Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


05.04.21
49230 50 Друкувати

Додаток Д1 об’єднаної звітності - заповнення у M.E.Doc

Нагадаємо нашим читачам, що Мінфін наказом від 15.12.2020 року № 773, який набрав чинності з 01.01.2021 року, вніс зміни до власного наказу від 13.01.2015 року № 4 щодо форми податкового розрахунку №1ДФ та Порядку його заповнення.

Новий податковий розрахунок включає в себе суми ПДФО, військового збору та ЄСВ, та називається: Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Податковий розрахунок).

Перший раз його потрібно подати за І квартал 2021 року.

Як ми вже зазначали, Податковий розрахунок (ідентифікатор форми J/F0500106) має шість додатків. У цьому матеріалі зупинимось на Додатку 1 (Д1) «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» (ідентифікатор форми J/F0510106).

Додаток Д1 призначений для щоквартального формування платниками ЄСВ щодо кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) у розрізі місяців звітного кварталу.

Якщо платник ЄСВ у звітному кварталі не використовує працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством – додаток Д1 за такий квартал не подається.

У програмі M.E.Doc додано нові форми, починаючи з оновлення 11.02.034.

Податковий розрахунок з додатками знаходиться у розділі Звітність – Об’єднана звітність ПДФО та ЄСВ (Рис. 1).

Рис. 1

Після обрання необхідного періоду (квартал) Додаток Д1 можна створити, одразу клікнувши на ньому, і вказати номер розрахунку, до якого додається Додаток Д1 та тип розрахунку: звітний, звітний новий, уточнюючий, довідковий, а можна спочатку створити Розрахунок, натиснувши на нього і вказавши його номер та тип, а вже потім відкрити Д1 (Рис. 2).

Рис. 2

При відкритті Додаток Д1 заповниться автоматично списком із Довідника співробітників, якщо в меню Правка натиснути на кнопку Заповнити на підставі довідника співробітників.

Важливо! За звітний квартал потрібно подавати три додатки Д1 – за перший, другий та третій місяць такого кварталу. У рядку 02 додатка вказується номер місяця у звітному кварталі – цифрове значення від 1 до 3 (Рис. 3).

Рис. 3

Зверніть увагу, таблиця додатка Д1 містить графу 25 «Ознака (0, 1)», у якій відображається:

  • ознака «0» – якщо рядок потрібно ввести;
  • ознака «1» – якщо рядок потрібно виключити.

Графа 25 заповнюється тільки для «Звітного нового» (при коригуванні сум внеску та реквізитів) та «Уточнюючого» (виключно при коригуванні реквізитів) додатка.

Довідковий Додаток Д1

Як виключення, поза межами звітного щоквартального періоду, подається Податковий розрахунок та додатки до нього з типом «Звітний» як «Довідковий» у разі необхідності призначення застрахованим особам пенсій, матеріального забезпечення або страхових виплат.

При цьому, при створенні довідкового розрахунку потрібно також обрати період - квартал. Тип розрахунку обирається – Довідковий. Також обирається необхідна позначка: Призначення пенсії або Призначення виплат (Рис. 4):

  • для призначення пенсії – у разі подання Додатку Д1 у складі Податкового розрахунку з типом «Звітний» як «Довідковий» для призначення пенсії застрахованим особам. У цьому разі Д1 має містити відомості для призначення пенсії по застрахованій особі, які подаються за період до дати формування заяви на призначення пенсії;
  • для призначення матеріального забезпечення, страхових виплат – у разі подання Д1 у складі Податкового розрахунку з типом «Звітний» як «Довідковий» для призначення матеріального забезпечення, страхових виплат застрахованим особам. Тоді Д1 має містити відомості для призначення інших соцвиплат по застрахованій особі.

Все інше – аналогічно, як при створенні звітного розрахунку.


Рис. 4

Отже, як бачимо, Додаток 1 дуже нагадує Таблицю 6 Звіту з ЄСВ. Найбільш суттєва різниця полягає у тому, що таблиця додатку Д1 містить графу 25 «Ознака (0, 1). Тобто тепер виправлення помилок з ЄСВ, ПДФО та військового збору буде здійснюватися, як у формі № 1ДФ.

За матеріалами Medoc.ua

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Наталія
05.04.21 08:42

відправила Довідкову ще у п'ятницю-  кв. 2  немає ще.

Відповісти
  • Оля
05.04.21 13:46

Наталія, довідкову скинули хоть за квітеь, бо за минулі місяці скидувать після закінчення кварталу не можна

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
05.04.21 09:42

Наталія, а "звітний" за 1 квартал получилось сдать? Подозреваю, что в квитанции 2 будет "Не прийнято", т.к. ДПС ещё не научилась принимать этот отчёт...

Відповісти
  • Наталія
05.04.21 11:35

Сомневающийся Sкептиk, я не здавала звітний,тому що я в першу чергу в соцстрах хочу здати лікарняні ,щоб перевірили, а потім уже в пенсійний.

Відповісти
  • Михаил
05.04.21 14:17

Наталія,довидкова за 1 квартал уже приниматься не будет, строки прошли, вам надо просто все данные отразить в звитной

Відповісти
  • Наталія
05.04.21 17:57

Михаил, не  знаю чи прийняли мою довідкову, но звіт до соцтраху по лікарняному за лютий прийняли. Значить вони побачили дохід за січень по цьому працівнику?

Відповісти
  • Михаил
05.04.21 19:34

Наталія,вони в будь-якому випадку побачать по звітний квартальній, довідкова вже актуальна для 2 кварталу

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
05.04.21 13:07

Наталія, честно говоря непонятно! Зачем? Или у Вас ещё не готовы данные за март для квартального отчёта? Если все данные есть, то достаточно сдать "Звітний", а отдельно "Довідкові" за январь-март не нужно сдавать 

Відповісти
  • Наталія
05.04.21 18:03

Сомневающийся Sкептиk, я перед звітністю хотіла бути впевнена що правильно нарахувала лікарняні за лютий, щоб потім не виправляти. Кв 2 не отримала, і відправила звіт в соцстрах- і звіт прийняли,значить довідкову побачили. І тепер можу робити звітну.

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
05.04.21 19:45

Наталія, нет квитанции 2 – нет сданного отчёта. Немного странно, что больничные начислены в феврале, а отправляете заявку в ФСС с нарушением сроков в апреле! Если начислены в феврале, то заявку нужно отправлять в феврале начале марта, а не ждать, когда ДПС раздуплится и запустит приём отчётности. Это были не Ваши "проблемы", что не было возможности сдать довидковий за месяцы 1 квартала в течение 1-го квартала. Отчётность в ФСС сдаётся независимо от того, когда сдаётся новая отчётность в ДПС (а ранее Додатки 4)...
Я думал, что больничные начислены в конце марта и Вы поэтому торопитесь и хотите сдать Довидковий за март...   

Відповісти
  • Юлия
05.04.21 08:52

Титульный лист надо заполнять вручную. Ну ладно, количество Додатков, но количество листов пересчитывать!

Відповісти
  • нана
05.04.21 09:51

люди, ..  как вы формируете   єту об"эднану  звітніть в медке??? - появилась возможность импорта из 1с?? 

Відповісти
  • eMelya
05.04.21 09:55

На що впливає Номер розрахунку? Що таке Номер додатку?

Відповісти
  • Наталья
05.04.21 10:32

eMelya, Номер додатку, с так поняля, что это январь №1 февраль№2 март №3, а номер розрахунку это , наверное , как в декларации по эконалогу в прошлом, сейчас не знаю,  как он заполняется, а раньше сколько декларараций  подавалось , столько порядковых номеров и ставилось. А вот в  1ДФ номер додатка не знаю: то ли свои номера 1 2 3 для этого отчета, то ли продолжение  ЕСВ 4 5 6.

Відповісти
  • eMelya
05.04.21 12:13

Наталья, по 1ДФ я думал Номер додатка заменяет Номер порции, для многих это актуально (есть зарплата и стипендия в разных программах, а тот же Медок их не объединит, экспортирует как новый отчет). Как выйти из положения пока никто не объяснил.

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
05.04.21 10:19

eMelya, Номер розрахунку за первый квартал будет "1". Но, если будете сдавать "Новий звітний", после того, как примется "Звітний", то Номер розрахунку будет "2". На что влияет: на имя файла, отправляемого в ДПС. 
Номер додатку – 1, 2 или 3: я нумерую "1" за январь, "2" за февраль, "3" за март. Нумерация для каждого из Додатков начинается заново, т.е. для Д1 – "1", "2", "3"; для 4ДФ – "1", "2", "3", и т.д.   
Для многих пригодится описание XML-структуры Розрахунку от Медка: https://medoc.ua/files/others/042021/b77434c445231943faced9c25903bf6e.pdf

Відповісти
  • Надя
05.04.21 14:06

Сомневающийся Sкептиk, а в дод.5  что ставить в номере додатка? (если он подается общий за квартал)...

Відповісти
  • eMelya
05.04.21 12:10

Сомневающийся Sкептиk, спасибо, воспользуюсь Вашим советом. Странно только, зачем в формах дублировать месяц и номер додатка.

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
05.04.21 13:03

eMelya, в этом отчёте это – не самая большая "странность"!

Відповісти
  • коЗел молодой
09.04.21 11:03

Сомневающийся Sкептиk, уже появление  самого отчета является  странностью, может его мендель вместе с розумковым придумывали

Відповісти
  • Ольга
05.04.21 10:32

Сомневающийся Sкептиk, спасибо вам., за разьяснения

Відповісти
  • Ольга
05.04.21 10:30

Спасибо большое, все понятно. Отправила в налоговую отчет в пятницу, Не принято,  нет номера додатка.

Відповісти
  • Тетяна
05.04.21 17:56

Ольга, А что у вас в отчете с кодом амин.-территор.единиц? Прошел код UA.......(всего  14 знаков) ?    

Відповісти
  • Наталья
05.04.21 11:07

Ольга, скажите пожалуйста  в додатке  ! ДФ вы  показывалт выплаты ФОПам? Это сейчас  нужно делать или нет?

Відповісти
  • Юлия
05.04.21 17:52

Наталья, да, я показываю и ФОПов, и арендодателей-физ.лиц, и фин.помощь. Все как раньше в 1 ДФ

Відповісти
  • Надежда
12.04.21 18:00

Юлия, какую категорию Фопам Вы ставите? Раньше была категория 157. А в новом какая? 

Відповісти
  • Ольга
05.04.21 12:09

Наталья, у меня по этой фирме не было ФОП за 1 квартал

Відповісти
  • Наталья
05.04.21 10:34

А кто знает для 1ДФ второй раздел но ВС заполняем или нет.
. Я так поняла, что нет для отчетного месяца

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
05.04.21 11:08

Наталья. Не заполняется. В примечаниях, в самой форме 4ДФ об этом сказано: "Заповнюється виключно для проведеня коригувння податкових розрахунків за минулі періоди до 01.01.2021"

Відповісти
  • Нат
05.04.21 11:06

Наталья, нет, это для корректировок

Відповісти
  • Оксана
05.04.21 11:57

а где додаток Д5? я в медке его не вижу....

Відповісти
  • ***
05.04.21 12:35

Скажите, пожалуйста, кто знает. 5 апреля работник выходит на пенсию, но остается работать на предприятии. Подавать мне Довідкову?  если подавать, то когда? 

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
05.04.21 13:01

***, если "быстро" сдадите за 1 квартал, то данные в ПФУ будут. "Довідкова" за 2 квартал за апрель месяц – сроков для сдачи нет, но по "логике" сдавать можно, например, в начале мая

Відповісти
  • ***
05.04.21 13:29

Сомневающийся Sкептиk, спасибо

Відповісти
  • Шурик
05.04.21 13:24

Если сам отчёт 1Ф, зачем это МЕДоковцы засунули его в папу к ЕСВ.
Без статьи этой фиг найдёшь. Можно было ссылки оставить и там и там. Старый 0209507 в списке есть.

Відповісти
  • Надя
05.04.21 14:40

Шурик, он в разделе "звітність", а не в папке ЕСВ... Нашла с первого раза.

Відповісти
  • Шурик
05.04.21 15:07

Надя,
Значит Сота с Медком разные, хотя должно быть одно и тоже.

Відповісти
  • Елена
05.04.21 14:41

В программе Медок,в новом отчете по ЕСВ и 1ДФ,Додаток 4ДФ раздел ІІ надо что-то заполнить?

Відповісти
  • Шурик
05.04.21 15:46

https://medoc.ua/blog/dodatok-4df-obdnano-zvitnosti-z-podatku-na-dohodi-ta-sv-osoblivosti-zapovnennja-u-medoc
Медок про заполнение Додатка 4

Відповісти
  • рррр
06.04.21 13:38

А как теперь быть ФОПу, который выплачивает доход другому ФОПу и  раньше сдавал по этому поводу 1 ДФ? Сдавать этот отчет ЕСВ?

Відповісти
  • Алина
07.04.21 13:21

Преупреждение пишет при проверки, работник на 0,25 ставки. 
У Податковому розрахунку в Розділі 1 у рядку 2 в графі місяця <1> кварталу  зазначену суму <000> більше ніж в рядку 1 <0000> відповідного місяця <1> квартал

Відповісти
  • Екатерина
13.04.21 14:20

Дякуючи цим коментарям зрозуміла, чому у мене не приймається Довідковий за 1 квартал (бо він пройшов і вже потрібно подавати звітний). Чесно кажучи, таким чином хотіла пришвидшити отримання фінансування від ФСС, бо звітний поки налагодять 1С і т.д. буде готовий не раніше травня мабуть...

Відповісти
  • Оксана
15.04.21 11:37

Скажіть, будь ласка, як відображати стипендію в об'єднаній звітності?

Відповісти
  • Наталія
17.04.21 07:55

Допоможіть ,будь ласка звіт не прийнятий що не так в номерах?

Причина: [J0500106/37]Документ не відповідає всім вимогам електронного документа, оскільки виявлено недостовірність обов’язкового реквізиту щодо інформації про додатки, що додаються до розрахунку та є його невід’ємною частиною (зазначено не вірний номер розрахунка для додатків). Перевірено на підставі п. 48.3 ст. 48, п.п. 49.3, 49.8 ст. 49 Податкового кодексу України.

Відповісти
  • Світлана
19.04.21 16:18

Наталія, теж саме 

Відповісти
  • Валентина
19.04.21 09:46

Наталія,Така ж сама помилка

Відповісти
  • Люба
18.04.21 14:57

Наталія,

Відповісти
  • Надія
28.04.21 09:16

У рядку 02 зазначаємо звітний період, а саме рік і номер кварталу – це арабські цифри від 1 до 4. Для розрахунків з типом «Звітний», «Звітний новий» тут проставляємо період, за який вони подаються, а для розрахунку за типом «Уточнюючий» – період, який уточнюється. Тут же зазначається номер розрахунку, який визначається у хронологічному порядку незалежно від типу розрахунку, що подається за звітний період. Відповідно розрахунок «Звітний» завжди матиме номер 1, а перший поданий розрахунок з типом «Звітний новий» – номер 2. Якщо до закінчення граничного строку подається ще один «Звітний новий», то відповідно його номер буде 3 тощо.

Відповісти
  • Наталья
04.05.21 09:14

У кого є досвід, будь ласка поможіть розібратися у додатку ЄСВ з типом нарахування 13. У грудні 2020 було донарування до мінімалки з типом 13, у січні подано лікарняний за грудень, за результатами нарахування взагалі сумма за січень перевищує мінімальну зарплату. Питання: як у січні сторнувати тип нарахування 13, квітанція 2 видає помилку "сума внесена зі знаком мінус"

Відповісти
  • Олександр.
05.05.21 19:32

Наталья,Потрібно поставити "Тип нарахування" ствп. 9  замість 13 - 3 і в стовпч. 18 "Сума різниці..." вказати суму донарахування з  плюсом. Медок помітить це червоним, як самовільне зменшення податку.

Відповісти