Чат 911

Отримуйте
новини поштою!

18.07.22 00:00
0 Друкувати

Президент підписав закон про скасування середнього заробітку мобілізованим працівникам

Президент України підписав Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин" (законопроект № 7251). 

Закон розроблено з метою оптимізації порядку взаємодії між працівником та роботодавцем в умовах воєнного стану, а також забезпечення належного рівня гнучкості трудових відносин у зв’язку з наявними законодавчими прогалинами у регулюванні трудових відносин.

Законодавчий акт вносить зміни до ч. 3 ст. 119 КЗпП, відповідно до яких виключено положення щодо збереження середнього заробітку за місцем роботи за працівниками на час призову на військову службу. Більш детально про це читайте за посиланням.

Також,  Закон:

1) встановлює, що на час оголошення воєнного або надзвичайного стану усі повідомлення та документи з питань трудових відносин, накази (розпорядження) власника або уповноваженого ним органу можуть здійснюватися та вестися в електронній формі з використанням технічних засобів електронних комунікацій або шляхом відправлення електронних носіїв, на яких записано цей документ, відповідно до законодавства у сфері електронного документообігу;

2) врегулював питання виплати грошової компенсації за не використані працівником дні щорічних відпусток, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - інваліда з дитинства підгрупи А I групи, яка не була ним одержана за життя, членам його сім’ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини;

3) відшкодовує працівникам та роботодавцям пов’язаних з трудовими відносинами грошових сум, втрачених внаслідок збройної агресії за окремим механізмом;

4) дозволяє здійснювати позапланові заходи державного контролю за додержанням законодавства про працю в період воєнного стану.

5) встановити строк, коли має бути виплачена заробітна плата за час відпустки, а саме не пізніше останнього дня, що передує дню початку відпустки;

6) конкретизує порядок регламентації робочого часу та часу відпочинку у період дії воєнного часу, зокрема, відносно категорій працівників, яким може бути збільшено тривалість роботи впродовж тижня, уточнити порядок надання щорічної основної відпустки;

7) визначили поняття сумісництва;

8) передбачили порядок припинення трудового договору з працівником або фізичною особою, яка використовує найману працю у разі їх смерті, визнання судом безвісно відсутніми або оголошення померлими;

9) ввели додаткову підставу для розірвання трудового договору – відсутність працівника на роботі та інформації про причини такої відсутності понад чотири місяці;

10) запровадити додаткову підставу для звільнення працівника – неможливість забезпечувати працівникові умови праці, внаслідок того, що необхідні для виконання роботи зазначеним працівником виробничі, організаційні, технічні потужності, засоби виробництва або майно власника або уповноваженого ним органу знищені в результаті бойових дій, а також ввести особливу процедуру вивільнення таких працівників;

11) визначили особливості проходження служби державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування у період дії воєнного стану.

Коментарі
  • Світлана
18.07.22 08:54

з якої дати не нараховувати ? 

Відповісти
  • Михаил
18.07.22 11:23

Світлана, з наступного дня після публікації, але скасування стосується нових мобілізованих після цієї дати, адже закон зворотної дії немає

Відповісти
  • Елена
18.07.22 13:09

Михаил, думаю Вы не правы. Если бы был договор между предприятием и мобилизованным, то тогда можно было бы еще за это зацепиться. А так, изменилась норма закона, значит после публикации средний заработок уже не выплачивается.

Відповісти
  • Марина
18.07.22 13:05

Михаил,  закон зворотньої дії не має, тому ми не будемо відбирати у них те, що було нараховано раніше. Але після публікації закону немає підстав для нарахування ім середнього заробітку

Відповісти
  • Михаил
18.07.22 14:45

Марина,підстави є адже вони зазначені в наказі про увільнення, який ви робили з посиланням на ст.119 КЗпП в старій редакції, а в ній зазначено що середній зберігається до моменту демоблізації або звільнення працівника.такий мобілізований подасть до суду і виграє його

Відповісти
  • Людмила
18.07.22 11:42

Михаил, про це написано в законі, чи це Ваше тлумачення?

Відповісти
  • Михаил
18.07.22 12:28

Людмила,це написано в ст.58  Конституції, це норма прямої дії

Відповісти
  • Наталія
18.07.22 11:37

Михаил,не думаю. Якщо  законом  впроваджується  , наприклад, зміна ставок ЄСВ, то це стосується  усіх, а не тільки  нових прийнятих  на роботу) 

Відповісти
  • Михаил
18.07.22 12:31

Наталія,простий приклад. Я пішов у відпустку в липні -серпні. 1 серпня змінили редакцію Порядку 100. Ви будете робити мені перерахунок  за серпень ? Чи будете рахувати за новою редакцію для відпусток з 1 серпня?

Відповісти
  • Вячеслав
18.07.22 13:11

Михаил, Отпускные уже начислены в июле и начислены правильно согласно действующего на тот момент порядка. Начисления отпускных с 1 августа будут производиться по новому порядку. Или вы будете отпускные по новому порядку считать для сотрудников, принятых с 1 августа?

Відповісти
  • Михаил
18.07.22 14:47

Вячеслав,совершенно верно, новая редакция будет касаться тех, кто пойдет в отпуск с августа, а не тех кто уже в нем. Здесь та же история.- Изменения не касаются УЖЕ мобилизованных

Відповісти
  • Лариса
18.07.22 17:30

Михаил, підкажіть, будь ласка, ви такий висновок виходячи з чого зробили(що зміни не стосуються ВЖЕ мобілізованих)? Є якісь роз*яснення? Дякую

Відповісти
  • Аня
18.07.22 09:06

Світлана, с даты официального опубликования

Відповісти
  • Катерина
18.07.22 09:34

В законі написано "з дня, наступного за днем опублікування"

Відповісти
  • Любовь
18.07.22 10:07

так он подписал его 18.07.2022 или какого числа? А опубликуют его завтра? И с какого числа не начислять?

Відповісти
  • Людмила
18.07.22 10:37

Підписав 15/07/2022

Відповісти
  • Тетяна
18.07.22 10:39

Доброго дня, дівчата допоможіть будь-ласка знайти пункт у порівняльній таблиці чи в самому законопроекті де написано (що прибирається словосполучення "середній заробіток"), що скасовано середній заробіток. Бо так по розумному написано, що в статті 119, а в порівняльній таблиці немає

Відповісти
  • Мариночка
18.07.22 10:52

В КЗпП в ст 119 ще нема змін

Відповісти
  • Елена
18.07.22 12:09

добрый день , теперь можно не платить мобилизированным сотрудникам среднюю или нужно подавать на компенсацию как мы делали раньше ?

Відповісти
  • Ирина
18.07.22 12:41

У мене питання, а як відображати мобілізованих в звітності з ЄСВ? Чи донараховувати до мінімального внеску за липень?

Відповісти
  • Аня
18.07.22 14:35

Ирина, код 47, так, донараховувати

Відповісти
  • Nadiia
18.07.22 12:47

Тобто, після набуття чинності Закономч. 3 ст. 119 КЗпП буде виглядати так:

«За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи і посадана підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Отже, за такими працівниками зберігатиметься лише місце роботи та посада, та буде втрачена гарантія щодо отримання середнього заробітку.

Відповісти
  • Nadiia
18.07.22 12:55

наприклад, працівник мобілізований з травня ,22р- ми сплачуємо середній заробіток  за травень -червень та включно по 18 липня= я впевнена, колеги- як розмірковуєте ..будь ласка - підкажіть.               також  мене хвилює  питання- роботи немає все призупинено з 24.02.з коллективу в 25 людей- зараз ми сплачуємо  половині колективу  простій .. деякі в відпустці за свій рахунок- що з приводу - сплати  авансу- ми зараз не виплачуємо- робота зупинилась.- коллеги - які думки??можливо хтось бачив фнформацію по ослабленню цієї вимоги  про аванс..все ж змінюється..

Відповісти
  • Катерина
18.07.22 13:05

Підкажіть, будь ласка, а що конкретно робити бухгалтеру? Виплатимо з 1 по 18 липня. А далі подавати якісь звіти, довідки, щоб мобілизованому тепер виплачувати за рахунок Держбюджету? Чи , може, я все ускладнюю. Дякую.

Відповісти
  • Анна
18.07.22 14:18

Катерина,їм і так виплачують грошове забезпечення з бюджету, вам для цього нічого робити не потрібно

Відповісти
  • дина
18.07.22 13:07

Елена- что  ето за компенсация  такая и куда на нее  подавать?

Відповісти
  • Кира
18.07.22 15:49

дина, это раньше было. Сейчас никуда ничего подавать не надо.

Відповісти
  • Олена
18.07.22 13:08

Колеги, підкажіть будь ласка, чи правильно я розумію, що працівників, які служать за контрактом з ТРО це не стосується і їм продовжуємо платити за середньою?

Відповісти
  • Кира
18.07.22 15:51

Олена, наш юрист говорит, что вопрос неоднозначный. Платить, не платить, ждем разъяснений.

Відповісти
  • Ирина
18.07.22 14:57

Олена, ТРО зараз входять до складу ЗСУ і вони нічим не відрізняються від звичайних мобілізованих.

Відповісти
  • Татьяна
18.07.22 14:18

редакція може відповісти на питання ,чи тільки констатує факт підписання?

Відповісти
  • Світлана
18.07.22 14:20

Я так розумію, що закон ще не опублікований? Написано, що вступає в силу на наступний день після його опублікування. То навіщо подавати новину як уже факт, що діє новий закон???

Відповісти
  • Алена
19.07.22 14:59

Світлана,
ссылка на сайт
http://www.golos.com.ua/laws

Відповісти
  • Наталія
18.07.22 14:45

Доброго дня! Чи скасовується середній заробіток якщо людина пішла добровільно в тероборону ( він  не мобілізований)?скасування середнього заробітку мобілізованим працівникам

Відповісти
  • Кира
19.07.22 07:42

Наталія, ждем разъяснений. Скорее всего и им тоже платить не будем, но нужно официальное подтверждение.

Відповісти
  • Анна
18.07.22 15:39

Наталія, якщо укладений контракт, то ТРО прирівнюють до ЗСУ. Якщо контракту немає - то середній заробіток його не стосується, повинен ходити на роботу, а у вільний час добровільно бути в ТРО

Відповісти
  • Мар'яна
18.07.22 15:24

Доброго дня. Згідно №7251 термін відпустки за рішенням керівника "можна" надати понад 24 кал.дн. для усіх категорій працівників?

Відповісти
  • Мари
19.07.22 14:57

ТРО це ч. 1 ст 119, а зміни ч. 3, тобто платити середній треба ТРО?

Відповісти
  • Олена
21.07.22 15:27

Мари, ТРО продовжуємо платити. Ось роз`яснення https://ibuhgalter.net/articles/1078

Відповісти
  • Олена
19.07.22 15:13

Добрий день, тепер з мобілізованого працівника не можна буде утримувати аліменти.   

Відповісти
  • Олена
20.07.22 14:17

ВИХОДИТЬ,ШО ТАК

Відповісти
  • Наталья
20.07.22 14:29

Як тепер бути з ЄСВ? Нараховувати з мінімалки чи ні?  Середньої то немає, а трудові відносини залишаються. 

Відповісти
  • Сергій
21.07.22 11:24

Мені здається, що потрібно внести зміни в накази щодо увільнення.

Відповісти