Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


29.01.21
46043 23 Друкувати

Новації у сплати ЄСВ підприємцями: роз'яснення від ДПС

1. Оскільки ФОП-сумісник має право не сплачувати ЄСВ за себе в ті місяці, у яких за нього сплачений ЄСВ не менше мінімального роботодавцем по основному місцю роботи, чи потрібно якимись документами доводити факт сплати роботодавцем за відповідні місяці ЄСВ?

Відповідно до статті 20 Закону № 2464 податковим органам  метою перевірки правильності нарахування, обчислення, повноти і своєчасності сплати єдиного внеску надається доступ до персоніфікованих відомостей про заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію) застрахованих осіб, на яку нараховано і з якої сплачено страхові внески. Таким чином, ФОП або особи, які провадять незалежну професійну діяльність не повинні повідомляти про факт сплати за них ЄСВ роботодавцем.

2. Як відображати у звітності ФОПа місяці, за які ЄСВ не сплачений ФОПом за себе, бо сплачений роботодавцем за основним місцем роботи, щоб ці місяці не були зараховані ФОПу в недоїмку по ЄСВ?

Відповідно до пункту 4 частини другої статті 6 Закону № 2464 платники єдиного внеску зобов’язані подавати звітність про нарахування ЄСВ в розмірах, визначених відповідно до цього Закону, у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку) до податкового органу за основним місцем обліку платника ЄСВ у строки та порядку, встановлені Податковим кодексом України.

Враховуючи зазначене та норми частини шостої статті 4 Закону № 2464, такі платники у паперовому варіанті звітності проставляють прочерки за місяці, за які роботодавцем сплачено ЄСВ у розмірі не менше мінімального страхового внеску (в електронному варіанті звітності поля залишаються не заповненими).

3. Чи передбачаються механізми звірки інформації по сплаті ЄСВ ФОПом і роботодавцем у разі виникнення непорозумінь щодо сплати ЄСВ за певні місяці?

З 01.01.2021 такий механізм визначено статтею 20 Закону № 2464. Об’єм інформації, терміни та порядок її отримання затверджується окремими протоколами на підставі порядку, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

За матеріалами ДПСУ
Коментарі
  • Александра
29.01.21 14:37

них@я не понятно, но очень интересно !

Відповісти
  • Марина
29.01.21 15:08

У меня все же остались вопросы...Основанием для начисления или неначисления ЕСВ ФОПам является годовой отчёт табл.5. В Кабинете поквартально автоматом работающим не будут начислять взнос? Иначе будет недоимка.

Відповісти
  • Олена
29.01.21 15:20

Це мається на увазі ФОП без найманих? Бо в мене  ФОП він є найманим працівником, але і сам за своїх працівників платить ЄСВ 

Відповісти
  • Марина
29.01.21 15:23

Олена,Наймані тут не до чого...Це сплата ЄСВ за себе ФОПами.

Відповісти
  • Марина
29.01.21 15:25

За найманих обов'язково сплачується податки.

Відповісти
  • ЕленаНик
29.01.21 15:49

Новації - новаціями, але коли вже будуть відображені в ЕК суми ЄСВ, сплачені у січні 2021 року? Очікуєте 9 лютого, щоб усім, кому "не пощастило", недоїмки і штрафи понараховувати?

Відповісти
  • Олег
29.01.21 18:00

ЕленаНик, у меня вчера появились суммы, которые я заплатить 05 января. я думаю что это связано с переходом на единный счет. обычно у них на второй день все светится.

Відповісти
  • Надежда
29.01.21 17:26

ИМХО, заполняется так же, как и при карантинных льготах, а то что значит-на бумаге прочерки, в электронном заполнен?!

Відповісти
  • Татьяна
29.01.21 20:53

а как быть с теми месяцами, за которые работодатель заплатил меньше, чем надо было заплатить с минималки?

Відповісти
  • TATIANA
29.01.21 21:08

Татьяна, Надо будет доплатить разницу неуплаченного ЕСВ

Відповісти
  • Надя
29.01.21 21:59

Як знати що роботодавець заплатив меньше ніж потрібно з мінімалки?чим підтвердити оплату єсв роботодавцем?

Відповісти
  • Анатолий
01.02.21 15:43

Надя, в Пенсионом по ДРФО там все видно

Відповісти
  • Валентина
01.02.21 09:11

Надя, получаете электронный ключ, заходите в пенсионный по себе и смотрите, какая сумма оплачена. Делов  то на 5 минут

Відповісти
  • Инна
01.02.21 16:20

Валентина, в кабинете пенсионного не видно, какая сумма ЕСВ оплачена работодателем, только сумма з/п. Подскажите, пожалуйста!!!, где её посмотреть.

Відповісти
  • Диана
30.01.21 19:44

А в електронному кабінеті буде недоїмка? Як повідомляти дпс, що фоп звільнено? Як подавати звітність?
Ще питання, фоп 3 групи, зробили об’єднану декларацію. Але я вірно розумію, що частину з єсв я маю заповнювати лише раз на рік, а не кожен квартал?

Відповісти
  • Виктория
31.01.21 22:40

Если, я ФОП на общей системе, я закрыла магазин, не веду деятельность и у меня нет дохода вообще, то я могу не платить ЕСВ за себя с 01.01.21г.? 

Відповісти
  • Валентина
01.02.21 09:12

Виктория,да, можете не платить.

Відповісти
  • Антонина
01.02.21 09:00

Полезная статья, спасибо

Відповісти
  • Ирина
01.02.21 09:33

А если я на предприятии числюсь (плачу налоги в том числе есв, выше мин.зп)директором , и есть фоп , я тоже могу не платить есв(за себя ) на фоп?

Відповісти
  • Елена
01.02.21 20:54

Ирина, конечно. Директор-это тоже наемный работник.

Відповісти
  • Анастасия
02.02.21 16:08

Добрый  день  ,  данное нововведение касается  ФОП на упрощенной системе налогообложения ? для  любой из групп ?

Відповісти
  • Наталія
04.02.21 08:59

Добрый день! С какого периода действует данная норма?

Відповісти
  • Олеся
21.02.21 21:38

У увольняю в феврале сотрудника,когда подавать отчёт в марте или апреле,спасибо

Відповісти
фото автора У фокусі
Винокуров Дмитро ФОП: як не платити ЄСВ за 1 квартал 2021 року?...
72789 51
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Додаток
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Дякуємо, що читаєте сайт Бухгалтер 911 Увійдіть та читайте далі безкоштовно