Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


07.09.21
1703 1 Друкувати

Використання корпоративної картки: як оформити?

Підприємство у своїй діяльності використовує корпоративний електронний платіжний засіб (далі - ЕПЗ) для проведення розрахунків за придбані товари (отримані послуги) та просить роз’яснити наступне:

1. Чи мають операції з застосуванням корпоративного електронного платіжного засобу оформлюватись прибутковими та видатковими ордерами та веденням касової книги (оприбутковуватись в касі)?

2. Чи мають операції з застосуванням корпоративного електронного платіжного засобу відображатись в оборотно-сальдовій відомості рахунку 30?

Податківці у листі від 03.08.2021 р. № 2933/ІПК/99-00-07-05-01-06 нагадали про Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 р. N 148.

Згідно з п. 20 розділу ІІ цього документу фізичні особи - довірені особи установ/підприємств - юридичних осіб, які відповідно до законодавства України одержали готівку з поточного рахунку із застосуванням корпоративного ЕПЗ або особистого ЕПЗ, використовують її за призначенням без оприбуткування в касі.

Зазначені довірені особи подають до бухгалтерії установи/підприємства:

► звіт про використання готівки разом із підтвердними документами в установлені строки і порядку, визначені для підзвітних осіб законодавством України, а також

► документи про одержання готівки з поточного рахунку (чек банкомата, копія видаткового ордера, довідки за встановленими формами, сліп, квитанція торговельного термінала) разом з невитраченим залишком готівки.

Враховуючи те, що підзвітна особа, яка використовує корпоративну картку, не одержує за її допомогою готівкових коштів та, як відповідь на питання 1 звернення, ДПС повідомляє, що касові операції, які не супроводжуються прийманням або видачою готівки в/з каси підприємства не підлягають оформленню прибутковими та видатковими касовими ордерами, та не повинні відображатись в касовій книзі.

Оскільки, згідно з наведеним прикладом у запиті, готівкові операції підзвітною особою Підприємства не проводяться, у відповідь на питання 2 податківці інформують, що операції, проведенні у безготівковій формі з використанням корпоративного ЕПЗ, не потребують відображення в оборотно-сальдових відомостях по рахунку 30 (субрахунку 301).

Коментарі
  • Влад
07.09.21 13:19

Уважаемые авторы публикаций, предлагаю осветить момент с передачей корпоративных карт от директора к сотрудникам и их документальное оформление. Тема стала возможна благодаря недавней нормативке о НБУ

Відповісти
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
59363 141
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти