Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо використання корпоративного електронного платіжного засобу (лист ДПС від 03.08.2021 р. № 2933/ІПК/99-00-07-05-01-06)

Щодо використання корпоративного електронного платіжного засобу (лист ДПС від 03.08.2021 р. № 2933/ІПК/99-00-07-05-01-06)

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 03.08.2021 р. № 2933/ІПК/99-00-07-05-01-06

Державна податкова служба України розглянула звернення(далі - Підприємство) щодо надання податкової консультації стосовно використання корпоративного електронного платіжного засобу, та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Відповідно до звернення, Підприємство у своїй діяльності використовує корпоративний електронний платіжний засіб (далі - ЕПЗ) для проведення розрахунків за придбані товари (отримані послуги) та просить роз’яснити наступне:

Чи мають операції з застосуванням корпоративного електронного платіжного засобу оформлюватись прибутковими та видатковими ордерами та веденням касової книги (оприбутковуватись в касі)?

Чи мають операції з застосуванням корпоративного електронного платіжного засобу відображатись в оборотно-сальдовій відомості рахунку 30?

Відповідно до пункту 2 розділу ІІ та пункту 1 розділу ІІІ Положення про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 05.11.2014 р. N 705, із змінами, суб’єкти господарювання мають право використовувати корпоративні платіжні картки для здійснення платіжних операцій відповідно до режимів рахунків, установлених нормативно-правовими актами Національного банку, та умов договору з емітентом.

Згідно з пунктом 20 розділу ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 р. N 148, фізичні особи - довірені особи установ/підприємств - юридичних осіб, які відповідно до законодавства України одержали готівку з поточного рахунку із застосуванням корпоративного ЕПЗ або особистого ЕПЗ, використовують її за призначенням без оприбуткування в касі. Зазначені довірені особи подають до бухгалтерії установи/підприємства звіт про використання готівки разом із підтвердними документами в установлені строки і порядку, визначені для підзвітних осіб законодавством України, а також документи про одержання готівки з поточного рахунку (чек банкомата, копія видаткового ордера, довідки за встановленими формами, сліп, квитанція торговельного термінала) разом з невитраченим залишком готівки.

Враховуючи те, що підзвітна особа, яка використовує корпоративну картку, не одержує за її допомогою готівкових коштів та, як відповідь на питання 1 звернення, повідомляємо, що касові операції, які не супроводжуються прийманням або видачою готівки в/з каси підприємства не підлягають оформленню прибутковими та видатковими касовими ордерами, та не повинні відображатись в касовій книзі.

Оскільки, згідно з наведеним прикладом у запиті, готівкові операції підзвітною особою Підприємства не проводяться, у відповідь на питання 2 повідомляємо, що операції, проведенні у безготівковій формі з використанням корпоративного ЕПЗ, не потребують відображення в оборотно-сальдових відомостях по рахунку 30 (субрахунку 301).

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер, діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

фото автора В фокусе
Ушакова Лилия СРЕДНЯЯ ЗАРПЛАТА — НОВЫЙ ПЕРЕРАСЧЕТ [Порядок 100]...
60663 142
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Нас уже image пользователей
Клуб 911 — присоединяйтесь, чтобы получить полный доступ ко всем материалам сайта. Это бесплатно!
Уже с нами? Войти