Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


20.10.21
29267 27 Друкувати

Бенефіціарні пригоди продовжуються: зустрічаємо черговий законопроєкт!

Нещодавно увага бізнес - спільноти була прикута до просування у Верховній Раді законопроєкту № 5807 (нині Закон № 1805-IX). Це був важкий шлях, закон було прийнято майже в останню мить. Єдине, що він дав бізнесу - це продовження строку подання інформації про бенефіціарів до 11 липня 2022 року. Обіцяного проєктом скасування цього обов'язку для підприємств, де засновниками є виключно фізичні особи, нажаль, не відбулося.

І ось тепер починаємо слідкувати за новим законопроєктом. Запам'ятайте цей номер: 6131-2. Впевнені, ми про нього будемо говорити не раз!

Законопроєктом пропонується внести зміни до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», а саме:

1. Розширити перелік юросіб, на яких не поширюється вимога щодо подання інформації про кінцевих бенефіціарних власників, наступними юридичними особами:

  • громадські організації та їх структурні утворення (відокремлені підрозділи);
  • молодіжні і дитячі громадські організації та їх структурні утворення (відокремлені підрозділи);
  • благодійні організації та їх структурні утворення (відокремлені підрозділи);
  • асоціації об’єднань співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельні, дачні (дачно-будівельні), садівничі;
  • городні (садівничо-городні) та гаражні (гаражно-будівельні) кооперативи (товариства);
  • сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи;
  • пенсійні фонди;
  • органи самоорганізації населення;
  • споживчі товариства;
  • адвокатські бюро;
  • недержавні організації професійного самоврядування (саморегулювання).

2. Встановити, що інформація про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності не подається при держреєстрації створення юрособи щодо юридичних осіб, засновниками яких є виключно фізичні особи, які вважаються її кінцевими бенефіціарними власниками, якщо вони не подали інформацію про те, що кінцевими бенефіціарними власниками такої юридичної особи є інші особи.

3. Залишити обов’язок подавати документи та відомості про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності юридичної особи лише при первісній реєстрації юридичної особи та у разі змін у структурі власності та інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи.

4. Виключити обов’язок щорічного підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника.

5. Визначити, що нотаріально засвідчена копія документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, не подається у випадку: перебування особи, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи в установах виконання покарань; оголошення особи, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи у міжнародний розшук, та/або яка виїхала, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором; смерті особи, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи; оголошення особи, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи померлою чи визнання її безвісно відсутньою; подачі документів, передбачених частиною першою цієї статті, особою, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи.

У прикінцевих та перехідних положеннях до законопроєкту пропонується передбачити, що в зареєстрованих станом на момент набрання чинності цим Законом юридичних особах, засновникам (учасниками) яких є фізичні особи, кінцевими бенефіціарними власниками вважаються засновники (учасники) юридичної особи, зазначені у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. У такому разі інформація про кінцевого бенефіціарного власника та структура власності таких юридичних осіб не подається.

Якщо кінцеві бенефіціарні власники юридичної особи є відмінними від фізичних осіб, які є її засновниками (учасниками) зазначених у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, така юридична особа буде зобов’язана протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом подати інформацію про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності.

Зараз цей законопроєкт направлено на розгляд профільного Комітету ВРУ. Сподіваємося, що цього разу депутати не затягнуть з його розглядом і бізнес, звільнений від обов'язку подання інформації про бенефіціарів, нарешті зітхне з полегшенням.

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Людмила
20.10.21 20:19

хорошее дело. к 10 июля рассмотрят?

Відповісти
  • Лариса
21.10.21 10:36

Людмила, не факт

Відповісти
  • Татьяна
20.10.21 20:23

Дай боже нашому теляті вовка з'їсти)))

Відповісти
  • Любов
20.10.21 20:41

Шоу продолжается.

Відповісти
  • Юра
21.10.21 01:43

Любов, раньше под словом квартал я понимал:
1. период 3 месяца.
2. участок территории.
Теперь вот первые 2 явно проигрывают тому, что продолжается .

Відповісти
  • Наталія
21.10.21 08:44

Юра, зато хоть посмеемся (с)

Відповісти
  • Галина
20.10.21 23:20

Нужно же как то зарплату и премии себе зарабатывать, вот и страдают херн*й. Один закон( по сути никому не нужный) мусолят уже сколько времени.

Відповісти
  • Юра
21.10.21 01:40

ПОЛНОЕ РАЗОЧЕРОВАНИЕ.
1. до жирафов дошло, что у учредителей - ФИЗ-ЛИЦА, не может быть конечного бенефициара, но и тут предусмотрели, что терпила мог "якщо вони не подали інформацію про те, що кінцевими бенефіціарними власниками такої юридичної особи є інші особи" .  ДЛЯ МОЕГО ПОНИМАНИЯ ЭТО ВЗРЫВ МОЗГА 
 - ТИПА ТИП УКАЗАЛ, ЧТО ОН УЧРЕДИТЕЛЬ ФИКТИВНЫЙ?.
.
2. 
 ДРУГОЕ РАЗОЧЕРОВАНИЕ - НЕ ДАЛИ ЗАРАБОТАТЬ МУЛЬТИПЛИКАТОРАМ. Я БЫ ОБЯЗАЛ К ЗАЯВЛЕНИЮ ПРИЛОЖИТЬ МУЛЬТИК С АНИМАЦИЕЙ О БЕНЕФИЦИАРАХ. А ТО ГРАФИКА В ВЕК ДИДЖИТИМЕЛИЗАЦИИ - СЛАБОВАТО.

Відповісти
  • Светлана
21.10.21 07:25

Иногда мне кажется,что законотворцы не в себе.

Відповісти
  • ИринаКиев
22.10.21 23:12

Светлана, курят много и шо попало...

Відповісти
  • Ольга
22.10.21 14:09

Светлана, Вам не кажется

Відповісти
  • Mariya A.
21.10.21 08:29

Шапіто ледачих бюрократів...

Відповісти
  • Надежда
21.10.21 08:49

Так много слуг подписалось под этим законопроектом, что удивительно, тогда какое ч...о голосовало за закон в первой редакции? Прозрели или міжнародна спільнота после обнародования досье Пандоры данных об офшорах у власть имущих  и шифрующихся  олихархов предложила прекратить  копать в дворовых детских песочницах совочком, изображая борьбу с коррупцией, при этом не замечая чёрные дыры офшоров поглощающие бюджетные и кредитные средства страны. Мы идём в нужном направлении сами   или нас извне подталкивают,  дают под.. опники и подзатыльники?

Відповісти
  • Наталія
21.10.21 10:30

Надежда, чему именно Вы удивляетесь? В раде клоуны, тамада и фортогрофы,  в каком вопросе эти люди должны прозревать???? Они по Вашему должны понимать что невозможно за 3 месяца выполнить этот закон, или что нотариальная копия пастпорта это бред? Просто отдельные "особо умные" что-то наваяли, а остальные нажали кнопки. 

Відповісти
  • Марина
21.10.21 09:03

А хто компенсує підприємствам ті витрати на нотаріусів???? Де такий законопроект?
Я в шоці... так мучити людей, щоб потім включити мозок і все відмінити..... бля.. коли вже вони почнуть відповідати за свої дії????
Може на них пора колективний позов написати до суду чи що, ну нема вже сил отак мовчки виконувати безглузді закони...

Відповісти
  • Надежда
21.10.21 09:39

Марина, Не бегите впереди паровоза и не спешите выполнять глупый или преступный по содержанию закон. Мы не в армии.

Відповісти
  • Юра
21.10.21 09:31

Марина, так зачем Вы бежали к нотариусу, а не пошли в полицию и не написали заяву про злочин?. Ведь налицо Вас принуждали сделать невозможное, сдать отчет, который ИЗНАЧАЛЬНО НЕ ВОЗМОЖНО БЫЛО СДАТЬ ИЗВЕСТНОМУ ЧИСЛУ СДАЮЩИХ И КОНЕЧНОМУ ЧИСЛУ ПРИНИМАЮЩИХ, БЕЗ РЕАЛИЗАЦИИ ВАШЕГО ПРАВА, УСТАНОВЛЕННОГО ЗАКОНОМ НА СДАЧУ ДАННОГО ОТЧЕТА ЧЕРЕЗ СРЕДСТВА КОМУНИКАЦИИ.

Відповісти
  • Мариночка
21.10.21 15:20

Юра, от зараз вам пропоную разом сходити до поліції

Відповісти
  • Юра
22.10.21 05:28

Мариночка, мне то зачем, в отношении меня было незаконченное преступление, Меня вынуждали заплатить неправомерную выгоду, что бы сдать отчет, создав для этого препятствия, однако свою цель, не довели до конца, отказавшись от противоправных действий, тем самым и от возможного наказания. А вот любые санкции сразу же бы были положены в доказательную базу. Ответственность наступает исключительно при наличии вины - действии или бездействии. Вина у тех, кто не сдал отсутствовала. Вина у тех, кто принял закон - так же, они предусмотрели возможность сдать отчет в ел.виде. Вина у тех, кто принимал - косвенная, они просто не спешили, создавая тем самым условия для корупции.

Відповісти
  • Тамара
21.10.21 10:38

теперь все будут ждать принятия ЭТОГО закона = бенефициаров не сдавать. Интересно примут ли его и если да, то когда? 10.07.2022??? Будет очередной цирк или нет?

Відповісти
  • Светлана
21.10.21 11:36

Кому цирк,а кому в 2022 году подавать сведения госрегистратору.У нас регистрация в начале года -вот и думаем.

Відповісти
  • Наталья
22.10.21 12:34

Поддерживаю, у нас тоже регистрация в конце января, и что делать неизвестно, т.к. еще даже не подавали сведения госрегистратору - не успели, а теперь продлили срок подачи до 11 июля 2022.

Відповісти
  • Лариса
21.10.21 11:42

Вони працюють!!!!! Пі, пі, пі..........і ще Гетманцев працює

Відповісти
  • дина
21.10.21 19:27

за эти вредительства- с обЪеднаною  звітністю+ бенефіцірной  звітністю-- нужно не зарплату платить из бюджета
- а, наоборот, как минимум, лишать зарплат-

Відповісти
  • Сергій
25.10.21 09:22

Припиніть знущатися! Я вже місяць чекаю черги щоби занести начальніку бомагу!!!

Відповісти
  • Сергій
25.10.21 09:37

30 років одне й те саме ношу до кабінетів, а їм усе мало!!Не зрозуміло чому звітність оцінюють за інформативністю, не зберігаючи її навіть протягом року, а не за тонажем отриманого паперу?

Відповісти
  • Лідія
25.10.21 11:20

І знову забули про житлово-будівельні кооперативи. Внесли громадські організації, садові, гаражні кооперативи, асоціації,а житлово-будівельні пропали. А вони є і їх багато. Подумайте.

Відповісти