Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


04.02.21
13978 36 Друкувати

«Коней на переправі…», або Заміна ф. № Д5 з ЄСВ

Автор: Мірошниченко Віталіна, податковий експерт.

З ЄСВ-звітами і платежами в цьому році — плутанина. Бланки звітів змінювали й оновлювали, квитанції № 2 зависли в просторі та часі, бланк ф. № Д5 «змінили на переправі», ЄСВ-проплати в Кабінеті не відоб­ражаються, а ЄСВ-нарахування в деяких у Кабінеті взагалі задвоїлися. Не панікуємо! Зараз усе прояснимо.

Проблеми з річною ф. № Д5 з ЄСВ «за себе»

Її подають ФОП — про суми ЄСВ, сплаченого ФОП «за себе». Ця форма, можна сказати, «відживає свій вік». Її подаємо за підсумками 2020 року, а також за періоди 2021 року, якщо необхідність її подання (наприклад, у разі зняття з реєстрації) виникла до старту нової «об’єднаної» звітності. Нова «об’єднана» звітність, нагадаємо, у нас стартує для загальносистемників — з 2022 року, а для спрощенців — з квітня 2021 року*.

* Деталі знайдете в статті «Єдина ЄСВ-ПДФО/ВЗ/ЄП-звітність: перехідні нюанси» (журнал «Бухгалтер 911», 2021, № 1-2). Хоча наказу, про який йде мова в цій статті, до сих пір немає, його логіка, очвеідно, буде працювати.

Форму цього Звіту, що «відживає свій вік», беремо з додатка 5 до Порядку № 435**. І ми вже говорили (у статті щодо заповнення ф. № Д5 за 2020 рік***), що в грудні минулого року Мінфін її дещо «підрихтував» (наказ від 05.11.2020 р. № 670, далі — наказ № 670).

** Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435.

*** Стаття «Підказки щодо заповнення форми № Д5 за 2020 рік, або Як ФОП відзвітувати з ЄСВ «за себе» (журнал «Бухгалтер 911», 2021, № 3).

Це «рихтування» було пов’язане з усуненням недоліків у ф. № Д5. З переходом на «об’єднану» звітність ніяк пов’язане не було.

Ви бачите лише частину матеріалу
Доступ до повного тексту можливий лише для зарєестрованих користувачів.
Авторизуватися Зареєструватися

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Тетяна
04.02.21 10:40

Спасибо хоть какое-то внятное объяснение

Відповісти
  • Елена
04.02.21 11:22

"Якщо проблема на рівні податківців — то й говорити нема про що." - єто ключевая фраза!

Відповісти
  • Светлана Яремчук
04.02.21 17:44

Припинення январь 2021 Какие бланки заполнять , как ликвидационные?

Відповісти
  • Оксана
04.02.21 18:38

отправляла отчёт на старом бланке 29.01. Вот Квитанция 2 пришла только сегодня-04.02.21 И в ней стоит дата принятия 04.02.21, а не 29.01.21. И как теперь быть?

Відповісти
  • Ніна-Н
05.02.21 17:51

Оксана, телефонуйте в пенсійний чи звіт видно в них.В мене аналогічна ситуація, це якісь  незрозумілі квитанції, в квитанції має бути вказано, що звіт зареєстровано в реєстрі застрахованих осіб. Я повторила по формі ...513 і все нормально.

Відповісти
  • Оксана
06.02.21 11:56

Ніна-Н, а Вы уверены, что начисления не задвоятся потом в налоговой? У меня так было с отчётом о принятых, пенсионный его не видел, подали повторно и в налоговой получилось что я два раза приняла одного и того же сотрудника. То есть одной квитанции 2 с отметкой принято не достаточно? Должно быть внесено в реестр? А по новой форме Вы отправляли написано внесено в реестр?

Відповісти
  • Ніна-Н
06.02.21 15:56

Оксана,ще добавлю, нові квитанції такої ж форми, як до цих всіх "фокусів": прийнято пакет, номера реєстрації в реєстрі застрахованих осіб, граничний термін подання 09.02.2021....

Відповісти
  • Оксана
08.02.21 17:34

Ніна-Н, спасибо Вам. Действительно, отчёт не попал в пенсионный фонд. Кстати, на портале пфу в личном кабинете можно проверить статус отчёта. У меня его там нет. Буду отправлять по новой форме

Відповісти
  • Ніна-Н
06.02.21 15:04

Оксана,я також боялась задвоєння, бо ж таке, що не виправиш.  По базі податкової вони чомусь невідправлені в пенсійний, а новий при подачі відразу відправився в ПФУ, я просила інспектора, що прослідкував. А після того як я отримала другу квитанцію, перший звіт появився в історії подання.  В ДПС по 0800501007 мені також сказали, що незалежно від форми звіту по ЄСВ, приймається останній. В мене ще 1ДФ з такою ж квитанцією, але його видно в ДПС і  цього досить.

Відповісти
  • Татиана
05.02.21 19:54

Ніна-Н, дякую Вам! Дійсно це незрозумілі квитанції, в них не вказано, що дані занесено до реєстру застрахованих осіб. Прийдеться перездати звіт.

Відповісти
  • Ольга
04.02.21 20:47

Оксана, в чем проблема? Вы в сроках. Радуйтесь! 

Відповісти
  • Любов
04.02.21 20:22

Вийшло все так, як писала редакція. Відправляла звіти 30 січня. Не дочекалась кв.2 та подала повторно 3 лютого. А сьогодні поприходили кв.2 і на звіт від 30.01 і 03.02. Але добре, що в перегляді звітності Звіт за 30.01 поставлено до відома. Чекайте, не подавайте повторно.

Відповісти
  • Ангелина
05.02.21 08:24

Любов,сегодня 5-е число, а кв 2 нет. в этих отчетах 1 ДФ , просто так не отправишь новий звітний, можно нарваться на штраф, если удвоятся.

Відповісти
  • Любов
05.02.21 08:39

Ангелина, подібна ситуація була з декларацією ЄП. 30 січня і 3 лютого, обидві звітні. Прийшли 04.02 дві кв.2. Але в перегляді звітності декларація за 30.01  - історія подання.

Відповісти
  • Ангелина
05.02.21 09:53

Любов,дякую

Відповісти
  • Татиана
05.02.21 09:37

Вчера вечером после 20.00 я проверяла вторые квитанции на отчёты отправленные 30.01.2021., их ещё не было. А сегодня утром пришли все. Прийнято 04.02.2021. время: 17 с минутами. Но на квитанциях интересные даты граничного термину подання:
Декларац.про майн. 01.12.2020  (за прошлый год было 10.02.2020)   
Додаток 5                  01.12.2020   (           -"-                    10.02.2020)
и ещё я сдавала,
   оренду земли        01.12.2021     (          -"-                    20.02.2020)
 У кого квитанции шли долго, какие у Вас термини подання???

Відповісти
  • ЕленаНик
05.02.21 10:24

Татиана, те ж саме, 1/02 подавали декларацію по ЄП (група 2), вчора набридло чекати і зранку відправили декларацію повторно (зкопіювали файл), на подану вчора квит.2 прийшла одразу і там нормальний термін подання  - 01.03.2021, а на подану 01/02 прийшла квитанція вчора в 22,41 і в кв.2 теж граничний термін подання 01.12.2020. Нічого не розумію, як система могла прийняти за один звітний період дві декларації з однаковою позначкою "звітна".

Відповісти
  • Татиана
05.02.21 10:44

ЕленаНик, я повторно не подавала, в скобках я написала сроки при подаче отчётов за 2019 год (оренда земли - за 2020 год; даже и тут поменяли, по правилам, срок подачи годовой по земле до 20 лютого текущего года  за текущий год, т.е. по идее должна бы стоять дата: до 20.02.2021.).

Відповісти
  • ЕленаНик
05.02.21 10:53

Татиана, а ми про всяк випадок мабуть подамо зараз "нову звітну", щоб потім не було суперечок, яка з тих двох "звітних" - правильна.

Відповісти
  • Любов
05.02.21 15:20

ЕленаНик,  а ви в перегляді звітності подивіться, яка прийнята, а яка з позначкою "Історія подання".

Відповісти
  • ЕленаНик
05.02.21 15:29

Любов, ми все ж таки подали "нову звітну", щоб обнулити всі помилки при реєстрації, які, можливо, податкова виявить ще місяці через три. Так швиденько та "нова звітна" прийнялась. :)

Відповісти
  • Ирина
05.02.21 10:16

Звіти подані 30 січня: ЄСВ за себе і дека з єдиного податку - квитанції №2 немає, є тільки перша. Не розумію, що робити і скільки ще чекати. Додзвонитись в податкову нереально вже майже тиждень В кабінеті написано: Прийнято в режимі on-line, але другої квитанції немає.

Відповісти
  • Татиана
05.02.21 10:27

Ирина, я тоже уже не надеялась своих квитанций дождаться, а они всё таки  пришли. Если принято в режиме и там есть номер, думаю, Ваши тоже придут, может  даже и сегодня.

Відповісти
  • Ольга
05.02.21 12:12

за 30 и 31 число висели только 1 кв,  мы не дождались и отправили вчера по новой форме,  все быстренько пришло.  И как теперь быть, если по старой тоже придут до 9 числа 2 кв

Відповісти
  • Любов
05.02.21 15:24

Ольга,а ви в перегляді звітності подивіться, які звіти прийняті, а які з позначкою "Історія подання".

Відповісти
  • Наталія
05.02.21 16:33

Любов,а что значит если есть пометки  істория подання?

Відповісти
  • Татиана
05.02.21 19:59

Наталія, "історія  подання" означает, что этот отчёт не принимается во внимание, т.е. как бы анулируется.

Відповісти
  • Наталія
05.02.21 20:38

Татиана,спасибо

Відповісти
  • Ірина
05.02.21 13:01

Ольга, не вистачає емоцій на цих "добрих" людей

Відповісти
  • Ірина
05.02.21 13:00

Ольга, проблема ж не в тому, щоб подати повторно, а в тому, щоб уникнути задвоєння показників.

Відповісти
  • Лариса
05.02.21 12:38

А если 1дф подать звітний новий и одну строку поставить на удаление 1, а другую продублировать с 0. У меня один человек. Тогда не задвоится информация. Как вы думаете можно так? 

Відповісти
  • ЕленаНик
05.02.21 15:13

А таке питання, хто звітував уже після 1 лютого по новій формі дод5 і отримав нормальну квит.2, у розділі "стан розрахунків з бюджетом", якщо розкрити розрахнки по ЄСВ, у вас цей новий звіт відображено?

Відповісти