Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


16.06.21
8537 14 Друкувати

Дані митних декларацій стають загальнодоступною інформацією

Відкриті дані допомагають контролювати роботу державних органів та створювати нові послуги та сервіси. Більше відкритих даних — більше можливостей для всіх. Сьогодні Мінцифра разом із Державною митною службою оприлюднили дані щодо митних операцій. 

 "Результат цифровізації — ефективні та прозорі державні процеси. Таку трансформацію вже розпочато в митній сфері. Сьогодні ми з Держмитницею зробили важливий крок — оприлюднили понад 4 мільйони митних декларацій. Україна — одна з перших країн світу, яка відкрила дані з таким високим рівнем деталізації", — розповів Михайло Федоров.

Дані щодо імпорту та експорту — одні з найбільш закритих у світі. Часто їх оприлюднюють тільки як зведені статистичні показники. Тривалий час підприємці в Україні не мали доступу до детальних даних зовнішньоекономічної діяльності. Це перешкоджало ухвалювати оперативні та зважені рішення щодо розвитку бізнесу. “Чорний” ринок таких даних тільки зростав, а дані митниці можна було купити за $100-400. 

Відтепер українські підприємці можуть переглядати експортно-імпортні декларації на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних. А також отримувати дані за допомогою API-сервісу. Це допоможе бізнесу краще планувати свою діяльність, дослідникам спиратися на підтверджені та офіційні дані, а органам влади ефективніше взаємодіяти з бізнесом. 

 Загалом дані відкрили про близько 4 млн експортно-імпортних операцій від лютого 2020 року до травня 2021 року. Кожна митна декларація має 17 пунктів, серед яких: коди напрямку переміщення товарів, інформація про митний режим, тип декларації, кількість, маса та вартість товару, країна-партнер, країна походження, наявність квот, тощо.

 Дані оновлюватимуться щомісячно. Інформація про експортно-імпортні операції відкрита відповідно до вимог українського законодавства.  

За матеріалами Міністерство та Комітет цифрової трансформації України
Рубрика:
Коментарі
  • Мария
16.06.21 10:40

Не смогла открыть. пишет файл слишком велик, воспользуйтесь другим текстовым редактором. тремя попробовала. больше у меня нету ) 

Відповісти
  • Елена
16.06.21 10:46

Мені здається то буде таке саме . як з відкритими даними фінзвітності, набір символів і т.д. 

Відповісти
  • Mariya A.
16.06.21 11:08

Почему не сделать поиск по ЕГРПОУ + период?
Что за свалка файлов?

Відповісти
  • Мария
16.06.21 11:15

Mariya A., Знеособлена інформація щодо конкретних експортно-імпортних операцій
я так понимаю никаких ЕГРПОУ  там быть не должно. а Вы смогли открыть?  

Відповісти
  • Алла
16.06.21 11:10

Mariya A., у Вас получилось открыть файлы?

Відповісти
  • Mariya A.
16.06.21 11:41

Алла, Мария, нет... Открывается какая-то абракадабра.. Смысл этих "открытий" данных мне не понятен (( Что и кому там открывается, кроме ненужных мегабайтов на компе...

Відповісти
  • Светлана
16.06.21 11:35

и в чем смысл? победа над контрафактом? в каком месте?

Відповісти
  • Александр
16.06.21 12:24

Светлана,
Та не, с такими открытиями доказывают что контрабанда вечна.
Как всё государство через Ж**У, такое и открытие в этом государстве.

Відповісти
  • Марина Н.
16.06.21 12:07

Добрый день. Попыталась разобраться с этим реестром. Реестр сформирован в формате файла json. Нашла ссылку в инете, каким сервисом этот файл открыть. Есть online json. Ну похоже он в режиме глючит. Тоже не удалось открыть. Должно быть еще какое-то програмное обеспечение, которое сможет открыть.такой формат файла. Это вопрос похоже к айтишникам.

Відповісти
  • таки бух
16.06.21 15:32

Марина Н.,
а потом вдруг откуда не возьмись.... появится программный продукт  "за чисто символическую оплату" для просмотра ....

Відповісти
  • Ирина
16.06.21 13:01

Марина Н., если вопрос к тем же айтишникам, что писали объединённый отчёт по ЕСВ, то подозреваю, что эти "открытия" надолго.

Відповісти
  • Игорь
17.06.21 10:02

.. а ч че то упустил в этой жизни!? - коммерческая тайна сделки уже не в фаворе в Украине!??  

Відповісти
  • ***
17.06.21 11:05

Главное прокукарекать, а там .... Формально отчитались перед МВФ о выполнении требований по борьбе с коррупцией.  То, что чиновники МВФ будут пытаться разобраться в абракадабре - сомневаюсь, наши отбрешутся, что для просмотра файлов нужна "особая укр программа". Не айтишники виноваты...

Відповісти
  • Anton
17.06.21 11:11

и чем это все открывать?

Відповісти