Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте новини поштою!


11.02.21
9772 15 Друкувати

Які розрахунки вважають проведеними через банківські системи дистанційного обслуговування та/або сервіси переказу коштів в цілях незастосування РРО — НБУ

РРО не вимагається при розрахунках за послуги, якщо такі розрахунки проводять виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів - наголошували в ДПС з огляду на законодавчу норму, яка діє із 10.12.2020 року, пише Бухгалтер.ua.

Податківці пояснювали, якщо споживачі, використовуючи мережу Інтернет, замовляють послуги і розрахунки за них здійснюють виключно із застосуванням електронного платіжного засобу та платіжних систем (LiqPay, Portmone, EasyPay, PayPong, Ipay.ua, City24, Приват24 тощо), то такі операції здійснюють без застосування РРО надавачем послуги.

НБУ у вою чергу вкотре підтвердив, що оплата за товари (послуги) через Приват24, Ощад24, Монобанк, Liqpay шляхом переказу коштів з рахунку за розпорядженням клієнта є банківською операцією (лист НБУ від 30.12.2020 р. № 57-0009/80572).

Аналогічна позиція була й раніше. До безготівкових розрахунків потрапляють перекази за допомогою сервісів переказу коштів (Liqpay, Portmone, iPay тощо), банківських систем дистанційного обслуговування таких як Приват24, MONOBANK, Ощад24/7 тощо (у т.ч., з використанням платіжної картки), шляхом внесення покупцем готівки у касу банку або небанківської установи (у тому числі, шляхом використання програмно-технічного комплексу самообслуговування (ПТКС). Її можна зустріти у листі НБУ від 28.09.2020 р. № 57-0009/53844.

Але дискусія із цього питання не вщухає. НБУ довелося додатково пояснювати, що означають розрахунки за допомогою "банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів".

У листі від 15.01.2021 р. № 57-0010/3184 регулятор констатує, що законодавство України не містить визначень вказаних термінів/понять.

Водночас законодавство містить визначення терміну "система дистанційного обслуговування", що охоплює системи типу "клієнт - банк", "клієнт - Інтернет - банк", "телефонний банкінг", "платіжний застосунок" та інші системи дистанційного обслуговування, які на підставі дистанційних розпоряджень клієнта можуть виконувати функції надання інформаційних послуг згідно з переліком, що зазначений в договорі між банком та клієнтом, здійснення операцій за рахунком клієнта.

До систем дистанційного обслуговування відносяться, зокрема, Приват24, Ощад24/7 тощо.

В перелік "сервісів переказу коштів" можна віднести сервіси Liqpay, Portmone, iPay, Wayforpay та інші, які надають можливість споживачам здійснити оплату товарів (послуг), зокрема дистанційно.

Натомість щодо поняття "система інтернет-еквайрингу" в НБУ коментарі відсутні, бо інформацією про такі системи не володіють.

Насамкінець платникам податків порадили з питань застосування норм п. 14 ст. 9 Закону про РРО звертатись до ДПС.

Коментарі
  • Марина
11.02.21 09:34

ДВЛ БЛД !!! Когда ж они уймутся, наконец??

Відповісти
  • Грустьтоскапечаль
11.02.21 10:02

Да задолбали уже. Давайте чиновников всех рангов заставим РРО купить и чек на каждую взятку выдавать

Відповісти
  • Ангелина
11.02.21 10:10

Грустьтоскапечаль, продолжительные аплодисменты от меня

Відповісти
  • *+*
11.02.21 10:49

НБУ то отписалось, но гни все равно будет гнуть свою позицию.
 И плевать им на НБУ

Відповісти
  • Мда
11.02.21 11:04

*+*, Ответ налоговой был ,нужен. И посоветовали обращаться в НБУ. Замкнутый круг какой -то

Відповісти
  • Олена
11.02.21 11:37

И изменения в Закон про РРО  никто не внес. Все писюльки пишут, которые потом меняют, меняют, меняют....

Відповісти
  • Юлия
11.02.21 12:02

Законы приймає ВР, а тлумачит їх НБУ.
Ну можно ВР так принять закон, чтобы НБУ мог его нормально разъяснить????? Неужели левая рука не знает, что делает правая? Почему бухгалтер теперь должен сушить голову и изучать все банковские сервисы, чтобы не оштрафовала налоговая?
Что значит в письме НБУ - на нашу думку (!?), Liqpay можно отнести до сервісів переказу коштів???

Сервиси переказу коштів - их предоставление регулируется Законом про платежные системы. Ознакою таких сервісів є внесення їх надавача до Реєстру платіжних систем согл.п.9.3 Закона (Реестр на сайте bank.gov.ua). Их там 83. И где там  Liqpay?? Кто - то нашел?

Відповісти
  • Альона
11.02.21 12:39

Тот случай когда налоговая не знает как расценивать эти операции а налогоплательщик на свой страх должен рискнуть, сыграв в русскую рулетку на удачу. Это днище!

Відповісти
  • Пёс да лис
11.02.21 21:56

Один и тот же платёж, но услуги без РРО, а товар через РРО. Есть ли этому парадоксу научное обоснование?

Відповісти
  • Владимир
12.02.21 09:46

Пёс да лис, Есть. Услуга может быть оказана дистанционно, а товар нет.

Відповісти
  • Олена
12.02.21 10:52

Владимир, и что это меняет? оплаченный товар (накладная)  получат на почте. 

Відповісти
  • Пёс да лис
12.02.21 10:14

Владимир, это не научное обоснование. Научное - это законодательные аргументы. п.14ст.9 лишь дублирует п.2ст.9 в части услуг

Відповісти
  • Любов
12.02.21 00:26

Пёс да лис, як я з Вами згодна, мабуть таке може бути тільки в нашій Державі. В усьому світі розрахунок карткою - це безнал, і ніякого РРО, а у нас....До сьогодні люди не розуміють як їм працювати. Брєд!!!  Що ж буде далі, якщо вони зараз приймають ТАКІ закони і дають пояснення, які страшні люди нами керують!!! 

Відповісти
  • Олена
12.02.21 10:54

Любов, а  еще страшные глаза у моего директора. когда я ему говорю, что оплата картой = наличные расчеты и нужен ЧЕК,  он явно сомневается в моей адекватности и задумывается, а нужен ли ему такой бухгалтер

Відповісти
  • Татьяна
12.02.21 10:07

Почему до сих пор нет вразумительного пояснения, что эквайринг- это наличный оборот?  Да потому, что это бред воспаленного мозга! Деньги со счета клиента попадают сразу на счет субъекта предпринимательства, при этом банк снимает свои комиссионные, но у нас это называется наличный расчет! Как надоела непроходимая тупость!

Відповісти