Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


17.08.21
6649 7 Друкувати

«Порожні» декларації з ПДВ: подавати чи не подавати?

«Порожні» декларації з ПДВ можна не подавати. Але за умови, що в звітному періоді (п. 49.2 ПКУ, п. 9 розд. III Порядку від 28.01.2016 р № 21):
- немає об'єкта обкладення ПДВ;
- немає інших показників, що підлягають відображенню в декларації з ПДВ. Зверніть увагу: якщо в поточному періоді немає операцій, але є «перехідний» залишок від'ємного значення з ПДВ попереднього / попередніх періодів, то декларацію потрібно подавати. Вона не може вважатися «порожньою», адже є такий показник до декларування, як від'ємне значення.

Але немає правил без винятків. Так, платники, які мають діючі (в тому числі припинені) ліцензії на діяльність з підакцизною продукцією, зобов'язані надавати податкові декларації за кожний звітний період, незалежно від того, здійснювали такі платники господарську діяльність у звітному періоді чи ні (п. 49.21 ПКУ) . І судячи з усього, мова йде не тільки про акцизну декларацію. Далі - практичні ситуації з життя.

1. У поточному місяці виникло тільки право на податковий кредит. Чи можна не показувати ПК і не подавати декларацію?

Якщо мова йде про ПК, право на який дає податкова накладна (ПН), то можна. Адже п. 198.6 ПКУ дозволяє відображати ПК не тільки в періоді виникнення права на нього, а й в будь-якому іншому періоді протягом 1095 днів з дати складання ПН / РК. Тому якщо ви скористалися своїм правом відкласти ПК на наступний період, то і обов'язку декларувати такий ПК в поточному періоді у вас немає. А значить, якщо інших показників в декларації немає - її можна не подавати.

Але! Зверніть увагу: якщо за «відкладеною» ПН повинні нараховуватися «компенсуючі» АЛЕ (по п. 198.5 ПКУ або п. 199.1 ПКУ), то якщо вже виникло право на податковий кредит, «відкласти» нарахування «компенсуючих» АЛЕ до періоду відображення ПК не можна. Адже незважаючи на те, що п. 198.6 ПКУ дозволяє покупцеві формувати ПК протягом 1095 днів з дати складання ПН, п. 198.5 ПКУ такого перенесення для нарахування ПЗ не передбачає. В такому випадку декларування «компенсуючих» АЛЕ і, відповідно, подання декларації не уникнути.

Також якщо підставою для ПК були «документи-замінники» ПН з п. 201.11 ПКУ (транспортні квитки, рахунки, чеки) - по ним відкладати ПК на наступні періоди не можна). Тому ПК повинен відображатися в декларації в періоді його виникнення.

2. Якщо були послуги РКО банку (виникла підстава для заповнення ряд. 10.4 декларації). Інших операцій не було. Чи потрібно подавати декларацію?

З одного боку, стор. 10.4 не впливає на об'єкт оподаткування ПДВ. Але з огляду на, що формою декларації передбачено, що безПДВшні покупки на митній території України повинні відображатися в декларації з ПДВ (в стор. 10.4), то виникають показники до декларування. А значить, декларацію потрібно подавати.

3. Якщо вирішили подати «порожню» декларацію: які додатки до неї подавати?

В цьому випадку додатки до декларації подавати не потрібно. Згідно п. 11 розд. III Порядку № 21 додатка додаються до декларацій за наявності обставин, які підлягають відображенню в таких додатках. Тобто в цьому випадку подаємо тільки декларацію без додатків (стаття «Порожні» декларації з ПДВ: подавати чи не подавати?»).

Старт електронного обліку трудової діяльності через недостатнє нормативне врегулювання в цій сфері викликає чимало запитань. Відповімо на найгарячіші з них (стаття «Електронні трудові книжки: розсіюємо туман»).

Якщо майно можна здавати в оренду за ціною нижче, ніж сума амортизації. Чи припустимо це? Які наслідки така ситуація спричинить в податковому обліку? (Стаття «Оренда «за недорого»: підводні камені»).

Залишилися питання по 33 номеру журналу «Бухгалтер 911»? Пишіть їх в коментарях!

Сергій Томашпольский, головний редактор журналу "Бухгалтер 911".

Коментарі
  • Облікове Діло
17.08.21 13:09

"В текущем месяце возникло только право на НК. Можно ли не показывать НК и не подавать декларацию?"
ДПС на місцях трактує податковий кредит періода як наявність госп.діяльності-> наявність підстав для декларування, та, як слід - необхідність подання деки.
Тому, якщо ви "воспользовались своим правом отложить НК на следующий период
" - краще явно повідомити про це ДПС у вигляді порожньої декі, ніж потім з ними ж бодатися.

Відповісти
  • Елена
17.08.21 13:17

Облікове Діло, хочу включаю НК, хочу нет... Это мое право включить сумму НК в течении 365 дней. А потому могу подавать пустышку...
Как ГНИшники просят снять с НК, чтоб показать "+" и вывести к уплате значит можно, да?

Відповісти
  • Мария
18.08.21 13:45

Елена,1095 дней с даты составления НН

Відповісти
  • Елена
19.08.21 12:35

Мария, а я что-то не так сказала?

Відповісти
  • Юлия
18.08.21 07:17

Елена,меня оштрафовали как то на 170(сейчас 340),за не подання декларац.когда был НК,сказали пустую нужно сдать было когда был отложенный НК в том периоде.У нас не было эл.ключей тогда и такая история получилась.

Відповісти
  • Олена
20.08.21 15:49

Юлия, а где про это можно почитать? нам тоже влепили 340...

Відповісти
  • Елена
18.08.21 14:19

Юлия, так пустую сдавать надо! Но НК можно не показывать, чтоб не подвавать минус. Но в течении 365... Потом НК пропадет...

Відповісти
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
63137 143
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти