вот эту информацию по ЕСВ за предпринимателя в ЕН-декларации вы должны будете показать только в декларации по году.
2. Обновленную форму по НДФЛ/ВС/ЕСВ (гибрид старых ф. №1ДФ и ЕСВ-отчета по ф. №Д4). И вот здесь вы как раз покажете ЕСВ по работнику.

Відповісти
  • Шурик
12.01.21 17:07

Редакция,
Спасибочки понял.
Дек ЕН и 1ДФ квартальные.
В Дек ЕН+ЕСВ за ФОП,
в 1ДФ+ЕСВ работников.

Відповісти
  • Тома
12.01.21 14:28

Редакция, спасибо большое.

Відповісти
  • Бух
12.01.21 12:49

Редакция, а скажите, пожалуйста, форму Д4 за декабрь 2020 года сдают по форме с учетом изменений, внесенных Приказом № 670 или нет?

Відповісти
  • Бух
12.01.21 12:51

может есть уже позиция ГНСУ по этому вопросу?

Відповісти
  • Редакция
12.01.21 13:32

Бух, по старой форме за декабрь нужно подавать (без учета изменений из Приказа № 670). Пока так неофициально разъясняют.

Відповісти
  • Бух
12.01.21 13:37

Редакция, спасибо!

Відповісти
  • Виктория
12.01.21 08:59

Доброго времени суток.Кто уже сдавал отчеты через электронный кабинет? Пытаюсь создать отчет по ЕСВ , а ничего не выбирается...

Відповісти
  • Татьяна
12.01.21 23:30

Виктория,все отчёты сдала,по старому,все квитанции пришли

Відповісти
  • Альона
12.01.21 09:28

Виктория, вчора здавала нормально було, сьогодні ще не пробувала

Відповісти
  • Бух
12.01.21 11:53

скажите кто знает, а за декабрь форму № Д4 сдавать с учетом изменений, внесенных приказом Минфина от 05.11.2020 г. № 670 или нет? 

Відповісти
  • Наталия
12.01.21 11:58

Бух,сдала все без изменений,все отчеты Д4 приняты)

Відповісти
  • Бух
12.01.21 12:08

Наталия,спасибо! а у нас пока непонятно

Відповісти
  • Наталия
12.01.21 11:55

Подскажите пожалуйста,что с отчетом по ЕСВ за ФОП на 1 группе??Как сдать через кабинет??Все время выдает ошибку( из-за льгот в декабре )

Відповісти
  • Алла
12.01.21 12:25

Наталия,чекати поки виправлять у програмі і будуть пропускати такі звіти, така сама картина у всіх 1 групників

Відповісти
  • Лариса
12.01.21 15:28

Вопрос не по теме. Не возможно зайти и посмотреть отчеты в статистику по коду. Кто знает может сбой у них или сменился адрес поиска

Відповісти
  • Таня
12.01.21 15:37

Лариса,у них сайт обновился, потому старая ссылка не работает. Зайдите через главный сайт статистики.

Відповісти
  • Лариса
12.01.21 16:09

благодарю. получилось

Відповісти
  • Инна
21.01.21 18:19

Добрый вечер, при закрытии ФОП 2гр. в январе 2021- отчеты сдаем по старым формам, а в электронном виде эти отчеты можно отправить или только почтой?

Відповісти
  • Бух
01.02.21 14:11

Инна, пытаюсь сдать через кабинет, пока не выходит - тупо форму не открывает(

Відповісти
  • Святослав
27.01.21 12:53

Инна, Да, судя по табличке выше- ФОП 2 гр что закроются в 1 квартале- по старому Додатку 5.

Відповісти
  • Татьяна
19.02.21 14:11

Здравствуйте! Помогите разобраться: новый отчет-объединённый- по-прежнему обязывает отражать расчеты по 157 коду, или может-быть нам всем повезло?

Відповісти
  • Галина
03.04.21 12:47

Закрываю ФОП 3 группы в апреле месяце 2021г подаю декларацию за 1 кв ,  В апреле есть доход, Когда подавать ликвидационную декларацию нужени ли дод, 1 и возможна ли подача через ДИЮ

Відповісти
  • Олена
15.04.21 20:59

Чи можливе автоматичне перенесення даних ( Призвіще та код ) з Додатку 1 до  4ДФ ?

Відповісти