Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


04.04.23
25147 47 Друкувати

Мінфін змінив правила заповнення реквізиту «Призначення платежу» у платіжці

Світлана Замазій, шеф-редактор порталу buhgalter.com.ua

Мінфін наказом від 22.03.2023 р. № 148 затвердив Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення.

Його головна мета – мінімізувати кількість обов’язкових полів реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції, які заповнюються платниками та органами виконавчої влади.

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ольга
04.04.23 08:40

Коли собаці нема чого робити 

Відповісти
  • kaj
04.04.23 10:40

А як Вам таке?
Було: "Підприємець — фізична особа...".
Стало: "ПІДПРИЄМЕЦЬ–ФІЗИЧНА ОСОБА..." -> "ФОП".
Рехформатори переплутали тире та дефіс, створивши, вуаля, новий статус.
Але ж до статусу прив'язані: свободи, права, обов'язки.
Сором! "Умиваю руки".
~

Відповісти
  • Кирпулька
04.04.23 15:36

kaj, вони виправили помилку у статусі. Поцікавтеся що значить написання через caps lock найменування.

Відповісти
  • Re
04.04.23 16:42

Кирпулька, люди - не найменування.
БІЗНЕС - це інше, в такому разі люди - власники БІЗНЕСУ,
а не найменування у ДЕРЖАВІ з корп. управлінням...

Відповісти
  • Re
04.04.23 16:34

"вони"  ж: 1. не відрізняють ОПФ, СТАТУС, НАЙМЕНУВАННЯ від паспортних даних; 2. не розуміють, що ДрУкОвАнІ літери можуть бути ВЕЛИКИМИ та маленькими тощо...
Я знаю, хто я є та розумію маніпуляції. Питання для себе вирішую, бо "юридична відповідальність має індивідуальний характер".

Відповісти
  • Мария
04.04.23 09:18

Грандиозное решение ВСЕХ государственных проблем!!! Тьфу... опять в кровати поменяли в борделе((((((((((((((((

Відповісти
  • Достали дармоїди!!!
04.04.23 09:19

Достали дармоїди!!!

Відповісти
  • Ольга
04.04.23 09:29

Апофеозом апофігея буде, якщо платежі по податках перестануть зараховуватись куди потрібно по причіні заповненя призначення платежу за старим зразком

Відповісти
  • Андрій ГросБух
29.06.23 13:30

Ольга, Так і буде: вже вангую. Особливо каша буде , коли фопівські бухгалтери оплачують з власного приват24 за підприємців податки. Без  індент.номеру, ці платежі тепер підуть в картку  безпосередньо тому хто платив а ге ФОПу... а отже , вони обмежили можливість оплати податки від імені ФОП ,який цю функцію  доручає своєму бухгалтеру.. Знову ніжками в банк з оплатами.. "Геніально", крок назад в розвитку платіжної системи..
 

Відповісти
  • Юлия
04.04.23 09:33

Інше бух. видання лучше подало информацию. Приклади для юросібПриклад сплати ЄСВ

По-новому у реквізиті «Призначення платежу» зазначаємо:

101 сплата ЄСВ за І чи ІІ половину відповідного місяця

По-старому потрібно було заповнювати так:

*;101;30120659;єдиний внесок за лютий 2023 року;;;.

Приклад сплати ЄП

По-новому у реквізиті «Призначення платежу» зазначаємо:

101 єдиний податок за І квартал 2023 року

По-старому потрібно було зазначати:

*;101;30120659;єдиний податок за І квартал 2023 року;;;

Відповісти
  • Євген
04.04.23 10:05

Юлия, це лише припущення, або бачення дебета але час покаже коли пойдуть платежі як ДПС буде вимагати зірочку і ; не просто так ставили, в дбф файлах є тепер окреме поле код виду слпати і можливо це буде окрема опція при наборі платіжок, тому час покаже, а це все припущення

Відповісти
  • Юлия
04.04.23 10:08

Євген, дякую, я нижче писала, що це тільки подача інформації бух. видання, за такий період буде ще багато роз'яснень :)

Відповісти
  • Юлия
04.04.23 09:33

Приклади для ФОПів

Сплата ЄП 1 та 2 групами

По-новому у реквізиті «Призначення платежу» зазначаємо:

101 єдиний податок за квітень 2023 року

По-старому потрібно було зазначати:

*;101;2271416551;сплата єдиного податку за березень 2023 року;;;

Сплата ЄСВ

По-новому у реквізиті «Призначення платежу» зазначаємо:

101 ЄСВ за І квартал 2023 року

По-старому потрібно було зазначати:

*;101;2271416551;сплата ЄСВ за І квартал 2023 року;;;

Відповісти
  • Mariya A.
04.04.23 14:51

Юлия, а випадкова відсутність або задвоєння пробілу між "101" и текстом покладе всю їх систему рознесення платежів і буде нам ще одне "розблокування"... Прям чекаю, а то нема чим зайнятися з цим ПДВ 

Відповісти
  • Александр
05.04.23 18:14

Mariya A.,
Програмно без проблем отделяется 101 от текста, и не нужны там ни пробелы не какие закарлючки.
Была реально идиотсая система записи, люди годами к ней привыкали, а эту просую любой сразу напишет.
Ещё бы и все законы любой нормальной-человеческой страны взяли.

Відповісти
  • Вячеслав
04.04.23 14:45

Юлия, раньше РНОКПП можно было видеть в назначении. В привате все платежи идут через левый транзитный счёт и при получении такого платежа непонятно кто совершил оплату.

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
04.04.23 17:14

В Привате для физлиц назначение платежа по налогам не соответствует назначению платежа по действующей инструкции, а самому указать верное назначение – не "разрешает" Приват

Відповісти
  • таки да
04.04.23 17:51

Вот оно! Активы, пассивы; счета: активные, пассивные; текущие, зеркальные, транзитные. Пока не будет прямого обмена активами - будут "манипуляции". А если к этому добавить "доверительное управление" по молчаливому согласию, то получается очень "интересная картина": кто есть человек в стране, кто есть гражданин в государстве (державе) и т.д. и т.п. А людей, чтобы не "совали нос" в дела других отвлекают: то маскарадом, то мордобоем... Как сказал Г. из соседней корпорации: "если бы люди поняли кем являются, ... система бы развалилась". Делаем выводы: опыта у нас "выше крыши"...

Відповісти
  • Юлия
04.04.23 09:33

Можна заповнювати платіжки за старими правилами до 1 липня! ДПС підкреслила, що для всіх платників запроваджено перехідний період, який надає можливість до 01 липня 2023 року при сплаті податків, зборів, ЄСВ можна використовувати і старий формат реквізиту «Призначення, платежу».

Відповісти
  • Ольга
04.04.23 09:36

Юлия, А потім? Що буде ставатися з платежами заповненими за старою формою?

Відповісти
  • Юлия
04.04.23 09:45

Ольга, я скопіювала статтю з іншого видання. Думаю, що до 1 липня будуть ще роз'яснення. На мою думку, саме погане, що платіж може не зарахується на особистий рахунок, а це пені, штраф і додаткові нервові та фізичні навантаження :).

Відповісти
  • Юлия
04.04.23 09:34

Может и не надо никому, а мне лучше заходит на примерах. Всім доброго ранку! 

Відповісти
  • Ірина
04.04.23 09:38

Якщо оплата здійснюється в касі банку готівкою, що змінюється з 1 липня?

Відповісти
  • Жанна
04.04.23 09:59

...Його головна мета – мінімізувати кількість обов’язкових полів реквізиту ...  один вопрос- а кто просил Минфин что-либо делать с платежками? Все как-то справлялись))) 

Відповісти
  • Елена
04.04.23 10:02

"Його головна мета – мінімізувати кількість обов’язкових полів реквізиту", Но почему никто не слышит, что надо владу мінімізувати!!!!
А призначення в платежке мы бы и так пережили...

Відповісти
  • Олена
04.04.23 10:06

Юлія, дуже велике дякую!!! На прикладах вме зрозуміло!!

Відповісти
  • Валентина
04.04.23 10:39

Момент: як бути тим хто сплачує через термінал, касу банку або з особистої карти за дружину, наприклад?

Відповісти
  • Світлана
04.04.23 10:53

Валентина, як кажуть з "язика зняли". В мене теж є фопи, які зараз не працюють, а єдиний податок як свідомі громадяни платять. Їм тепер обороти "фіктивні" наганяти на своєму підприємницькому рахунку, щоб податки сплатити?

Відповісти
  • Валентина
04.04.23 11:00

Світлана, у половини моїх фопиків того рахунку і немає, І група, наприклад, за них я теж сплачувала податки з одного джерела з вказанням їх коду, а тепер питань більше чим відповідей...почекаємо роз'яснень(( 

Відповісти
  • Светлана
05.04.23 11:11

Валентина, порадьте їм сплачувати через ДІЮ. Я своїх навчила.

Відповісти
  • Наталия
04.04.23 10:45

Боже, на хрен это всё?????

Відповісти
  • Сергій
10.04.23 18:16

Наталия, шукайте, кому це вигідно.

Відповісти
  • Лара
04.04.23 10:52

Наталия, что бы не скучали и не расслаблялись бухгалтера

Відповісти
  • Ірина
04.04.23 11:10

Отримала таку відповідь: "Порядком затверджено таке: Уразі сплати податку, збору, платежу та єдиного внеску готівкою в касу банку платник у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції, оформленої у паперовій формі, заповнює відповідну інформацію, яку надавач платіжних послуг використовує під час виконання платіжної операції на переказ коштів готівкою."

Відповісти
  • Наталія
04.04.23 12:52

Ірина,і як це зрозуміти?

Відповісти
  • Ірина
04.04.23 13:17

Наталія, не знаю( Виходить, що будемо заповнювати паперову платіжну інструкцію і вказувати там ту інформацію про себе, яка буде потрібна банку.

Відповісти
  • люби друзі
04.04.23 15:55

до липня еще нужно дожить

Відповісти
  • до грудня
24.07.23 15:19

люби друзі, доживайте далi............

Відповісти
  • серпень за тиждень
24.07.23 15:17

люби друзі, )))))))

Відповісти
  • Александр
05.04.23 18:19

люби друзі,
Когда банк введёт, тогда и платёжки новые будут. От нас не зависит.

Відповісти
  • химик
04.04.23 17:04

Гасим негатив позитивом и пусть он выпадет в осадок в очищенной воде!

Відповісти
  • Александр
05.04.23 18:22

химик,
Это позитив. Возмущаются лишь от дурной привычки звёздочек с точками, запятыми и прочей бредни не нужной никому.

Відповісти
  • Екатерина
06.04.23 09:03

А хтось уже бачив цей новий структурований формат? Я правильно розумію, що будуть откремі поля "Код виду сплати" і "Додаткова інформація запису" і будемо там просто окремо вписувати, а не однією строкою через ";"?

Відповісти
  • Надежда
06.04.23 14:12

Где ЕДРПОУ ? Как ДФС будет идентифицировать платеж? 

Відповісти
  • Вечный бизнес
06.04.23 15:49

Создай проблему — реши проблему. Но не до конца и не сразу...

Відповісти
  • i!
06.04.23 15:52

Разработчики сайта! Закройте http-протокол и периодически жмите на F12...

Відповісти
  • А ДПС "поклала болт" до 01.12.2023
30.07.23 22:11

Коли винні люди, їх наказують, штрафують, обмежують.
Коли винні державні органи, з'являються ситуації та стани, маскаради та мордобої.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Обираючи наступних опікунів, сто раз подумайте перед тим, як викинути свій голос в урну, продовжуючи тим самим перебування Вашої власності в довірчому управлінні зграї слизьких політичних істот.

Відповісти