Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


21.03.22
48423 47 Друкувати

Як заповнити заяву для переходу на єдиний податок за ставкою 2%

У зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану», яким внесено низку змін до Податкового кодексу України.

Так, підрозділ 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу доповнено пунктом 9, який визначає особливості справляння єдиного податку під час воєнного, надзвичайного стану на території України.

Відповідно до пункту 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу тимчасово, з 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, положення розділу XIV Кодексу застосовуються з урахуванням особливостей, зокрема, платниками єдиного податку третьої групи можуть бути фізичні особи – підприємці та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, в яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 10 мільярдів гривень.

До таких осіб не застосовується обмеження щодо кількості осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах.

При цьому для суб’єктів господарювання, які планують зареєструватися платниками єдиного податку третьої групи зі ставкою у розмірі 2 відсотків доходу, зменшено перелік обмежень порівняно з тим, що встановлені пунктом 291.5 статті 291 Кодексу для обрання спрощеної системи оподаткування.

Хто не зможе обрати спрощену систему оподаткування зі сплатою єдиного податку за ставкою 2 відсотки доходу ми писали тут

Форма заяви про застосування спрощеної системи оподаткування затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16 липня 2019 року № 308 (далі – Заява).

Для новостворених зареєстрованих в установленому законом порядку суб’єктів господарювання термін для подання Заяви становить 10 днів з дня державної реєстрації. Такі суб’єкти господарювання вважатимуться платниками єдиного податку третьої групи з дня їх державної реєстрації.

Для діючих суб’єктів господарювання, які скористаються правом перейти на спрощену систему оподаткування зі ставкою єдиного податку 2 відсотки доходу, змінено граничні терміни для подання заяви.

Такі суб’єкти господарювання з метою обрання спрощеної системи оподаткування зі ставкою 2 відсотки доходу можуть подати до контролюючого органу Заяву.

У спеціальному полі «ставка у відсотках до доходу» рядка 5.1.1 «Обрана ставка єдиного податку під час переходу на спрощену систему оподаткування» Заяви зазначається ставка у розмірі 2 відсотків єдиного податку.

Реєстрація суб’єкта господарювання платником єдиного податку зі ставкою 2 відсотки доходу здійснюється шляхом внесення до Реєстру платників єдиного податку. На офіційному вебпорталі ДПС за посиланням ⇒  http://cabinet.tax.gov.ua реалізована можливість щодо перевірки належності суб’єкта господарювання до платників єдиного податку зі ставкою 2 відсотки доходу.

 

За матеріалами ДПСУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Нина
22.03.22 00:58

Впевнені, що  рядок 5.1.1 чи може - 5.2 ???

Відповісти
  • Наталья
22.03.22 03:46

Рядок 5.1.1 заполняют те кто только зарегистрировался и те кто
переходит с общей системы на единый налог . Рядок 5.2 заполняют
те кто уже на 3 гр. и меняет ставку 5% или 3% на 2%. Только в этой статье не написано, что ФОП 3 гр. тоже должны подать заявление ,
может уже отменили ?

Відповісти
  • Юрій
22.03.22 08:08

Наталья, по поводу р. 5.2 для 3 гр. - откуда информация?

Відповісти
  • Марина
22.03.22 06:16

Діючим ФОП, які вже на 3 групу за ставкою 5%, теж треба подавати заяву на зміну податку на 2% або це автоматично буде здійснено?

Відповісти
  • Масич
28.03.22 11:27

Марина, потрібно

Відповісти
  • Михаил
22.03.22 09:07

Марина,якщо ви навіть на подасте заяву, ви все одно на період ВС маєте сплачувати 2%, адже іншої ставки для групи 3 п.9 не передбачає

Відповісти
  • Масич
28.03.22 11:29

Михаил, передбачає. 2% та 5%. 2% - за бажанням

Відповісти
  • umka
22.03.22 08:15

Марина, так, потрібно

Відповісти
  • umka
22.03.22 07:59

Додаток до заяви потрібно заповнювати? Для юридичних осіб брати доходи із форми 2, без ПДВ?

Відповісти
  • Юрій
22.03.22 08:49

Хтось із ФОП 3 гр. вже перейшов на 2% з відображенням в реєстрі?

На офіційному вебпорталі ДПС за посиланням ⇒  http://cabinet.tax.gov.ua реалізована можливість щодо перевірки належності суб’єкта господарювання до платників єдиного податку зі ставкою 2 відсотки доходу.

Відповісти
  • Maryna
22.03.22 09:47

Вчора подала заяву за формою F0102003, (заповнила р. 5.2 зміна ставки з 5% на 2%), майже одразу отримала зелену квитанцію №2. Минула доба, але в облікових даних платника ніяких змін не відбулось. 

Відповісти
  • Ева
22.03.22 10:45

Maryna, а пункт 10 и 11 заполняли?

Відповісти
  • Маруся
23.03.22 10:26

Ева, ні, але багато хто каже, що потрібно.

Відповісти
  • СВЕТЛАНА
22.03.22 10:07

Зміни в облікових даних , я так розумію, відбудуться тільки після 01.01.2022р
 

Відповісти
  • СВЕТЛАНА
22.03.22 10:08

пардон, після 01.04.2022р.

Відповісти
  • Юрій
22.03.22 10:56

СВЕТЛАНА, але є вже дві версії Заяви. 
1 - п. 5.1.1. (від ДФС)
2 - п. 5.2. (за логікою)
Не хотілося б побачити результат 01.04.2022

Відповісти
  • Нестеренко
23.03.22 17:59

Юрій,  подавати по версії (від ДФС) - п.5.1.1 , або за логікою - п.5.2?

Відповісти
  • Лариса
22.03.22 10:33

Maryna ,через какую программу Вы подали,можно это сделать через Медок

Відповісти
  • Лионила
22.03.22 10:58

Лариса,так через медок, приймається митєво.

Відповісти
  • Лионила
22.03.22 10:58

Лионила, так черех Медок, приймається митєво

Відповісти
  • Оксана
22.03.22 10:37

Підскажіть, будь ласка, якщо товар продається на умовах комісії (я-комітент), можливо перейти на ЄП 2? За комісіонерів були роз"яснення, а як щодо комітентів?

Відповісти
  • Виктория
23.03.22 10:20

Оксана,а де були роз'яснення щодо комісіонерів?

Відповісти
  • Эд
22.03.22 11:49

А кто-то может выложить образец заполнения.

Відповісти
  • Светлана
23.03.22 21:01

Эд, https://www.youtube.com/watch?v=71Cy4YESJ8o

Відповісти
  • Артем
22.03.22 12:14

Кто успешно подал? Я подал - принялось быстро

Відповісти
  • Нестеренко
22.03.22 13:21

Артем, п.10 и 11 заполняли? 

Відповісти
  • Артем
22.03.22 14:01

Нестеренко, Зачем? Я не переходил с других систем налогообложения

Відповісти
  • Нестеренко
23.03.22 17:55

Артем, вы заполнили п.5.1.1 или 5.2?

Відповісти
  • Таня
22.03.22 18:48

Добрый вечер! Какие сроки подачи заявления?

Відповісти
  • Любовь
23.03.22 09:39

Таня, 30.03 останній день

Відповісти
  • Лариса
22.03.22 20:10

Таня, до 31.03/.2022

Відповісти
  • Тетяна
23.03.22 09:40

А я подала по 2 різним ФОПам заяви, по одному вибрала п.5.1.1 , а по другому 5.2, квитанції 2 прийшли обидві, але в реєстрі поки тихо.... Звонила в ДПС, самі не знають як має спрацювати цей перехід. Все як завжди

Відповісти
  • Маруся
23.03.22 10:18

Кабінет другу добу не працює(

Відповісти
  • Наталя
23.03.22 10:50

В мене теж кабінет не працює

Відповісти
  • Вікторія
23.03.22 12:08

Наталя, тоже не работает

Відповісти
  • YUR
23.03.22 11:58

Віддалено заяву подати можливо - тільки через кабінет податків?

Відповісти
  • Эд
24.03.22 10:20

А как правильно указать дату перехода: першого квітня дві тисячі двадцять другого или 01 квітня 2022

Відповісти
  • Масич
28.03.22 11:21

Эд, першого квітня дві тисячі двадцять другого

Відповісти
  • Інна
25.03.22 08:39

Потрібно заповняти п.8 кведи? бо тіж самі

Відповісти
  • Масич
28.03.22 11:22

Інна, ТАК, ПОТРІБНО

Відповісти
  • Юлія
28.03.22 11:31

Якщо юрособа переходить на 2% із загальної системи - розрахунок подавати потрібно? Хто знає? 

Відповісти
  • Яна
28.03.22 12:45

Заявление принято, а в кабинете ничего, в налоговую не дозвониться, как понять, что перевели?

Відповісти
  • Инна
28.03.22 14:40

Может кто подсказать почему нельзя зайти в кабинет по ключам привата?у меня из 10 ключей сработал один только?

Відповісти
  • Игорь
01.04.22 10:57

подал 31.03.2022 , ответ не принят, Нужно было 30 подать кто знает
?

Відповісти
  • Ольга
01.04.22 11:11

Подала Заявку по инструкции в статье - переход на 2% не произошел. 

Відповісти
  • Инна
02.04.22 15:19

Сегодня в кабинете стоит до сих пор 5%. Подавала 28.03. ещё. Принято сразу, писала п.5.2. с 5 на 2%.

Відповісти