Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


09.06.22
28612 72 Друкувати

Гетманцев не згоден з ДПС щодо термінів реєстрації ПН

Як відомо, учора ввечері Державна податкова служба оприлюднила роз'яснення, яке шокувало бухгалтерську спільноту. 

Податківці вирішили, що для ПН/РК, складених з 01.05.2022 по 15.05.2022 включно, граничним терміном реєстрації в ЄРПН є 11.06.2022, а для ПН/РК, складених з 16.05.2022 по 31.05.2022, граничним терміном реєстрації в ЄРПН є 15.06.2022. Таким чином, ДПС залишила платникам зовсім мало часу для реєстрації податкових накладних за першу половину травня.  

Ознайомитися з повним текстом роз'яснення можна за посиланням

Але Голова податкового Комітету ВРУ Данило Гетманцев не згоден з такою позицією податківців. 

Він зазначив, що податкові накладні за лютий-травень включно реєструються до 15 липня.

"Позицію податкової коригуємо на користь платника. Без паніки!", - пише депутат. 

За матеріалами Данило Гетманцев
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Тамара
09.06.22 17:24

Хоть  с чем то.....не согласен!!!

Відповісти
  • Наталія
10.06.22 10:37

Тамара, не згоден ! така шикарна вистава! тут тобі і злодії (ДПС) і  жертви (бухгалтери) і СУПЕРМЕН (гетманцев), який злодіїв ставить на місце та рятує жертв. Давайте ще!!!!!

Відповісти
  • Лара
09.06.22 17:26

Соромлюся спитати: "А податкова в курсі?" Чи вже відеоролик скачати з YouTube і в разі чого до суду йти, так не приймуть же ж

Відповісти
  • Оксана
09.06.22 17:27

Сорока на хвості принесла, що вчорашнє роз'яснення податківці отримали саме від його комітету і опублікували на сайті як новину :) Оце кардебалєт :)

Відповісти
  • Юлия
09.06.22 19:52

Оксана, вот почему-то нет даже ни каких сомнений в этом!!!)))

Відповісти
  • Оксана
09.06.22 17:29

БРЕД!!Издайте нормальный документ-а не письма пишут..Что это за руководитель?!

Відповісти
  • Ольга
09.06.22 17:33

як вони вже задовбали зі своїми згоден - незгоден, здавати - не здавати. КЛОУНИ!!!

Відповісти
  • Наталья Юрьевна
09.06.22 17:36

Очень смешно!! 
Нам уже от сетей письма пришли, где нам про штрафы перед ними напомнили и  т.п. 
Кто это теперь обратно откатит? 

Відповісти
  • Евгений
09.06.22 17:40

Строки треба подовжити мінімум на місяць .Люди в евакуації , працює мінімум , а перевірити і зареєструвати потрібно чотири місяці.
Це ми ,ще не дійшли до коригувань декларацій. Як правильно їх коригуцвати, щоб не було подвійної роботи, ніхто не знає.

Відповісти
  • Алла
10.06.22 09:56

Евгений, а що, військовий стан вже відмінили? І форс-мажору немає????

Відповісти
  • Ніна
09.06.22 17:46

Чому не написати закон так, щоб було зрозуміло. А то Гетьманцев- за, Гетьманцев- проти

Відповісти
  • Руслан
09.06.22 18:00

А хто такий для бухгалтера гетьманцев?! В суді наші бізнеси також гетьманцев захищатиме?!
В результаті: роз'яснення податкової ігнорувати не можна, а думку окремого депутата в суді не використаєш.
Для чого спочатку "прижимати" бізнес, а потім, робити вигляд, що це не я, а податкова?
Вихід з ситуації єдиний - УСУНИТИ гетьманцева ВІД ПОДАТКОВОГО КОМІТЕТУ

Відповісти
  • Елена
09.06.22 18:01

Девочки подскажите ЦОП заработали в Киеве?

Відповісти
  • Наталія
10.06.22 10:39

Елена, не всі. Зайдіть на сайт, якщо Ваш ЦОП не працює буде написано, який працює замість нього. Наприклад Печерський приймається у Шевченківському

Відповісти
  • Елена
10.06.22 11:51

Наталія,Ольга спасибо большое!

Відповісти
  • Ольга
09.06.22 18:49

Елена,так працюють

Відповісти
  • Ганна
09.06.22 18:27

На сайті податкової вже убрали  вчорашнє розяснення

Відповісти
  • Елена
09.06.22 18:36

Зато бабла за сегодня набросали на НДС-счета, можно снова закрывать.

Відповісти
  • Ольга
09.06.22 19:02

Проблема в тому, що  в законі написано: ПН, граничний термін реєстрації яких припадає на період з 24.02 до дня набрання чинності Законом 2260, реєструються до 15.07. Закон вступив в силу 27.05 Значить за 1-шу половину травня -до 31.05, за 2-гу-до 15.06.І ви ж знаєте податкову: сьогодні врни роз'яснять так, а завтра скажуть-читайте Закон. Так що, по великому рахунку ми всі вже попали на штрафи. А взагалі, це якийсь абсурд: коли в нас був тільки карантин-за несвоєчасну реєстрацію не штрафували, а коли у нас війна+карантин-штрафи діють. 

Відповісти
  • Ния
10.06.22 11:02

Ольга, карантинний мораторій на штрафи продовжує діяти, тож штрафів за невчасну реєстрацію не повинно бути, а от що з самоштрафами по уточнюючих деках з ПДВ у випадках зменшення податкового кредиту - не зрозуміло, але, сподіваюсь, що більшість не буде подавати деки за травень з включенням до ПК незареєстрованих ПН, тому й уточнювати не доведеться

Відповісти
  • Наталія
10.06.22 09:54

Ольга,не нагнітайте

Відповісти
  • Аня
09.06.22 19:05

Надо этих тварей налоговиков призвать к ответу за противозаконные записки- "роз'яснення "!!! Столько нервов попортили бухгалтерам в такое тяжелое время. Надо включить логику и понять, что не надо скакать по периодам и требовать зарегистрировать то май, то июнь при нерегистрированных не по нашей вине предыдущих периодов. Начинать надо с февраля, а не с мая!

Відповісти
  • 1
09.06.22 19:10

Пам'ятаєте, ДПС нараховувало штраф за невчасне подання Об'єданної звітності (в той час були помилки в ПО ДПС, не приймалося - видавало помилки).
В суд платники податків йшли з листом від Гетьманцева, була позитивна судова практика на користь платників.

Відповісти
  • бух
09.06.22 20:09

податкова - одне, гетьманцев - інше. хоча я дуже сумніваюсь, шо ТАКЕ міг розмістити простий клєрк без відома керівництва і без погодження комітету гетьманцева. ми завжди знали, що закони у нас пишуться через одне місце.. але це - вже занадто. щоб орган, який перевіряє правильність виконнаня подвткового законодавста (дфс) не розумів, що саме в тому законі написано......

Відповісти
  • Аня
09.06.22 20:32

бух, 100% !!! Просто понял, что не прокатило

Відповісти
  • Лора
10.06.22 02:56

Аня, і я такої ж думки!
Просто не прокатило,  от і не згоден, і ДПС прибрала свої пісулі. Просто бухгалтери хоч з підвалу, хоч з дома, хоч з якого попало місця працюють і вичитують ці пісульки, піднімають бурю... Тоді вже можна і бути незгодним.
Класно так працювати! "Тут играть, тут не играть, а тут я рыбу заварачивал"

Відповісти
  • Елена
09.06.22 20:48

Аня, очень даже прокатило - сегодня телефон был горячий, все требовали регистрации и либо истерили, либо меланхолично сообщали, что у них минус и это просто дежурный звонок. Многие тупо оплатили и разом пополнили бюджет.

Відповісти
  • Надія
09.06.22 21:46

дешевий спектакль с "добрим гетьманцевим"-учитівая ..всеобщее желание убрать єтого хамелеона-регионаловского помощника с должности

Відповісти
  • Олексій
10.06.22 08:52

Надія,
згоден! дуже схоже, що це була його інтрига, як то: "Усі в гівні, а я на білому коні!"
Та й заразом ПДВ зрубили...

Відповісти
  • дина
09.06.22 21:57

коллеги, отстала от бухг. жизни по понятн. причинам- очень прошу пдскажите  пож. 1й вопрос-...мои НН по ПЗ!!!
 за  март-апрель.22года-не зарег.!!! - но отражени в моих декларациях за март-апрель!!!- следует ли их сейчас отправлять на реєстрацию  в єтих периодах- тк  єти НН отвергнути - лишь сейчас увидела  из-за старого формата НН также - не ясно-+2 Вопрос= могу ли я февральские НН.. от поставщиков- кот. зарег в июне - отражать  когда?? в июньской декларации??? или сдавать уточненки за лютий??

Відповісти
  • Алена
09.06.22 22:13

дина, НН за Март-Апрель регистрируете по новой форме.
НН по НК  от поставщиков за Февраль можете отражать в любой Декларации: Февраль, Март, Апрель по необходимости по Уточняющему отчету или в любом др. периоде в течении года.

Відповісти
  • Лора
10.06.22 03:01

Алена, что вы имеете ввиду "в любом периоде года"? Разве не по месяцу регистрации поставщиком, если не учитывали по первичке? Или я что-то пропустила/ не поняла?

Відповісти
  • Алена
10.06.22 12:43

Лора, если февральские НН не учитывали по первичке и не отражали в Декларации, то что Вам мешает их учесть в любой другой Декларации за период Февраль-Май, если Законом предусмотрена регистрация их до 15/07 и сдача Деклараций и Уточняющих отчетов за период Февраль-Май до 20/07? Если Законом предусмотрена регистрация в поздние периоды, то почему нельзя показывать эти НН в других Декларациях? Вы же не в Январь их "отправите"?

Відповісти
  • Бух
10.06.22 06:16

Лора, тут такая фишка - если как раньше было, то отражали в месяце регистрации. Сейчас вроде (только вроде, нет офиц.раззъяснений, а учитывая эту тему уже не знаем, как разъяснят) отражаем в периоде выписки, если зарегят до 15 .07 потому что без нарушения сроков. А по поводу первички - по май включительно можно отражать потпервичке. Даже сейчас. А учитывая, чтотуилеке никак не увидеть, по первичке вы отражаете или уже зарегинные (но в июне за февраль, март), то как они поймут и смогут доказать, что что-то не то?. Но я сама ищу ответ на этот вопрос. Пока только такое решение вижу

Відповісти
  • дина
09.06.22 22:58

Алена!! спасибо величезне за ответ! остаются вопроси---но мои НН по  НО ..кот я зарегистрирую !! по новой форме нужно ли в последствии  сдавать уточненки с ДОд.1 - где єти мои обязательства НН - відображені - как Не зарег. в марте+апреле.22??

Відповісти
  • Алена
10.06.22 12:48

дина, если Ваши НН указанные в Дод.1 табл.1.1  зарегистрированы и никаких изменений по НК и НО не произошло (как например не зарегистр. НН от поставщиков и т.п.), то Уточняющий подавать не надо. После регистрации НН всё должно сойтись в СЭА

Відповісти
  • Ния
10.06.22 11:12

дина, в додатке 1 отображаются НН, не зарегенные на момент подачи этой деки (отображаются для того, чтобы после уплаты обязательства по этой деке была возможность зарегить те незарегенные на момент подачи деки НН за счет суммы превышения, которая образуется по деке и съедает реглимит)

Відповісти
  • Оксана
09.06.22 23:09

Приличных слов не осталось  . Это полный пи******. Реестр отключен   , как хочешь так и проверяй .и тут еще этот маразм. Это уже перебор

Відповісти
  • Надежда
10.06.22 09:42

Оксана, Пополнили счёт, накладные в Медке зарегистрированы, имеют регистрационный номер,  по вытягу 206 НДС списался,  в кабинете плат в ЕРПН этих налоговых нет. Сумма оставшегося лимита  странная. Накладные поданные вчера на регистрацию в 14:20 с учётом странного лимита до сих пор "очікується доставка". И кто кому доктор? 

Відповісти
  • Наталья
10.06.22 09:18

Коллеги, может кто-то сталкивался с ситуацией, когда налоговую зарегили по предоплате на контрагента (плательщика), а потом он перешел на 2%, сейчас мы вернули ему деньги и при регистрации корректировки система его видит как неплательщика и не регит ее.
Что делать в этом случае? 

Відповісти
  • Надежда
10.06.22 09:27

Наталья, Ждать когда он вернётся на НДС. 

Відповісти
  • Муравей
10.06.22 09:19

Це просто якесь знущання!!! Він реально думає ми повіримо, що податкова видала таке роз'яснення без його відома??? Чувак вирішив підняти собі рейтинг, спочатку створив проблему, а потім героічно її вирішив!!! Він творить це знущання у військовий час, в масштабах країни!!! В мене просто немає цензурних слів Приберіть його, це просто жах!!!

Відповісти
  • Лариса
10.06.22 09:47

Муравей,це не знущання. Це закономірна поведінка людини, наділеної НЕОБМЕЖЕНОЮ владою, яка, до того ж, має абсолютну підтримку гаранта Конституції. Він, як і всі вони зараз, і надалі буде ворочати законом, як дишлом, вручну (!!!) керувати податковою, закручувати гайки і всіма силами стримувати розвиток..
 І, як би це прикро не звучало, зробили це разом.

Відповісти
  • Надежда
10.06.22 09:29

Муравей, Вам не кажется, что у нас не менее 2-х "аля - Псаки"?
Гетьманцев - второй.

Відповісти
  • Лариса
10.06.22 09:50

Надежда, та да, то все Псаки творить. Жгітє єщьо 

Відповісти
  • Оксана
10.06.22 09:46

Ага, пчелы против меда!!!!

Відповісти
  • Лилия
10.06.22 09:52

Добрый день,Вы перешли на 2 % ,это на время военного положения после окончания, вы снимитесь с 2 % налогооблажения и вновь станете плательщиком НДС. и Зарегистрируйте свою корректировку на возврат средств. А вы уведомили своего контрагента перешли на 2 % .

Відповісти
  • Наталія
10.06.22 09:56

Бісить це слухняне стадо -  на  любу  дурню  одразу " під  козирьок" і  бігом виконувать .  Плювати, що вимила  оборотні кошти, які так потрібні  підприємству, або  наваляла  якихсь дебільних  "уточньонок" ... Хоч  би трохи повагу  до себе мали

Відповісти
  • Лариса
10.06.22 10:11

Наталія, то ж добре, якщо ваш керівник розуміється на податковому законодавстві і готовий відстоювати позицію в усіх інстанціях. А є ж такі, які говорять  -нічого не знаю, штрафів бути не повинно, про сди мови нема. То бухгалтеру чим ризикувати в такому випадку і заради чого? Чи є сумніви, що вони будуть ваяти штрафи, якщо залишиться термін до 15? Чи є час на "посмотрєть"? Тому, мабуть, не треба так безапеляційно всіх редисками обзивати. Колеги ж)

Відповісти
  • Наталія
10.06.22 10:25

Лариса, я керівнику  пояснила свою позицію , і  він зі мною погодився. Тим більш , його б неприємно здивувала б моя  пропозиція  закинути до суботи кілька сотень тисяч  на  рахунок ПДВ ,замість купівлі вкрай  необхідних  нам  матеріалів та виплати зарплати колективу. Якось так

Відповісти
  • Надежда
10.06.22 10:02

Наталія, є 2 типа бухгалтерів : ті що боліють за підприємство та ті, що страхують власну дупу. 

Відповісти
  • Антонина
10.06.22 10:49

Надежда, сорян. Вы рискуете работой, благополучием своим и своей семьи, чтоб жопу директору прикрыть?
Мне повезло, у меня директор адекватный и полностью в вопросах финансов меня поддерживающий  и у меня какой-никакой опыт имеется. Но таких меньшинство. В основном ничего в бухучете не понимают и перекладывают все проблемы на своих бухгалтеров. Вы сейчас тоже обвиняете бухгалтеров в том, что у нас НИ ОДИН закон не прописан с однозначным трактованием?
Жалко девочек. Кто без опыта, кому руководитель де"рьм0 попался, так еще и свои гавкают

Відповісти
  • Надежда
10.06.22 14:18

Антонина, Всю жизнь с директорами была на равных, он и я нанятые собственниками. Меня боялись, так как мешала  обворовывать и коллектив, и собственников.
Если идти на поводу у директора быстрее в цугундере окажешься. Работала на подписи в крупных компаниях, директора сидели за моей .... как у бога за пазухой. Но если собственников несколько, то да! Детективы писать можно.
Сейчас думаю, что сделала большую в жизни ошибку, работая в таком  кубле. Сейчас не жизнь, а санаторий. ФОП на удалёнке.

Відповісти
  • Наталія
10.06.22 11:33

Антонина, я работаю больше  35 лет , с разными  руководителями ,  при самых  дебильных  законах .  Если бы  вот так с первой  минуты  бежала  "сполнять" весь  подобный  ужас , уже была бы  на  дурке.  Надо  себя уважать и  беречь , никакая  работа того не стоит . А руководителей  можно выбрать . Вот у меня сейчас, как и  у вас, адекватный. А от тех, кто кидали меня  под танк , я  ушла , и мир не рухнул .Есть  жизнь и  за забором

Відповісти
  • Антонина
10.06.22 14:12

Наталія, Вы же видите, я не о том. Мы все, к счастью, разные и обстоятельства у нас разные. Считаю некорректным "наезжать" на коллег, кто не хочет рисковать или спорить с налоговой.
Даже консультации дают для "осторожных" и для "смелых" бухгалтеров

Відповісти
  • Ірина
10.06.22 10:24

Терміново всіх пдатківців на роботу приватну відправити, для заробляння на податки і штрафи. Хоча б на рік. А то сидять там дурницями займаються. А ми щей їх утримуємо.

Відповісти
  • Оптиміст
10.06.22 10:41

Шакали б....дь, розігнати на  х, цю шарашкіну кантору 

Відповісти
  • Галина
10.06.22 10:52

Називається- Не Пройшло! 
А взагалі для чого зараз ці податківці. Лопати в руки і гайда працювати.Я думаю податків буде надходити більше. А яка економія по зарплаті.

Відповісти
  • Ольга
10.06.22 11:28

Якби ж то усі коментарі та й податківцям довести, щоб зрозуміли в якійсь мірі свою "компетентність". І можливо наші великі "експерти", які нам так багато пояснюють, як працювати, доводили до відома ДПС їх незаконні дії (чи закони лише для нас) та позицію практикуючих бухгалтерів. Надія була,що війна усе змінить, спростить Однак некомперентність перевершує здоровий глузд. Можливо бухгалтерам варто створити обєднання для спілкування з тими хто для нас пише закони листи пояснення зміни.......і т.п. і т.д.

Відповісти
  • Людмила
10.06.22 11:39

Добрий день. Не зовсім розумію - чи можна здати декларацію з пд за травень у звичайні строки у червні, а нездані декларації за лютий-квітень згодом?  Хронологічно не зосвім правильно, але це у рамках закону здається..

Відповісти
  • бух
10.06.22 13:11

Людмила,звичайно можна.

Відповісти
  • Тетяна
10.06.22 12:12

Без паники! На сайте ДПС появилось уже трезвое разъяснение. Февраль-май регистрируем до 15.07.2022. 

Відповісти
  • Аня
10.06.22 12:14

Коллеги, как вы думаете в свете последних "покращень" если рег.лимита хватает или на май или  оставить его пока на июнь, так как я понимаю за май надо будет зарегистрировать до 15.07., а за 1-ю половину июня до 30.06.?

Відповісти
  • Олена
10.06.22 12:23

Колеги гложе питання,яке  буде актуальне після "термінів реєстрації". В якому місяці показати НК,який не був врахован в лютому-місяці, а буде зареєстрований до 15.06.22р Бо вже забагато варіантів від податкової."В місяці реєстрації" тобтов червні,"уточнюючим до місяця видання",але ж термін реєстраці для травневих (за другу половину)в червні.Чесно кажучи кортить включити в травневу,бо завелики зобов язання

Відповісти
  • Наталія
10.06.22 13:00

Олена,термін реєстрації травневих 15.07!!!!

Відповісти
  • Лариса
10.06.22 14:01

Наталія, Где это Вы такое прочитали? Разъяснения налоговой не имеют никакой юридической силы. А закон 2260 никто не менял. Значит регистрация майских накладных - до 15.06

Відповісти
  • Олена
10.06.22 13:37

Наталія, але я про інше

Відповісти
  • Ирина
10.06.22 14:29

Если внимательно почитать закон 2260 то сегодняшнее разъяснение не верно. Они на закон ссылаются, а там по другому написано.Вчерашнее разъяснение соответствует закону. Кто-то согласен или не согласен - это его личное дело. В суде будут опираться на закон.

Відповісти
  • Надія
10.06.22 14:56

Олена!! мене  мучає рівно таке ж питання- я-НЕ відображала на підставі  превинних  ПК в деклараціях лют-травень.. зараз бачу в червні пішов процес  реєєстрації за лют-квітень- вважаю для себе більше небезпечніше - відображати після саме! с дати реєстрації ці ПН-в травневій і наступних  періодах..*)в  мене тим більш  в мене практично  НЕ має обов"язків ПЗ==я таку позицію для себе  вирішила- ми ж маємо на це право згідно законодавства



Відповісти
  • Олена
10.06.22 15:36

Надія
Но вони ж трактують,щоб відображати в періоді винекнення через УР,про яке законодавство є мова.Закон це не  передбачив, а роз яснення пишуться "з коліна чи на коліні".Дійсно у червні безпечніше,але підприємство знову конкретно переплатить ПДВ.Люди підтягуйтесь,хто якої думки.На семінарах теж,хто во що гаразд,але час швидко сплине))

Відповісти
  • Ольга
10.06.22 16:08

Олена, я розумію так: якщо податкова накладна від мого постачальника складена у березні 2022, а зареєстрована до 15.07.2022, то вона вважається вчасно зареєстрованою, і я маю право включити її до податкового кредиту березня. (я не подавала декларації, починаючи з 24,02,22).

Відповісти
  • Дарія
13.06.22 13:43

Помер керівник підприємства, ключі заблоковані, неможливо зареєструвати податкові накладні за лютий-травень 2022р. Реєстр тільки почав робити, Новими ключами нереєструється. Що робити, підскажіть будьласка.

Відповісти