Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


09.12.22
10067 18 Друкувати

У ДПС розповіли, як прискорити розгляд таблиці платника

7 грудня 2022 року відбувся спільний вебінар ДПС та Ради бізнес-омбудсмена. Спікери розказали про таблицю даних платника та для чого вона потрібна.

Серед іншого, податківці порадили бізнесу, які документи слід додавати до таблиці платника, щоб прискорити її розгляд.

Що надавати:

  • стисле (півсторінки - сторінка) пояснення щодо виду діяльності платника, яким чином та за допомогою чого здійснюється діяльність;
  • мінімальний, короткий пакет документів щодо основних контрагентів;
  • короткий пакет документів щодо основних засобів;
  • у разі транспортування товарів автомобілем директора - документи, які підтверджують це: наприклад, договір найму, договір оренди, інформацію про те, хто несе витрати на цей автомобіль, хто його обслуговує та заправляє пальним.

Чого не треба робити:

  • розшифровувати у поясненні всі нюанси та аспекти господарської діяльності;
  • надавати штатний розпис підприємства;
  • надавати Статут підприємства;

Щодо новоствореного суб'єкта господарювання, який ще не почав своєї діяльності, але бажає подати таблицю, податківці зазначили, що важко прийняти таблицю платника, який ще нічого не придбавав, не реалізовував, тому що важко зрозуміти, як цей платник буде працювати. Такому платнику порадили почати працювати, а у випадку блокування податкових накладних, подавати документи на їх розблокування.

Тут питання довіри, - каже представник ДПС, - прийняти таблицю новоствореного платника - це ризик для ДПС, ні в якому випадку не можна допустити, щоб таблиця була інструментом ухилення від оподаткування. 

Крім того, податківці попередили, що під час розгляду документів, звіряються види діяльності, зазначені у таблиці, з видами діяльності у реєстраційних даних платника. Якщо платник вказав у таблиці вид діяльності, який відсутній в його реєстраційних даних, ДПС таку таблицю не враховує.

У підсумку податкова служба запевнила платників, що досі лояльно відноситься до реального сектору економіки та, на сьогоднішній день враховує більшість отриманих таблиць платників. 

 

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Елена
09.12.22 10:16

Они нормальные? Кто ж с нами, новым бизнесом будет работать, если мы с самого начала подводим партнеров

Відповісти
  • Галина
09.12.22 10:22

А як же презумпція невинуватості?Чи коли ми стаємо бізнесменами,то автоматично стаємо підозрюваними? З цих податкових голів якось треба вибити ці думки, тільки за них вже потрібно бити копійкою по їхній кишені. Ви дорогенькі повинні дути на нас ,як на холодну воду,аби ми працювали і платили податки в бюджет. 

Відповісти
  • Ирина
09.12.22 11:42

короткий пакет документів щодо основних засобів - ЯК ЦЕ СТИСЛО НАДАТИ, ЦІКАВО? Якщо я фермер-фоп. Стисло і коротко  - це 20-опп. А як коротко   розшифрувати земельні ділянки (оренду паев), машино-тракторну станцію ,наприклад,комбайни, культиватори ,навантажувачі ,контейнеровози и тощо  - мені не зрозуміло

Відповісти
  • Елена
09.12.22 12:42

Ирина, возможно подать оборотку 10 счета. Хотя странно пишут
Подать стисло. Я подала 97 документов во вложении и получила ответ не достатньо інформації

Відповісти
  • Оксана
09.12.22 13:49

Будь ласка підкажіть, що таке контрагенти? Це покупці чи постачальники?  Як зрозуміти "мінімальний, короткий пакет документів щодо основних контрагентів"
оборотно сальдова відомість підійде?

Відповісти
  • Чайка
09.12.22 21:16

Оксана, це і покупці і постачальники, в поясненні пишіть загально контрагенти, але покупці такі то, в постачальники такі то і перелік 

Відповісти
  • Елена
09.12.22 14:16

Мы уже третий раз пытаемся подать таблицу, в описании указываем КВЭД (какой есть в таблице) и расшифровываем ОС (станок и т.п. у нас производство), а они пишут что у нас нет ОС для этого вида деятельности?????????

Відповісти
  • nfif
12.12.22 09:40

у мене була така ж відповідь як у вас. В реальності - причина була в мінімальній заробітній платі) . Так що як хочте - так і розумійте)

Відповісти
  • Любовь
12.12.22 12:17

nfif, Вы решили проблему, Таблицу приняли? Тоже имею отказ из-за зарплаты.

Відповісти
  • nfif
12.12.22 17:30

Любовь, сьогодні буду подавати ще раз) чула, що у когось прийняли на 40 раз подачі)))) впертий бухгалтер оказався ...чи можливо у його добі більше ніж 24 години...
у мене такка думка майнула - а якщо подвати таблицю кожного дня)))) так щоб достати їх по повнй програмі)

Відповісти
  • Людмила
13.12.22 20:59

nfif, не получится ежедневно. Пока не придет Ришення по предыдущей поданной таблице( отказ)- следующую подавать нельзя. Сразу в Квитанции №2 напишут, что таблица с таким КВЕД или УКТЗЕД уже на рассмотрении. Ждите долго, пока откажут(фактически они в 5 дней не укладываются: "немає світла")- на следующий день кидайте следующую

Відповісти
  • Ирина
09.12.22 16:32

"податкова служба ...... лояльно відноситься до реального сектору економіки" - СКАЗОЧНИКИ !!!!

Відповісти
  • Мария
09.12.22 17:01

ну просто Андерсоны. Таблицу НУЖНО подавать на УПРЕЖДЕНИЕ блокировки НН. А не тогда, когда их уже заблокируют. Ведь виды деятельности мы подаем , а потом начинаем ими заниматься. А вовсе не наоборот. Сдать таблицу для бухгалтера - это подвиг, а еще время, нервы, стресс , когда не приняли.

Відповісти
  • Оксана
09.12.22 19:44

Ребята,о  чем Вы...Они пишут эти разьяснения -для галочки,что провели с нами работу и нам тупым помогли. пустое сотрясание воздуха .в их речах,увы,правды  там нет!

Відповісти
  • Ольга
10.12.22 14:00

Потрібно відповідальність визначити для податківців. Якщо судом визнано неправомірно заблоковану накладну- мінімум штраф податковцю- великий.
А то якось односторонне все

Відповісти
  • Людмила
10.12.22 18:32

Стислий пакет? Ми живемо в країні де ДО СВОЇХ громадян ставляться як до потенційних ворогів. Неврахування Таблиці по причині: наявність у контролюючих органах податкової інформації, що свідчить про здійснення платником податку ризикових операцій: реалізація товарів ( робіт, послуг) на ризикових контрагентів протягом 2021-2022 років. ВСЕ. 

Відповісти
  • Юрий
13.12.22 11:14

у нас більше 500 контрагентів на рік я які з них ризикові ми не маємо змоги відслідкувати, бо ризикові на думку ДФС - ВСІ підприємства України. і таблицю НЕ реєструють (реєструють і тут же скасовують) саме з формулюванням "здійснення платником податку ризикових операцій: реалізація товарів ( робіт, послуг) на ризикових контрагентів протягом 2021-2022 років".іншими словами - який би пакет ми не подали, таблицю НЕ зареєструють. який вихід - взагалі незрозуміло.

Відповісти
  • Анна
13.12.22 11:24

Вони навіть якщо таблицю враховують, то на наступний день це врахування відміняють наступним рішенням, з припискою, якщо хочете оскаржити рішення про неврахування, йдіть до суду...в листопаді подала таблицю за новими кодами для виду діяльності Оптова торгівля, так прийшло спочатку рішення про ВРАХУВАННЯ таблиці, а на наступний день друге рішення, про НЕ ВРАХУВАННЯ рішення про врахування((( 
Однією рукою дають, а іншою забирають!!
Хто ще не підписав петиції - ласкаво просимо за посиланням
https://petition.president.gov.ua/petition/167520
https://petition.president.gov.ua/petition/165654

Відповісти