Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте новини поштою!


22.01.21
8536 13 Друкувати

Чи необхідно платнику податку на прибуток, який прийняв рішення про незастосування коригувань фінрезультату, кожен рік заповнювати поле «Наявність рішення»?

Чи необхідно платнику податків з доходом менше 40 млн. грн., який прийняв рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на різниці, визначені розд. ІІІ ПКУ, та відобразив це у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств, у наступних звітних (податкових) періодах заповнювати поле «Наявність рішення»?

Якщо платник податку, у якого річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний період не перевищував 40 млн. грн., скористався правом про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років та коригувань, визначених п.п. 140.4.8 та п.п. 140.5.16 ПКУ), визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ, то в основній частині Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація) він зазначає інформацію про наявність такого рішення, поставивши позначку у полі «Наявність рішення», а у полі «Прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці» – номер та дату розпорядчого документа підприємства, на підставі якого прийнято таке рішення.

Якщо у наступних звітних (податкових) періодах такий платник використовує право на незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування, то у Деклараціях також проставляється відповідна позначка із зазначенням інформації щодо номеру та дати розпорядчого документа підприємства, на підставі якого прийнято таке рішення в Декларації за перший рік в такій безперервній сукупності років.

За матеріалами Категорія 102.20.02 «ЗІР»
Коментарі
  • Olga
22.01.21 10:41

Было же противоположное мнение налоговой "Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік в такій безперервній сукупності років. В подальші роки такої сукупності коригування фінансового результату також не застосовуються (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років)."  http://tr.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/print-235710.html

Відповісти
  • Світлана
22.01.21 12:20

Olga,да было. А теперь те, кто прислушался к тому разьяснению, и не поставили в очередной деке отметку о не применении разниц, оказались в том, положении, что обязаны были применять разницы в закрытых периодах.

Відповісти
  • angry
22.01.21 16:55

Світлана, мы можем ссылаться на эти разъяснения? Если бы не было этой статьи. Вы будете ставить галку? Сегодня планировала сдать прибыль, теперь отложила, подумать.

Відповісти
  • Olga
22.01.21 10:46

И это прямая норма кодекса ст. 134.1 а то что выложили в ЗИРе очердные домыслы налоговиков

Відповісти
  • Наталья
22.01.21 12:42

Маразм дня

Відповісти
  • Angry
22.01.21 16:30

Кто сдавал отзовитесь, please!  При первой сдачи ставила галку и всё! В прошлом году нет, в этом тоже не собираюсь. Можно ли ссылаться на эту консультацию, "бабка на двое сказала. 

Відповісти
  • Olga
22.01.21 17:55

Angry, есть ПКУ, согласно которому отметка ставится в декларации за первый год такой совокупности лет,  есть мнение какого-то дяди/тети из ЗИР, и это мнение не значит ровным счетом ничего,т.к. никакой юридической силы под собой не имеет.  С 2021 даже ИНК особо не защищают, а тут ЗИР-что это такое? это ИНФОРМАЦИОННОЙ ресурс, сегодня напишут одно, завтра другое, отвественности никто за написанное не несет, так что писать можно все что угодно...

Відповісти
  • Раїса
22.01.21 17:26

Angry,
Кодекс действует с 2011г. В 2011 и 2012 было разъяснение, что "галку" ставят только один раз, поэтому  в 2012 ее не ставили. Уже в 2013 (может я ошибаюсь и это был 2014 г.) последовало разъяснение, что "галку" ставят в каждой деке. С тех пор я ее ставлю. Если вы ее поставили только в первой деке, вам ничего не могут предъявить, т.к. из НКУ следует, что вы не применяете "разницы" все последующие годы. Но мне не жалко чернил (тем более, что сейчас даже чернила не тратятся) и я ставлю "галку" каждый год, что и вам советую

Відповісти
  • =====
22.01.21 22:03

Раїса, и я ставлю галку всегда и все прекрасно. Никаких разниц

Відповісти
  • Olga
22.01.21 17:43

Раїса, разниці появились не с появлением ПКУ, а с 2015 года. 
И мне интересно когда эти писаки из ЗИРа (вобще нерегламнтируемый никем и ничем источник информации)  будут нести отвественость за разъяснения противоречащие ПКУ 

Відповісти
  • Раїса
22.01.21 19:14

Olga,
Вы правы. Значит вместо 2011, 2012 - читаем 2015, 2016.

Відповісти
  • angry
22.01.21 17:41

Раїса, Спасибо, что отозвались. У меня пр-тие открылось в 2018 году, за 2018 "галку ставила", за 2019 нет,  за 2020 тоже нет, т.к. в прошлом не ставила.

Відповісти
  • Olga
22.01.21 18:03

а вот что налоговики пишут касательно соих ЗИРовских разъяснялок: У листі від 30.09.2015 р. № 20716/6/99-99-10-03-02-15 податківці нагадали, що податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ПКУ).
   
   У свою чергу, інформація, яка розміщена в «ЗІР», містить загальну позицію ДФС із застосування норм податкового законодавства без врахування особливостей конкретного платника податків та специфіки конкретних ситуацій.
   
   А отже, відповідь «ЗІР» не є податковою консультацією в розумінні глави 3 «Податкова консультація» ПКУ та не спричиняє правових наслідків, передбачених ст. 53 ПКУ.
   

Відповісти
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія Об’єднаний звіт: правильна нумерація...
81978 195
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Додаток
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Дякуємо, що читаєте сайт Бухгалтер 911 Увійдіть та читайте далі безкоштовно