Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


08.03.22
16511 17 Друкувати

Закон про особливості оподаткування та подання звітності опубліковано

Повідомляємо, що 7 березня ВРУ у виданні "Голос України" офіційно опубліковано Закон України від 03.03.2022 р. № 2118-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану".

Ключові моменти:

► надання можливості подання звітів та  інших документів через 90 днів після припинення чи скасування воєнного стану;

► у період воєнного стану не здійснюватимуться будь-які перевірки щодо своєчасності та повноти подання звітів чи документів звітного характеру;

► звільняються від відповідальності платники у разі неможливості виконання своїх обовʼязків;

► податкові перевірки не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються;

► операції з добровільної передачі коштів, товарів, у тому числі підакцизних, надання послуг на користь ЗСУ та підрозділів територіальної оборони, без попереднього або наступного відшкодування їх вартості, не вважаються операціями з реалізації для цілей оподаткування;

► врахування у складі витрат у повному обсязі коштів та майна, що передається ЗСУ та іншим підрозділам;

► сума відшкодування вартості пального, витраченого при наданні послуг з перевезення для забезпечення потреб ЗСУ та підрозділів територіальної оборони, не включається до складу оподатковуваного доходу фізичних осіб, які надають такі послуги;

► подовжується дія ліцензій на виробництво підакцизної продукції.

За матеріалами Данило Гетманцев

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • АлександрСС
09.03.22 09:51

Ну наконец, приняли хоть что-то нормальное.

Відповісти
  • Ніна-Н
09.03.22 10:27

АлександрСС, Ви читали Закон? Як Ви розумієте п. 69.1, 69.3 ? По тому як написано три місяці на  виконання  податкових зобов"язань надається всім, хто не мав змоги це зробити , на всій території України після відміни воєнного стану.
А по п. 69.3 надається ще 1 місяць для тих, хто брав участь у воєнних діях, крім цих 3-х місяців?

Відповісти
  • Олена
09.03.22 10:16

я правильно зрозуміла, якщо ми хочемо передати товар військовий для потреб ЗСУ, і враховуючи, що наш основний вид діяльності це пошиття саме такого одягу, то таке відвантаження не буде оподатковуватись ПДВ?

Відповісти
  • Елена
09.03.22 11:22

Олена, если вы за это компенсацию или предоплату не получите, то это не реализация п.69.5

Відповісти
  • Тетяна
09.03.22 12:19

Як розуміти розбіжності в нормативних документах:
відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 №64/2022 на всій території України воєнного стану та з метою забезпечення можливості платникам податків декларувати свої податкові зобов’язання з податку на додану вартість розписано механізм формування декларації,    а згідно Закону України від 03.03.2022 р. № 2118-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану" надана можливість подання декларації через 90 днів після... 
Запитання: чи подавати  підприємству декларацію з ПДВ за лютий 2022 року?

Відповісти
  • Оксана
09.03.22 16:49

Тетяна, якшо Ви не бомбосховищі і маєте можливість до 21.03.22 зробити декларацію - звичайно подавати та потім заплатити податки. 

Відповісти
  • Ніна-Н
09.03.22 16:17

Тетяна, а мені ще не зрозуміло для чого подавати декларацію за даними бухобліку щоб потім уточнювати і знімати не зареєстрований кредит?

Відповісти
  • Аля
09.03.22 18:55

Ніна-Н, согласно первичных документов (по данным бухучета) Вы отражаете только налоговые обязательства, а налоговый кредит только согласно зарегистрированным налоговым накладным по состоянию на 23/02. А вот потом будете регистрировать свои НН и подавать уточненку за Февраль. Что будет с рег. лимитом потом думаю объяснять не стоит. Ну и конечно придется заплатить завышенные НО за Февраль, потому как НК по факту  зарегистр. НН от поставщиков до 24/02 может не хватить.... Делайте правильные выводы.

Відповісти
  • Олена
10.03.22 12:16

Аля, і зобов'язання і кредит по первинці - не заплутуйте людей. А що буде з лімітом не ясно, але на те ще є час. Миру нам всім.

Відповісти
  • Андрей
10.03.22 22:34

Олена,По б/у отражаем НО+НК..... НО потом они требуют уточненки. Согласно ПКУ ПК только по зарег-м ПН, т.е. после войны,когда их зарегят.   И за февраль вылазит большая *опа

Відповісти
  • Світлана
09.03.22 19:57

Шановна редакція Бухгалтер 911, будь ласка надайте офіційні роз’яснення від наших державних служб, що приймають звітність. Чесно кажучи, була сьогодні не те що здивована, а просто ошелешена, коли зателефонували із обласної статистики і запитали чому я не здала статистичні форми за лютий! Чи ми не в Україні, чи у нас не форс-мажор???

Відповісти
  • Алена
09.03.22 20:07

Подскажите, пожалуйста, у кого-то пришли квитанции о приеме годововой отчетности: фин отчетности и налог на прибыль?

Відповісти
  • Аля
09.03.22 20:37

Алена, отправляла всё 27-28/02, повторно 01/03. Были с кв.№1, потому как Статистика не принимала именно Финотчеты (почему-то). Сегодня повторно отправила все те же и пришла кв.2 от Статистики, что приняли 05/03 и потом по Декл. на прибыль пришла кв.2 - принято 28/02.
Попробуйте повторно отправить поочередно все отчеты, только именно те, что уже отправляли, не копируйте новые.

Відповісти
  • Алена
09.03.22 20:58

Аля, спасибо, попробую повторно.

Відповісти
  • Тетяна
09.03.22 21:19

в мене було питання:  подавати чи не подавати деклараціюз ПДВ 20 березня 2022 року?  якщо не подавати декларацію з ПДВ, то не буде  визначена сума до сплати, а  якщо не буде суми до сплати по декларації, то не буде платежів до бюджету. Підтримую прохання  Світлани до редакції бухгалтер 911.

Відповісти
  • Ніна-Н
10.03.22 09:36

Аля, звідки ви взяли, що тільки зобов"язання відображаються? Почитайте уважно. .Відображається все і податкові зобов"язання , і податковий кредит.
Крім того,зупинено дію п.200.10.-200.12. Так що. якщо витримати продовжені терміни реєстраціїї, то й уточнювати не треба.

Відповісти