Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


16.09.22
17630 1 Друкувати

ФОП на ЄП груп 1 та 2: що зі сплатою ЄП?

Автор: Томашпольський Сергій, податковий експерт.

Чи вже потрібно зараз сплачувати єдиний податок (ЄП) платникам ЄП груп 1 та 2? Ми не так давно вже давали розгорнуту відповідь на це запитання*. І от знов доведеться. Бо не можемо пройти повз суперечливі роз’яснення деяких податківців, і не лише їх.

* Стаття «Закон № 2260: чи вже сплачувати єдиний податок ФОП групи 2» // «Податки & бухоблік», 2022, № 45.

Що кажуть?

Зацитуємо спочатку, що кажуть податківці (km.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/613706.html):

«Верховна Рада раніше ухвалила Закон, який передбачає тимчасово, з 01.04.2022 до припинення або скасування воєнного стану на території України, що фізичні особи —підприємці — платники єдиного податку 1 та 2 груп мають право не сплачувати єдиний податок.

При цьому декларація платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця не заповнюється за період, в якому відповідно до абзацу першого п.п. 9.1 підрозділу 8 розділу ХХ Податкового кодексу України єдиний податок не сплачувався.

Єдиний податок мають право не сплачувати у разі нездійснення підприємницької діяльності.

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
60
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу, журналів «Оплата Праці», «Бухгалтер 911», «Податки & бухоблік» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Коментарі
  • Вячеслав
16.09.22 16:53

Закон написан ровнее не куда. И то умудряются вилять.

Відповісти
фото автора У фокусі
Віталіна Клец Річна звітність ФОП за 2022 рік...
29439 22
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам