Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


07.02.22
19106 30 Друкувати

Мінфін оновив форми податкової накладної та розрахунку коригування

Наказом Мінфіну від 17.01.2022 р. № 15 внесено зміни до форми податкової накладної, розрахунку коригування та Порядку їх заповнення. 

Внесення змін обумовлено прийняттям Закону України від 30.11.2021 р. № 1914-IX. 

Одразу заспокоїмо, що значних змін у формах ПН та РК не відбулося. Зміни стосуються лише платників ПДВ, які здійснюють постачання тютюнових виробів за максимальними роздрібними цінами. Але складати ПН та РК за новими формами будуть всі платники ПДВ.

У формі податкової накладної оновлено назву графи 7 Розділу Б. Тепер вона має назву: "Ціна постачання одиниці товару/послуги або максимальна роздрібна ціна товарів без урахування податку на додану вартість".

Також зміни внесено до графи 6 додатка 1 до податкової накладної: "ціна одиниці товару/послуги або максимальна роздрібна ціна товарів без урахування податку на додану вартість".

Відповідно змінилася й назва графи 8 розрахунку коригування до податкової накладної: "ціна постачання товарів/послуг або максимальна роздрібна ціна товарів"

Крім того, виноску "1" як ПН так і в РК викладено у новій редакції:

"1 У порядковому номері після символа "/" зазначається код 2 - у разі здійснення операцій з постачання власновироблених товарів, отриманих за результатами видів діяльності, визначених в пункті 161.3 статті 161 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України", або код 5 - у разі складання податкової накладної оператором інвестору за багатосторонньою угодою про розподіл продукції, або код 6 - у разі складання податкової накладної для операцій з постачання товарів, базою оподаткування для яких встановлено максимальні роздрібні ціни.

Змінами до Порядку заповнення податкової накладної передбачено, що платники податку на додану вартість у разі здійснення операцій з постачання товарів, базою оподаткування для яких встановлено максимальні роздрібні ціни, складають окремі податкові накладні та зазначають у другій частині порядкового номера такої податкової накладної код "6".

При цьому, у разі складання податкової накладної на операції з постачання товарів, базою оподаткування для яких встановлено максимальні роздрібні ціни, у графі 7 зазначається максимальна роздрібна ціна товару без урахування ПДВ.

Крім того, змінами передбачено, що правила складання двох ПН у разі постачання товарів нижче ціни придбання не діють на постачання товарів, базою оподаткування для яких встановлено максимальні роздрібні ціни.

Цей наказ набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування. На момент підготовки цього матеріалу наказ офіційно не опубліковано. Про його публікацію невідкладно вас проінформуємо. 

Сподіваємося, що після публікації наказу податкова служба оперативно внесе необхідні зміни у своє програмне забезпечення і у бухгалтерів не виникне жодних проблем у зв'язку з переходом на нові форми ПН та РК.

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • ***
07.02.22 08:48

Щоб тебе підняло і гепнуло !

Відповісти
  • Виктория
07.02.22 08:55

Ужос идиоты,

Відповісти
  • Удивительное рядом
08.02.22 08:11

То есть "тютюнові вироби" будут проходить при регистрации в ЕРНН фильтр и контроль не по своему   коду УКТВЭД, а по порядковому номеру НН с дробью? Как можно было до этого додуматься?  

Відповісти
  • Татьяна
07.02.22 09:03

ОПЯТЬ?????? Нет слов

Відповісти
  • Елена
07.02.22 09:04

Идиоты резвятся...

Відповісти
  • Ирина
07.02.22 09:12

смешно

Відповісти
  • Тетяна
07.02.22 09:23

Капєц!

Відповісти
  • Наталія
07.02.22 09:23

Каждый год эта песня на февраль-март

Відповісти
  • ***
07.02.22 17:29

Наша песня хороша, начинай сначала...

Відповісти
  • Анна
07.02.22 09:31

маразм крепчал

Відповісти
  • Ніна
07.02.22 09:39

Уроди! Делают видимость работы!

Відповісти
  • Наталія
07.02.22 09:42

У нас в государстве везде супер идеальный порядок, чиновникам больше нечем занятся,кроме как переименовывать графы и редактировать сноски. Это ведь значительно укрепит экономику страны.  

Відповісти
  • Юра
07.02.22 14:42

Наталія, ну если начальство сплошь и рядо с куплеными в переходах дипломами, то их васалам сам бог велел из них сделать опудало.

Відповісти
  • Таня
07.02.22 09:50

И за все это вишенкой на тортик бухгалтеру  - военкомат. Лично я не намерена туда идти. Даже если мне придется бросить работу и профессию. Вот если бы абсолютно все бухгалтера Украины перед годовым 2023 отчетом дружно уволились. И устроили бюджетный коллапс. Может, только тогда ****лочи у власти поймут, что уже переходят черту. 

Відповісти
  • Валентина
07.02.22 09:51

опять обновлять 1с, опять платить! аааааааааааааааа

Відповісти
  • Юра
07.02.22 14:49

Валентина, нужно было выыбирать другую профессию

Відповісти
  • Лара
07.02.22 10:28

Интересно, сколько теперь кабинет будет глючить? Делаем ставки?

Відповісти
  • Елена
07.02.22 11:32

Козлы.
А еще в статье подача материала , извините, тоже бесит - 
сразу успокоим! изменения коснулись не всех! но заполнять по новому будут все

Відповісти
  • Юра
07.02.22 14:39

Елена, осведомлен - значит вооружен. 
.
Как по мне спасибо и за такую подачу материала, на без рыбье и рак рыба.
.
Админу привет, жаль что матюки банишь

Відповісти
  • Оксана
07.02.22 12:20

самі вибрали цій недоумків  73%
///а тепер нормальні бухи мучаються 

Відповісти
  • Александр
08.02.22 04:06

Оксана,
Президента назначают олигархи, а не выборы. 

Відповісти
  • Юра
07.02.22 14:48

Оксана, а Вы уверены, что среди этих 73 не затерялись нормальные бухи. Человеку свойственно ошибаться. Но учитывая то, среди чего выбирали, 72% сделали верный выбор. 
А Вы думаете иначе?

Відповісти
  • Наталья
07.02.22 13:02

Надо срочно регить нн за январь.

Відповісти
  • Юра
07.02.22 14:40

Наталья, перед смерть не надышишься,
 так и у нас, не нарегишься.

Відповісти
  • Юра
07.02.22 14:45

На этой ветке почему то слово ИДИОТЫ самое популярное.
НЕ СОГЛАСЕН.
Идиот, Идиот — в Древней Греции гражданин полиса, живущий в отрыве от общественной жизни, не участвующий в общем собрании граждан полиса и иных формах государственного и общественного демократического управления..Жаль, что мы не в Древней Греции

Відповісти
  • Ирис
07.02.22 20:09

Юра, а почему нет, они все в отрыве от общественной жизни и не участвуют в собрании граждан.... Идиот - это как раз про них)))

Відповісти
  • Ирина
07.02.22 16:14

Добрый день, кто-то сегодня регистрировал налоговые?

Відповісти
  • Лиана
07.02.22 16:26

Я регила. Все норм

Відповісти
  • Мария
07.02.22 18:04

та шоб вам, ни дна не покрышки

Відповісти
  • Мария
08.02.22 10:19

опять не с первого числа. 

Відповісти