Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


12.02.21
154852 21 Друкувати

Пенсійний фонд змінив правила підтвердження трудового стажу для пенсії

Постановою правління ПФУ від 12.11.2020 р. № 21-1 було внесено зміни до Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років. Новації набрали чинності 26.01.2021 р., повідомляє Бухгалтер.ua.

Тепер цей Порядок визначає процедуру підтвердження періодів роботи, що зараховуються до стажу роботи:

- для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлену для окремої категорії працівників, у разі ліквідації підприємства, установи, організації без визначення правонаступника;

- до 1 січня 2004 року, якщо в трудовій книжці є записи з виправленнями або недостовірні чи неточні записи про періоди роботи на підприємствах, в установах, організаціях (їх правонаступниках), розташованих на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, АР Крим та місті Севастополі.

Дія цього Порядку поширюється на осіб, які працювали:

- на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених КМУ;

- на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах;

- на посадах, що дають право на призначення пенсії за вислугу років;

- у період до 01 січня 2004 року на підприємствах, які розташовані на тимчасово окупованій території, та якщо в трудовій книжці є записи з виправленням або недостовірні чи неточні записи про періоди роботи.

Підтвердження періодів роботи, що зараховуються до стажу роботи для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років та періодів роботи на підприємствах, які розташовані на тимчасово окупованій території, здійснюється комісіями з питань підтвердження стажу роботи, що дає право на призначення пенсії. Такі комісії створюються при головних управліннях Пенсійного фонду України.

Із заявою про підтвердження стажу роботи заявник може звернутись до будь-якого територіального органу Пенсійного фонду незалежно від території обслуговування цього органу.

Також у новій редакції було викладено форми Рішення про результати розгляду заяви про підтвердження стажу роботи і Заяви про підтвердження стажу роботи. Новачком стала форма Акта опитування свідка.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ірина
12.02.21 07:50

Суд "тройки", как в 1937г.

Відповісти
  • Wonder woman
12.02.21 09:05

Создание очередной коррупнционной составляющей. Хочешь стаж - подмажь комиссию.

Відповісти
  • Одесситка
12.02.21 10:50

Исправлений нет, даже все справки уточняющие , датированные 2014г. есть, комиссия принимает отрицательное решение, суды первой и второй инстанции положительное, а вот "главный" вердикт отрицательный выносит последняя инстанции в суде. Период СССР, все нормально заполнено в трудовой, без ошибок, но мотивируют, что провести сверку невозможно на временно оккупированной территории

Відповісти
  • 3хаха
12.02.21 11:09

Одесситка,а Вы думаете на не окупированной территории стаж подтвердят, никто не несёт ответственности за сохранность архивов, в итоге у народа тупо воруют стаж(

Відповісти
  • Тюша
12.02.21 13:27

У меня в трудовой книжке отсутствовала дата и номер приказа об увольнении ( период 1991-1995-район Крайнего Севера Тюменская обл.). При назначении пенсии этот период работы не был учтен. Я на сайте архива организации, где тогда работала (Россия, г. Сургут), запросила справку. Сделали оперативно, прислали оригиналы по "Укрпочте" на домашний адрес и в течение месяца я подала дополнительные документы в П\Ф. Стаж учли, сделали перерасчет с даты начисления первой пенсии. Все документы в П\Ф я подавала через личный кабинет на сайте П\Ф. Все начисления отслеживала в режиме реального времени.

Відповісти
  • Володимир
12.02.21 16:51

На нинішній день  в ПФ  підрахунки по виплаті пенсій вкрай несправедливі, тому що у мене 31р.стажу , а отримую все одно пенсію як при мініманьному  стажу в 15р.мінімалку  , а потрібно робити диферінційний підрахунки пропорційно зробленому стажу, а так виходить зо не доплачують пенсію. 

Відповісти
  • Тетяна
29.04.21 11:40

Володимир, формула начисления пенсии учитывает стаж и заработок, посмотрите законодательство.

Відповісти
  • Елена
12.02.21 20:35

эххх... сколько я печатей людям проставила в трудовой)

Відповісти
  • vasileus52
13.02.21 06:26

Елена, эх, таких как ты садить надо. Из-за таких, нет веры чеснтно отработанному стажу и оплате труда. Особенно это касается не  добросовестных работников закрывшихся госпредприятий.

Відповісти
  • Петр
24.03.21 16:39

vasileus52,що ж ти маєш до Олени...вона як Робін Гуд,допомагає роботягам...ану вистав претензію голові Нафтогазу Коболєву за його мільйонну зарплату(премія мільйони ДОЛЛАРІВ),депутатам,які де-факто всі мільйонери...

Відповісти
  • Руслана
12.02.21 21:48

А як бути тим людям,які працювали на роботі,де рахувалося
один  рік  за два,а як здавали д документи на пенсію,їх обдурили,і не нарахували?Куди їм звертатися,де шукати правди?Якщо ніхто не хоче розумно,справедливо,розглянути справу,і нарахувати людині зароблені нею гроші?Чому така несправедливісьть?

Відповісти
  • Мария
13.02.21 01:44

Мне не записали в трудовую книжку 17 лет трудового стажа.Открыто,изощрённо объясняя,что мы не позволим тебе быть.Будем только мы,а ты -"извини-подвинься".Если меня захотите защитить-0634016632.Мой номер.

Відповісти
  • Cергей
13.02.21 17:50

Прямое нарушение конституции

Відповісти
  • Cергей
13.02.21 17:56

Перестаньте делить людей на "тех" и "этих". Если производите поверку лиц получающих социальные выплаты, поверяйте всех. Конституцию Украины кто то читал перед тем как "родить" этот бред? 
Подзаконные акты не могут противоречить основному закону Украины.

Відповісти
  • ВЛАД
13.02.21 21:41

Надо как в Китае и будет порядок

Відповісти
  • Ірина
06.04.21 12:53

ВЛАД, підтримую

Відповісти
  • Олег
16.02.21 06:42

Марія, встановіть вайбер.

Відповісти
  • Катерина
16.02.21 09:55

А моему мужу не засчитали 5,5 лет стажа, потому что предприятие, кот. сделало запись об увольнение поставило просроченую на 20 дней печать, т.е не действительную. Помните печати предприятий меняли? В итоге за халатность руководства расплачиваются работники(((

Відповісти
  • Ольга
17.02.21 15:09

А кто подскажет, что делать ,если у меня стоит в трудовой печать об увольнении(есть приказ на руках).А когда я проверила на сайте ПФУ свои данные ,то выяснилось что отчеты не сдавались по ЕСВ и этих данных нет, а предприятия 2 год в стадии леквидации. И у меня получается, что на предыдущем предприятии я не уволена,но через месяц устроена на новом?

Відповісти
  • Люда
29.03.21 10:57

Підкажіть ,будь ласка,хто знає як втановити приналежність трудової книги до паспорта? Питання в тому, що трудова книга виписувалася на російській мові при Радянському союзі  ( людині виповнюється 60 років у березні м-ці 2021 року) і в по-батькові в трудовій і в паспорті(на  сторінці російської мови) не співпадає одна буква?Як правильно встановити приналежність трудової книги до паспорта людині.?

Відповісти
  • Ната
03.04.21 15:37

!!! ВІДПОВІДЬ ДЛЯ лЮДМИЛИ!!!
Людо, Ви не написали, чи вже зверталися до ПФУ і чи отримали від них відмову саме через різницю у записах.
Якщо не ходили до ПФУ, обов'язково зверніться особисто. Вам роз'яснять, якщо з Вами буде спілкуватися відповідальний і сумлінний співробітник. 
Якщо відмовлять у призначенні пенсії з вищевказаної причини і нічого не порадять, звертайтеся до юриста.
Найвирогідніший варіант розвитку подій:
Вам необхідно буде подати до суду заяву про встановлення юридичного факту (тобто, що обидва документи належать одній і тій самій особі.......). Ця заява складається юристом/адвокатом. Подається з доданими до неї документами, які підтверджують, викладене в заяві. Розглядається судом в порядку окремого провадження (згідно з Цивільним процесуальним кодексом України). За подання такої заяви сплачується судовий збір. Коли у Вас буде рішення суду про встановлення юридичного факту, яке набуде чинності, Ви надасте це рішення до ПФУ. 
Іноді можна і не звертатися до суду. Наприклад, мені відомо про випадок, коли в документах ім'я "Наталья" російською мовою було записане з різницею у 1 літеру. Так державний нотаріус для спадкової справи не вимагала рішення суду, а тільки висновок лінгвістичної експертизи, яка виконувалася у Києві за направленою поштою заявою зацікавленої особи. Заява була складена адвокатом. Вартість експертизи була сплачена зацікавленою особою. Не потрібно було іхати до столиці. Всі документи для проведення експертизи і висновок експерта направлялися поштою.
Але у Вашому випадку Ви маєте справу з ПФУ. Ймовірно, іх влаштує тільки рішення суду. 

Відповісти