Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


06.02.23
5609 24 Друкувати

ДПС радить відкоригувати податковий кредит по ризиковим постачальникам

Під час  спільного он-лайн вебінару Генеральної дирекції ВГО «Асоціація платників податків України» та контролюючих органів розглядалися питання змін до Порядку зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Нагадуємо, що Постановою КМУ від 23 грудня 2022 р. № 1428, яка набрала чинності 11 січня 2023 року, змінено форму додатка 4 до Порядку зупинення «Рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку». шляхом зазначення у відповідних полях рішень детальної інформація, за якою встановлено відповідність критеріям ризиковості платника податку, тип операції (придбання/постачання), період здійснення господарської операції, код згідно з УКТ ЗЕД /ДКПП/ умовним кодом товару, податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції.

Начальник управління координації роботи комісій та виявлення податкових ризиків Департаменту управління ризиками ДПС Олександр Осаволюк розповів, що ДПС заповнює ці розшифровки, але тут є деякі певні обмеження. Наприклад, у платника є десяток ризикових контрагентів і форма Рішення не дозволяє зазначити весь обсяг цієї інформації. На цей час йде мова про розширення деяких полів, разом з тим є певні обмеження на обладнанні серверу, тому комісіям ДПС рекомендовано у таких випадках заповнювати інформацію про ризиковість контрагентів у полі "Інше".   

У разі виключення платника з числа ризикових, то виключаються з переліку ризикових і його контрагенти, якщо вони були включені в число ризикових внаслідок здійснення операції з цим контрагентом. Але за відсутності інших підстав віднесення до ризикових. 

На запитання, що робити платнику, контрагенти якого не вживають заходів для виключення з ризикових, Осаволюк порадив відкоригувати податковий кредит та заплатити кошти до бюджету. Податківець назвав це ідеальним варіантом. 

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Станислав
06.02.23 08:12

Це і була головна мета блокування: "заплатить кошти в держбюджет". 
"Звірячий оскал капіталізму"(с)

Відповісти
  • Любовь
06.02.23 09:04

а як дізнатись хто із постачальників є ризиковим?

Відповісти
  • evil accountant
07.02.23 01:32

Любовь, також хочу знати де це побачити в ЕК, чи може запит потрібен?

Відповісти
  • Vasil
06.02.23 09:09

Ідіот на ідіоті сидить і таким же поганяє

Відповісти
  • Журавская Олена
06.02.23 09:22

де подивитись ризиковість

Відповісти
  • Ольга
06.02.23 09:55

А ось це саме цікаве, бо ми про свого ризикового контрагента дізнались лише після подачі другого адвокатського запиту, оскільки в першому випадку нам сказали що йдіть лісом, ми не маємо право розголошувати цю інформацію без письмової згоди  ризикового контрагента)

Відповісти
  • evil accountant
07.02.23 01:33

Ольга, клас!!! Нічого не скажеш...блокують, бо ж ризиковий контрагент, а хто не скажемо...дитячий садочок на прогулянці 

Відповісти
  • Львица
06.02.23 09:56

Ага - снимите с КТ, заплатите в бюджет не только НДС, а еще и штрафы и пеню...
А если это основной был поставщик и НК - 80% ?
Они совсем нас за лохов держат!?
Если такой номер у них пройдет, то в ризкових поставят 80% бизнеса...
МОЖЕТ СРАЗУ ПУСТЬ ЗАПРЕТЯТ ВЕСЬ НАЛОГОВЫЙ КРЕДИТ ? - может тогда они "нажрутся"?

Відповісти
  • Татьяна
06.02.23 10:40

Мені цікаво, нам не реєструють таблиці, бо десь у 2021 був ризковий. Перевірила, кредит ми цей не використовували. І що тепер ? Зараз 2023 і

Відповісти
  • Буржуй
06.02.23 10:41

У  меня фирму поставили в рисковые за то, что покупатель оказался в ризикових!!! Не поставщик а покупатель! Причем сделка была летом а потавили его и нас в декабре. Идите говорят с ним разбирайтесь! Вообще оборзели!

Відповісти
  • Надежда
07.02.23 14:26

 Закрыть все бутики, готели, рестораны и прочие бордели по причине ризиковості покупателей  их товаров и услуг!!!
Самым первым: БУФЕТ В ВЕРХОВНОЙ РАДЕ!!!
Может петицию сварганить?

Відповісти
  • Mariya A.
06.02.23 12:26

Буржуй, це реінкарнація сумнозвісного стану "9". Не інакше.

Відповісти
  • Татьяна
06.02.23 11:04

А чи не кажется всім, що це порушення ведення бух.обліку. На якій підставі бухгалтер завдає збитки компанії ? 

Відповісти
  • evil accountant
07.02.23 01:36

Татьяна, 100% А де ж звітність на підставі даних БО? Чи може у нас знову окремо існує БО і окремо податковий облік? Хоча так воно і є в час мені ПДВ(((

Відповісти
  • Кирпулька
06.02.23 11:51

Татьяна, а це не бухгалтерський облік, а податковий. В бух.обліку у вас все повинно бути відражено на рах.64 та 63, а ось гроші вимагають порушуючи принцип призумнії невинуватості.

Відповісти
  • Валентина
06.02.23 11:46

І за який період відкориговувати кредит?? З початку діяльності? На якій підставі (стаття ПКУ)? І якщо ризиковість знімуть, як повернути кредит назад (бо ж воно безпідставно було знято)? Що то взагалі за рекомендації? Де законні підстави таке рекомендувати?

Відповісти
  • Светлана
06.02.23 11:49

Клоуны. У нас по предприятию не принимают таблицу, т.к. в октябре 2022 типа мы купили продукцию у рискового контрагента. Но мы не включали ещё в кредит этого контрагента - как можно откорректировать то, что не проходило по декларациям. Мне снять с трактора шины и вернуть их этому контрагенту.

Відповісти
  • Надежда
07.02.23 14:28

Отнести к ВР и поджечь.

Відповісти
  • СержК
06.02.23 13:12

Сцять в очі і кажуть, що то Божа роса... В останньому негативному з чотирьох Рішень на надані пакети вказано, що типу "недостатньо ресурсів, складів, паливо-мастильних матеріалів тощо"... (але то вже нова варіація, кожен раз щось інше вигадують). Хоча підприємство лише організовує обробку контейнерів, а всі послуги надаються на замовлення третіми сторонами (серед яких фірми, що працюють по всьому світові). Весь процес описаний в листі, в кабінеті податкової є всі об'єкти. "Не надані документи" - і повний перелік того, що було включено в пакети на зняття ризиковості... А ще типу "ризикуємо" з 01.01.21 року, хоча в жовтні 2021 закінчилась перевірка, базуючись на її матеріалах поданий пакет, і підприємство через місяць виключили з ризикових, аби в грудні знову туди запхати! Це не знущання з платників, це - свідоме їх знищення.

Відповісти
  • Аня
06.02.23 13:21

Кое-кому не хватает денежек на шубку, Мальдивы, 1 млн.долл. и т.д. по списку желаний?

Відповісти
  • Надежда
07.02.23 14:33

Аня, Оксана хотела насобирать за год, новый насобирает за месяц. Кстати, посмотрела хронологию  таблиц " Приняли- отменили". Таки первую таблицу Оксана приняла , а дяденька отменил. Вот как теперь на неё обижаться? 

Відповісти
  • бух
06.02.23 13:28

питання - а він це інтервью давав до чи після звільнення голів ДПС?

Відповісти
  • evil accountant
07.02.23 01:39

"Осаволюк порадив відкоригувати податковий кредит та заплатити кошти до бюджету. Податківець назвав це ідеальним варіантом. " В мене нема слів!!!!!

Відповісти