Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


22.06.22
11502 18 Друкувати

Реєстрація ПН, подання звітності та формування податкового кредиту в умовах війни: ДПС відповідає на запитання

В інформаційному листі № 3/2022 йдеться,зокрема, про окремі особливості подання податкової звітності, сплати податкових зобов’язань з ПДВ, формування податкового кредиту, у зв’язку із змінами, які запроваджені Законом України від 12.05.2022 р. № 2260-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану».

У листі ви дізнаєтеся, зокрема, про:

- особливості формування та збереження права на податковий кредит;

- термін реєстрації ПН в ЄРПН за операціями, здійсненими в період лютий-травень 2022 року, платниками, у яких немає можливості виконувати такий обов’язок;

- термін реєстрації ПН/РК в ЄРПН за операціями, здійсненими в період лютий-травень 2022 року платниками єдиного податку за ставкою 2%;

- особливості уточнюючих розрахунків за звітні періоди лютий-травень;

- особливості термінів сплати ПДВ до бюджету за звітні (податкові) періоди лютий-травень 2022 року.

Рубрика:
Коментарі
  • Людмила
22.06.22 09:05

я правильно понимаю, что из вопроса №16 вытекает, что декларация за май, когда 20 числа сервера у ДПС не работали, штрафовать не будут?

Відповісти
  • Елена
22.06.22 09:25

Людмила, за май срок подачи до 20 июля, так написано в ЗІРе

Відповісти
  • Ольга
22.06.22 10:13

Подскажите пожалуйста в первый раз подала уведомление на разблокирование НН в ЕК. Должна ли быть на пакет документов квитанция от ДПС? Подача была 20,06 когда все сбоило и сейчас просто статус отправлено...

Відповісти
  • Людмила
22.06.22 14:55

Ольга, так, повинно бути дві квитанції: 1 - збережено на центральному рівні, 2 - документ прийнято. 

Відповісти
  • Світлана
22.06.22 10:17

а 18 пункт, хто як розуміє?

Відповісти
  • Тетяна
22.06.22 10:32

Цікаво - коли відмінять це пояснення (аналогічно, як відмінили пояснення щодо 11 та 15 червня)????

Відповісти
  • Лариса
22.06.22 10:59

Ольга, відправте повторно цей файл і квитанція прийде відразу
 

Відповісти
  • Екатерина
22.06.22 11:33

Подскажите, а где можно посмотреть критерии, кто має можливість реєструвати податкові накладні, а хто не має? Или это каждый сам для себя должен решить? Писали вроде, что Минфин их обозначит, я наверное пропустила.

Відповісти
  • Людмила
22.06.22 11:52

Екатерина,Минфин их до сих пор не разработал)

Відповісти
  • Пономаренко Светлана
22.06.22 13:01

Як ви розумієте пункт 18? Я розумію, якщо ми не подавали Декл. по ПДВ, то ми можемо включити ПК  у строки з урахуванням
терміну, встановленого пунктом 198.6 статті . Тобто по даті реєстрації.

Відповісти
  • Людмила
22.06.22 15:07

Пономаренко Светлана, написано, що може бути включена до ПК "вказаних звітних періодів" (тобто - до лютого-травня), "або до наступних звітних періодів".

Відповісти
  • Оксана
22.06.22 14:50

Пономаренко Светлана,або по даті реєстрації

Відповісти
  • Оксана
22.06.22 14:49

Пономаренко Светлана,я розумію, що можна включати по даті складання ПН за умови вчасної реєстрації( до 15 липня)

Відповісти
  • Людмила
22.06.22 15:00

Підкажіть, будь ласка, я вірно розумію, що якщо нашому постачальнику в червні заблокували реєстрацію податкової накладної за лютий і після подачі Пояснення розблокували (також в червні), в податковий кредит я можу включити цю податкову накладну в місяці розблокування - в червні? В цьому плані нічого не змінилось? Тому що дуже масово почали блокувати податкові накладні постачальникам. А це все, на жаль, вимивання обігових коштів у покупця.

Відповісти
  • Перекатиполе
23.06.22 10:39

Людмила, имеете право включить по дате первичной регистрации - в февраль.
Право на налоговый кредит не зависит от блокировки. Собственно, вы можете включать в НК даже заблокированную НН - ведь она уже зарегистрированна в ЕРПН. Только это вариант для очень смелых.

Відповісти
  • Лариса
22.06.22 15:46

Питання яке вже було.
Можливо, придумали щось нове.)))
Не вистачає 1гривні 2-го рег.ліміту (за рахунок перевищення), ДПС-ники дуже гарно заокруглюють. Що порадите? 

Відповісти
  • Евгения
22.06.22 16:46

А вот п.11. А как я узнаю, имеет ли поставщик возможность рег-ть НН или не имеет, если нет утверждённых критериев для подтверждения возможности/невозможности. 

Відповісти
  • Надія
23.06.22 23:25

мені потрібно збілшити ПЗ  + збільшити ПК  бо я НЕ відображала  по превинних док. нічого- роблю висновок  що через уточнюючий розрахунок  ЦЕ  НЕ можливо зробити- я особисто НЕ розумію- тому що такого ж НЕ бувало ніколи раніше- якщо дають можливіть тим.хто НЕ здав декл. за лютий надати ЇЇ тепер до 20 липня- то має бути можливим  здати й НОВУ звітну з лютий- інакше який механізм формування  додатка 1 відносно ПК по зареєстрованим пн за лютий-про цей коллапс - ні слова нЕ бачу- колеги - може знаєте??

Відповісти
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам