Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


09.10.21
22209 19 Друкувати

Опубліковано закон, яким продовжено термін подання інформації про бенефіціарів

Сьогодні у газеті "Голос України" № 193 опубліковано Закон 1805-IX "Про внесення змін до деяких законів України щодо зазначення та подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи", прийнятий 8 жовтня Верховною Радою. Закон набирає чинності вже завтра. 

Прийняття цього закону юридичні особи чекали ще з липня.

Нагадуємо, відповідно до частини четвертої розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» всі юридичні особи протягом трьох місяців з дня набрання чинності наказом про структуру власності, мали подати державному реєстратору документи для оновлення в Єдиному держреєстрі відомостей про КБВ. Таким чином, для здійснення оновлення цих відомостей було відведено період з 11 липня по 11 жовтня 2021 року.

Багато юридичних осіб, маючи намір виконати вимогу закону, не змогли подати відомості про КБВ, зокрема, через недостатню пропускну здатність реєстраційної системи у зв’язку з великою кількістю зареєстрованих юридичних осіб, які мають подати відомості про бенефіціарів, та коротким строком, визначеним для подання відповідних документів. 

У зв'язку з цим, Верховною Радою було прийнято закон, яким подовжено цей термін ще на 9 місяців (до 11 липня 2022 року).  

Зверніть увагу! Закон не робить виключень для підприємств, де засновниками є фізичні особи, як це передбачалося відповідним законопроєктом. Таким чинном, подавати цю інформацію доведеться всім, але тепер вже у термін до 11 липня 2022 року.  

Все, що Вам необхідно знати про подання інформації про бенефіціарів, Ви знайдете в наших матеріалах:

Бенефіціари: про що це? 
Подаємо відомості про бенефіціарів: як не стояти в черзі? 
Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав]
Бенефіціари: час спливає… 

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • ИринаКиев
10.10.21 22:11

быстренько как  опубликовали

Відповісти
  • Людмила
11.10.21 08:04

ИринаКиев, могут когда хотят 

Відповісти
  • Татьяна
11.10.21 08:49

Звучит как издевательство. До 10.09.- Опубликовали 09.10.

Відповісти
  • дина
11.10.21 10:29

Зверніть увагу! Закон не робить виключень для підприємств, де засновниками є фізичні особи, як це передбачалося відповідним законопроєктом. Таким чинном, подавати цю інформацію доведеться всім, але тепер вже у термін до 11 липня 2022 року. -----я  закон НЕ изучала, но были комменты противоположные ..позже 9.10...=  что все таки с физ.лицами- бенефициарами нет смысла дублировать  эту инф. и что не потребуются нотар копии паспортов.. .. если кто ориентируется - расскажите- пож!

Відповісти
  • Наталя
11.10.21 15:11

дина, в законопроекте изначально хотели освободить юрлиц с физиками-учредами-бенефициарами.Но в парламент на пленарное заседание уже "зашел" закон исключительно с продлением.Здесь можно почитать текст Законаhttps://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1805-IX#Text

Відповісти
  • Лена
11.10.21 10:39

А ми в січні 2015 заснувались. До 10 жовтня подали фнформацію. То нам у січні 2022 знову подавати бенефіціара?

Відповісти
  • Наталя
11.10.21 15:13

Лена,пока придется подавать. Но Вы не будете подавать полный "бенефициарный" пакет.Если никаких изменений по бенефициарам не будет, то нужно будет только заявление по форме 6 подать (стр. 1).На этой странице Вы, кроме всего прочего, поставите галочку в графе "в актуальному стані".И все! Больше ничего подавать не нужно будет.

Відповісти
  • Еленаан
11.10.21 12:33

Лена, так

Відповісти
  • Олена
11.10.21 10:59

Сьогодні намагались подати  заяву по гаражному кооперативу. Подавали форму 4  і  структуру власності з переліком 260 членів кооперативу (окремим додатком), Не пройшло! Сказали, що потрібно безпосередньо  в структурі власності вказувати усіх членів кооперативу з ІНН, датою народження та ще й малювати від кожного стрілочку з вказівником 0%. І окремо ще списком. НАВІЩО це все !!!!! Уявляєте, скільки в країні гаражних, садових кооперативів!!!!!!

Відповісти
  • Наталя
11.10.21 15:15

Олена,по гаражному кооперативу має бути форма 2. Чи Вам держреєстратор сказав, що форма 4?Щодо структури згодна. Але нажаль навіть Мінфін підкорегував свої приклади таким чином, що треба кожного розшифровувати.

Відповісти
  • Людмила
11.10.21 11:26

Підкажіть, що ви отримуєте у реєстратора по підтвердженню оновленних даних про бенефіціарів? Нотаріус видав тільки опис. Цього достатньо?

Відповісти
  • Наталя
11.10.21 15:17

Людмила, опису достатньо. Якщо Ви у заяві на стор. 5 (форма 2) вказували про те, що Ви просите надати виписку, то ще й виписку мають надати. Проте дійсно, у ній не буде видно бенефіціарів.

Відповісти
  • Олена
11.10.21 11:52

Людмила, Виписку з державного реєстру юридичних осіб, в якій, до речі, нічого не змінилося, окрім дати.

Відповісти
  • Наталя
11.10.21 15:16

Олена, А Ви на стор. 5 мабуть ставили галочку у графі "Прошу надати виписку у паперовіій формі (за бажанням)". Якщо так, то звісно Вам її нададуть. Але цю графу заповнювати не обов'язково було.

Відповісти
  • Елена
11.10.21 12:04

людмила, також опис з кодом доступу , через який можна побачити дату реэстрації бенефециарів піб та частки

Відповісти
  • Елена
11.10.21 12:04

або відмову

Відповісти
  • Анна
11.10.21 14:53

а что значит стан - операція активна 

Відповісти
  • Людмила
11.10.21 15:50

Анна, уже две недели такое наблюдаю. а загрузить документ пишет документи відсутні 

Відповісти
  • Наталья
15.10.21 13:57

Скажите пожалуйста,так нужно или нет подавать заверенные у нотариуса копии паспортов или это отменили? Ведь подавали изменения и копии не нужно,а теперь как после подписания этого закона,что то не нашла по этому ответа для себя.

Відповісти