Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


21.09.21
46713 50 Друкувати

Мінфін надав нові зразки структури власності юросіб

Як відомо, Мінфін наказом від 19.03.2021 р. № 163 затвердив Положення про форму та зміст структури власності юридичних осіб. 

Структура власності є офіційним документом, який з метою встановлення кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи має в обов’язковому порядку надаватись державному реєстратору. 

Структура власності готується в довільній формі та є схематичним зображенням, на якому відображаються всі особи, які прямо чи опосередковано володіють юридичною особою самостійно чи спільно з іншими особами. У структурі власності потрібно зазначити розмір участі кожного з власників, а також вказати осіб, які незалежно від формального володіння мають можливість значного впливу на керівництво чи діяльність юридичної особи. Крім того, необхідно зазначати опис здійснення та характер вирішального впливу кінцевого бенефіціарного власника на діяльність юридичної особи. 

Зразки складання схематичного зображення структури власності можна переглянути за посиланням.

Оприлюднені Мінфіном зразки заповнення дещо відрізняються від попередньої редакції. Так, підприємствам з великою кількістю фізичних осіб - засновників, доведеться зазначати інформацію про всіх фізосіб. Крім того, додано зразки для державних підприємств та підприємств, в яких жержава володіє 50% капіталу.

Нагадуємо, всі юридичні особи повинні подати до державного реєстратора структуру власності та інформацію про бенефіціарів до 11 жовтня цього року. Законопроєкт, який має на меті продовжити термін подання цієї інформації та скасувати обов'язок її подання для юросіб, засновниками яких є виключно фізособи, Верховною Радою поки що не розглядався. 

Все, що Вам необхідно знати про подання інформації про бенефіціарів, Ви знайдете у матеріалі юриста журналу "Податки & бухоблік" Наталії Амброзяк Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав]

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ирина
21.09.21 09:23

Главное вовремя

Відповісти
  • Сергей
21.09.21 09:26

что они там курят....

Відповісти
  • Сусанна
21.09.21 09:33

А можно где-нибудь найти структуру громадської організації? 

Відповісти
  • Алла
21.09.21 10:50

Сусанна,по примеру номер 15 посмотрите

Відповісти
  • бух
21.09.21 09:42

Не треба подавати інформацію про кінцевих бенефіціарних власників юридичним особам таких організаційно-правових форм (виходячи з норм п. 9 ч. 4 ст. 9 ЗУ № 755):

політичні партії, структурні утворення політичних партій,професійні спілки, їх об’єднання, організацій профспілок, передбачених статутом профспілок та їх об’єднань,творчі спілки, місцеві осередки творчих спілок,організації роботодавців, їх об’єднання,адвокатські об’єднання,торгово-промислові палати,об’єднання співвласників багатоквартирних будинків,релігійні організації,державні органи,органи місцевого самоврядування, їх асоціації,державні та комунальні підприємства, установи, організації.

Відповісти
  • Сусанна
21.09.21 09:58

бух, в этом перечне нет громадської організації ( не державна, не комунальна) учредители 2 физлица. структуру подавать, я так понимаю, нужно всем вместе с заявлением форма 4 (єто для го), а кто у них конечній бенифициар????????

Відповісти
  • Наталія
22.09.21 17:31

Сусанна, у нас декілька засновників, статут = 0, особа яка не має вирішального впливу не є бенефіціаром за визначенням. Але чи потрібно нести завірені паспорти таких осіб? А схему бачу так : зверху прямокутник : назва, ЄДРПОУ, стрілочка вниз , прямокутник: Особи які відповідно статуту та поняттю бенефіціарний власник відсутні

Відповісти
  • Анна
21.09.21 14:54

Сусанна, как в этом разобраться??!! У меня общественная организация является учредителем другой общественной организации и как по этой "другой" подавать?

Відповісти
  • Лорик
22.09.21 09:41

Анна, вам нужно пройти по цепочки все организации до частных лиц

Відповісти
  • бух
21.09.21 10:38

Сусанна, тогда подавать. структура обычная

Відповісти
  • Надежда
21.09.21 09:41

Таки ТОВ с гражданами Украини ничего НЕ НАДО подавать?
стр. 11 Зразків "ДОКУМЕНТИ ЯКІ НЕОБХІДНО ДОДАВАТИ Щодо кінцевих бенефіціарних власників Кінцевими бенефіціарним власником ТОВ «А» є Громадянин України 1, який не має додавати офіційні документи до схематичного зображення структури власності, оскільки інформація щодо здійснення ним вирішального впливу чітко відслідковується за даними Єдиного державного реєстру"

Відповісти
  • Мария
21.09.21 09:56

Надежда, не нужно подтверждающих документов на основании чего он является бенефициаром. а так подавать надо 

Відповісти
  • Виола
22.09.21 02:27

Мария,  ПВВ 100% юр лицо  хозяин и владелец  бизнеса. заявление ф2 ксерокопию паспорта заверенного нотариусом .что не подавать. а только эту каляку маляку СТРУКТУРУ ВЛАСНОСТИ И ВСЕ

Відповісти
  • Валентина
21.09.21 13:45

Мария, Если так, то  печалька. Пишут так, что трактовать можно по разному.  После их   писанины, еще нужно    расшифровать, что  же  они имели ввиду.

Відповісти
  • Надежда
21.09.21 09:58

Зразки Приклад 7. Непрямий вирішальний вплив (родинні стосунки).
Очередей на срочные разводы и смену фамилии сейчас не наблюдается ?  Жены, мамы, дети , невестки и зятья и пр. Если их капиталы  сложить, то Запад подавится от зависти. Существующий список Форбс спишут в утиль,по среднему доходу на 1 человека Украина выйдет в мировые лидеры, в  "Нью Васюках построят аэропорт".

Відповісти
  • Екатерина
21.09.21 12:15

Надежда,  - да они это рисовать не будут.

Відповісти
  • Ольга
21.09.21 10:43

мне одной матюкаться хочется?

Відповісти
  • Люмьер
21.09.21 10:51

Ольга,
Нет не одной! Лично мне не хватает запаса ненормативной лексики ищу новые !!!!

Відповісти
  • Алла
21.09.21 13:57

Люмьер, меня подруга-бух утешила по поводу всех этих плясок - "зато у нас Альцгеймера не будет, гимнастика для ума и все такое..." Так это ж никакая не гимнастика, а симбиоз йоги с камасутрой, причем никогда заранее неизвестно какие асаны с позами понадобится изобразить завтра... 

Відповісти
  • Anton
21.09.21 13:11

пока все ждут что это упростят все усложняют

Відповісти
  • Анна
21.09.21 13:52

нотариусы в Харькове за 1000грн. подают и бенефициаров и структуру + за паспорт.

Відповісти
  • Елена
22.09.21 14:05

Анна, в Виннице нотариусы хотят 2000 и паспорта по 250

Відповісти
  • Елена
21.09.21 13:58

Анна, цены поднимают, 21.09, сегодня 1500. Очередь в региональный центр по записи только на 18 октября, т.е сроки просрочены, остаются нотариусы, думаю цена в 1500 это не предел

Відповісти
  • Александр
22.09.21 08:46

Елена,1800.00 по кругу

Відповісти
  • Елена
21.09.21 15:39

Елена,записывайтесь сюда
м. Харків, Гімназійна набережна, 26 Сейчас есть запись на 21 сент

Відповісти
  • Алла
21.09.21 13:52

Кто-нибудь знает как нарисовать для Благодійного фонду???? Звоню регистратору, ответ- а я не знаю........

Відповісти
  • Ірина
21.09.21 14:59

А як щодо акціонерних товариств де є порядком 100 акціонерів. Як відображати акціонерів в яких менш 1%?

Відповісти
  • Тетяна
21.09.21 20:11

Ірина,треба відображати тільки тих в кого 25% і більше

Відповісти
  • Яремчук
21.09.21 15:00

ні

Відповісти
  • Яремчук
21.09.21 15:01

не потрібно відображати

Відповісти
  • Лара
21.09.21 17:35

Попыталась записаться в ЦНАП - дудки. До 5 числа мест нет, а дальше заиси нет. Суббота - воскресенье (естественно) выходные. "Вот тебе бабушка и Юрьев день"

Відповісти
  • ИринаКиев
21.09.21 23:22

я вообще не знаю,  что с этим делать и с чего начинать

Відповісти
  • Анна
22.09.21 10:31

Можно позвонить на гар. линию в ЦНАП,там скажут где запись где без записи ,скачать на этом сайте форму2 по регистрации,заполнить и структуру собств. поискать  по сайтам ,скачать и паспорта учредителей к нотариусу.

Відповісти
  • Валентина
22.09.21 11:52

Анна, Горячая линия ЦНАП, общая?   Пожалуйста, напишите телефон этой горячей линии

Відповісти
  • Наталия
22.09.21 13:44

Валентина,зайдите на сайт ЦНАП своего города, зарегистрируйтесь, потом "запись на прием" и получите пин-код. В Чернигове поехали за талоном, было только на 1число, а онлайн свободно запись на 21 число, брала на 5 фирм, все сдали
 

Відповісти
  • Татьяна
22.09.21 10:49

не указали Главное, рамочки делать пунктирные или сплошные? Это так важно! Без этого Государство не сможет функционировать) 

Відповісти
  • Валентина
22.09.21 11:50

Сегодня пришло на телефон сообщение от Фактора: "Срочно!  Сегодня ВР рассмотрит законопроэкт об отмене для    физ лиц резидентов  подачи      сведений о бенифициарах."  Открыла сообщение, там написано: "Завтра".   Хотела уточнить, когда же  сегодня или завтра, не могу найти    в телефоне это сообщение.  Кому, еще  приходило такое сообщение?

Відповісти
  • centrum
22.09.21 11:56

Валентина,https://buhgalter911.com/uk/news/news-1060852.html?utm_source=gravitec&utm_medium=push&utm_campaign=push

Відповісти
  • Анна
22.09.21 13:47

Я набрала в поисковике ЦНАП регистрация юр. лиц. Харьков-0800-304-307 

Відповісти
  • Татьяна
22.09.21 14:55

Міністерство фінансів   спасо і проснулося,   коли залишається лічені дні до здачі . Структуру скинули по всіх підприємствах,, чому немає розяснення по споживчих товариствах - кооперації. Слів немає для вираження  всього цього , що робитсья в нашій країні.Більшого дибілізма немає ніде.

Відповісти
  • Людмила
22.09.21 15:09

нотариус Одессы -1200 

Відповісти
  • Николас
22.09.21 15:40

А ФОП-ам тоже надо подавать структуру?
Ведь вроде как сам себе бенефициар...

Відповісти
  • Наталія
22.09.21 15:45

Николас,ФОПи- не подають

Відповісти
  • Николас
22.09.21 15:50

Наталія,
А я уж было подумал врисовать родителей, жену, детей - как "непрямих" бенефициаров)

Відповісти
  • Кира
23.09.21 12:17

" добавлены образцы для государственных предприятий" . Ничего не пойму. Написано ведь:"госы не подают"

Відповісти
  • минфин
27.09.21 02:54

Кира, ну видимо готовятся изменения - Там где 100 % капитала принадлежит государству тоже надо будет подавать. Приведу пример, есть оффшорные компании, которые принадлежат 100 % минфину. Созданы по распоряжению Кабмина. Оффшор - БиВиАй. Пока они не отчитываются. Но пока ...

Відповісти
  • Наталія
27.09.21 14:41

Подскажите пожалуйста, какие страницы формы 2 заполняются если  три учредителя они же физлица бенефициары: один-50%, второй-45%, третий - 5%. У третьего нет решающего голоса. какие страницы ф.2 нужно заполнять, вообще потерялась. Продлили сроки подачи или нет? Помогите пожалуйста.

Відповісти
  • Віктор
27.09.21 18:01

я и еще два моих казака учредили  ГО КТ " Академія козацтва"  в Луганській области. КОД КВЕД 94.99 . Взяття  на облик ГУ регіональної статистики  04.10.2010 г.  ГУ  ДФС у Луганській  обл.Дата взяття на облік 05.10.2010р. Номер  взяття на облик 1145. Розмір статутного капіталу-0.00 грівен.  Надо ли заполнять ведомость про конечного бенефициарного собственника  (КБВ) в ЄДР

Відповісти
  • Елена
28.09.21 15:01

Подскажите, пожалуйста, кто разобрался: обслуговуючий садівничий кооператив, юрлицо, нужно ли подавать бенефициаров? кто в нашем кооперативе эти люди? все владельцы участков? В витяге написано: перелік засновників : кількість членів кооперативу 85 чоловік. 

Відповісти
  • Ольга
02.10.21 21:00

підприємство об'єднання громадян за якою формою подавати структуру власності так як там немає бенефіціарів, а засновник всеукраїнська організація і в ній теж немає бенефіціарів і статутний капітал 0,00 грн.

Відповісти