Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


10.06.21
27851 29 Друкувати

Набрав чинності Закон про електронні трудові книжки

Сьогодні, 10 червня 2021 року набрав чинності Закон України № 1217-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі".

Що зміниться із набранням чинності Закону? Як можна оформити електронну трудову книжку? Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете за посиланням.

Законом запроваджується облік трудової діяльності працівника в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Про головні плюси і мінуси цього нововведення читайте тут

Законом врегульовано механізм накопичення, обробки та використання інформації, зокрема, для підтвердження наявного стажу роботи та призначення пенсій.

Як роботодавцю підготуватись до переходу на електронні трудові книжки ми писали тут

Законом встановлено п’ятирічний перехідний період для включення до Державного реєстру відомостей з паперових трудових книжок про трудову діяльність працівника (протягом цього періоду застосовуватиметься як паперова трудова книжка, так й електронна форма уже наявних або внесених відомостей про трудову діяльність працівника з Державного реєстру). 

Про порядок подання скан-копій читайте за посиланням. Інструкцію передання скан-копій ви знайдете у матеріалі Оцифровуємо трудовий стаж: покрокова інструкціяПро вимоги до скан-копій документів читайте за посиланням

Але, перед скануванням, радимо Вам зробити аудит трудових книжок працівників. Деталі у матеріалах:

Аудит трудових книжок перед скануванням. Перевіряємо першу сторінку
Перевіряємо «начинку» трудової книжки

Помилки у трудових книжках: відповідаємо на ваші запитання

Як працівнику та роботодавцю скористатись електронною трудовою книжкою читайте тут

Після внесення відомостей про трудову діяльність працівника до Державного реєстру, роботодавець зобов’язаний видати оригінал паперової трудової книжки йому на руки під підпис, при цьому також передбачено обов’язок роботодавця вносити на вимогу працівника до паперової трудової книжки записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення.

Крім того, Законом запроваджено можливість автоматичного призначення пенсії (без особистого звернення особи) зі збереженням за особою права відстрочення виходу на пенсію, при цьому, якщо особою перенесено призначення пенсії та продовжено перебування у трудових відносинах, розмір її пенсії підвищуватиметься на 0,5–0,75 %. В рамках автоматичного призначення пенсій також передбачено можливість визначення за допомогою програмних засобів Державного реєстру найбільш вигідного варіанту для призначення пенсії, включаючи дату такого призначення.

Також на цю тему пропонуємо вам наступні матеріали: 
Електронні трудові книжки: «низький старт»

Трудова книжко: давай, до побачення?
 

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ірина
10.06.21 11:07

Чи потрібно брати письмовий дозвіл працівника на передання данних трудової книжки?

Відповісти
  • Вячеслав
10.06.21 11:41

Ірина, когда подавал скан по пенсионеру, то да, обязательно. Образец згоды брал с сайта ПФУ. Сейчас ещё не пробовал. Думаю через недельку, когда пыль уляжется.

Відповісти
  • Наталія
10.06.21 13:46

Вячеслав, в каком разделе можно увидеть эту згоду?

Відповісти
  • Светлана
10.06.21 11:23

Пишуть що обовязково  згоду на  оголошення персональних даних

Відповісти
  • Анна
10.06.21 12:07

Светлана, вопрос только кому эту згоду должны давать: пенсионному или работодателю?

Відповісти
  • Инна
10.06.21 11:58

Добрый день! Значит если книжку отсканил, то теперь можно не делать записи сотрудникам и просто уведомление в налоговую и все ? 

Відповісти
  • Лілія
10.06.21 16:46

Инна, можно не делать, если сотрудник не просит. А если попросил - работодатель обязан внести запись в трудовую

Відповісти
  • Инна
11.06.21 10:32

Лілія, спасибо большое ) Хорошего дня и сил !

Відповісти
  • Елена
10.06.21 12:25

Пусть добавят еще 15 отчетов как за 1 квартал 2 ЕСВ+ДФ, ЕСВ+ЕН и тому подобное, и желательно ежемесячо, тогда бухгатера будут работать по 16часов 7 дней в неделю, а при єтом переносі праздников отменят и можно бухгалтерам стаж будет считать год за ТРИ! Иначе мі успевать работать на их новшествами не будем!

Відповісти
  • Еленаник
10.06.21 13:20

Елена, а самое обидное, сейчас заставят нас сделать кучу дурной работьі вместо ПФ. Потом работник обратится за пенсией, а ему вместо автоматического начисления начнут вьідвигать требования: что тут у вас, гражданка, вьішли замуж, фамилию изменили? давайте скан св-ва о браке и вьітяг о добрачной фамилии, иначе трудовая книжка не ваша; а здесь что, развелись, фамилию мужа оставили? давайте скан св-ва о разводе и вьітяг о разводе и фамилии после развода, иначе трудовая книжка не ваша. И т.д. и т.п. И конца етому не видно.

Відповісти
  • Олег
14.06.21 09:54

Еленаник,  точно, отправил копии трудовой в пф, ответ  в одном месте в печати нет герба, нужно подтвердить  стаж справкой, в другом месте нужна справка с колхоза,  сколько было выходов на работу.

Відповісти
  • Ещеневечер
10.06.21 16:43

Еленаник, так и есть. Я уже на  эти грабли  наступила. 

Відповісти
  • Еленаник
11.06.21 10:06

Ещеневечер, и как вышли из положения? Наша коллега почти год всю эту лабуду восстанавливала - то решение суда потерялось, то на архив запрос забыли подать, просто кошмар.

Відповісти
  • три ха-ха
10.06.21 15:37

Еленаник, 100%
 Вот я бодалась-бодалась с ПФ(пока безрезультатно) по поводу неточностей записей в олчном кабинете, хотя все сканы предоставлены. А теперь новая ошибка- фамилиё моё стало как до развода, хотя паспортные данные верные и фамилия по этому паспорту уже 18 лет как другая))))))))

Відповісти
  • Сергій
10.06.21 19:10

три ха-ха,
2,5 роки тому оформлював я в ПФ пенсійне (по інвалідності). Приліз до них на милицях з купою документів (паспорт, код, трудова, фотокартка і т.д.) - вони все це діло при мені посканували. Оцифрували мене, так би мовити. Минає рік.. Пройшов я чергову перекомісію - знову групу на рік продовжили. Я в пенсійний знову - ПРИНЕСІТЬ ПАСПОРТ, КОД і ФОТО - МИ ЇХ ВІДСКАНУЄМО. Я сам собі й думаю: а куди поділося те, що сканували минулого року? Ну ладно - приніс. Відсканували, через 3 тижні отримав пенсійне. Початок лютого цього року - історія повторюється. Знову сканування док-тів і фотографії. Але найцікавіше було попереду. Дзвінок з ПФ у п'ятницю: ваше пенсійне готове - можете прийти забрати. Приходжу в понеділок вранці забирати пенсійне, а мені й кажуть: вибачте, у нас сталася ТЕХНІЧНА ПОМИЛКА - ми ПОМИЛКОВО у ваше пенсійне чужу фотокартку вставили. Ми вам пізніше зателефонуємо, коли пенсійне переробимо. І отримав я своє пенсійне аж в квітні місяці (через 2 місяці після того, як здав їм документи після перекомісії). 

Відповісти
  • Галя
10.06.21 16:35

Значит если принимаем на работу сотрудника надо сразу сканировать? Если да, для кого отведено 5 лет?

Відповісти
  • Лілія
10.06.21 16:49

Галя, если принимаем на работу новенького, то вообще не заморачиваемся со сканированием. Трудовая книжка будет на руках у работника. Пусть сам сканирует и передает

Відповісти
  • Галя
10.06.21 17:01

Лілія,если так, было бы очень даже не плохо.

Відповісти
  • Олена
11.06.21 10:58

Сьогодні потрібно прийняти людину на роботу, приніс трудову книжку. Що з нею робити ? І як його оформити? Посилати його за витягом в ПФ?

Відповісти
  • Варвара
11.06.21 11:55

Олена, работники которые приняты с 10.06 должны предоставить трудовую книжку ИЛИ сведения о трудовой деятельности из Реестра. Каким образом и кто будет получать сведения  непонятно. Если лицо предоставляет трудовую книжку, работодатель ознакомляется с ней, а потом возвращает работнику (тут вообще ничего непонятно). Записи вносятся только по требованию.

Відповісти
  • Олена
11.06.21 11:57

Варвара, дякую! Приймаю з трудовою, роблю запис, а далі чекаємо роз'яснень.

Відповісти
  • Оксана
11.06.21 12:45

ПРавильно я поняла, что если сотрудник выходит с понедельника, то сегодня я ставлю в известность налоговую, а ПФУ сотрудник должен сам ставить в известность???

Відповісти
  • марина
11.06.21 13:29

Оксана,пфу вы в обьединенном отчете покжите

Відповісти
  • Оксана
11.06.21 13:32

марина, я имела в виду, что работнок сам подает в ПФУ скан трудовой

Відповісти
  • Леся
11.06.21 14:01

Люди, это не электронная трудовая книжка! Это скан-копия бумажной трудовой книжки. Это две большие разницы. Достала уже безграмотность законодателей.

Відповісти
  • Зоя
11.06.21 15:05

Подскажите, куда отсылать скан копии трудовых книжек
работников?

Відповісти
  • Зоя
11.06.21 15:07

Спасибо, уже разобралась.

Відповісти
  • Любовь
16.06.21 11:24

Подскажите сканкопию электронной книжки вместе с согласием отправлять в ПФ  в одном файле или в разных?

Відповісти
  • Ирина
28.07.21 12:27

я вообще не понимаю этого дибилизма. мне как бухгалтеру и кадровику и еще бог знает кому в одном лице заняться что ли больше нечем как сканить трудовые. и таких как я большинство.

Відповісти