Чат 911

Отримуйте
новини поштою!

Коментарі
  • Наталья
13.06.23 09:21

Получается, что новостворені и те, кто был до перехода на общей системе, желающие остаться на едином налоге, из-за того, что в законодательстве нет определенности, должны сейчас перейти на 5%, теряя возможность (неизвестно еще сколько по времени) пребывания на едином налоге 2%? Хорошее официальное разъяснение від ДПС...  

Відповісти
  • Надія
14.06.23 09:42

Саме цей Закон був за словами пана Ге, його схемою, за якою шахраї , казнокради та хабарники відбілили награбоване ( до 10 млрл грн ) зі сплатою 2% ( якщо заплатили).  " з 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану платниками єдиного податку третьої групи можуть бути фізичні особи - підприємці та юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми,у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 10 мільярдів гривень. До таких осіб не застосовується обмеження щодо кількості осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах."

Відповісти
  • Ірина
13.06.23 10:36

Наталья, согласна. Набрала заявление в кабинете и не отправляю, думаю. А времени осталось немного, до четверга. Чувствую, что они дождутся до 30.06. и скажут, что все остается как есть. А те, кто добровольно отправил заяву... ну, вас же никто не заставлял, будете теперь на 5% до конца года.

Відповісти
  • NM
13.06.23 10:08

Наталья, Вы же можете подать сейчас на 5% с 01.07, а потом с 02.07 подать на 2%. 

Відповісти
  • Инна
13.06.23 10:28

нет , след переход на 2 % в таком случае только с нового года)) вібирать 2% можно только раз в год. Если сейчас на 2%,  уйти на 5 %, то на 2 не  дадут перейти

Відповісти
  • Йааа
13.06.23 11:11

Инна, Ні. Раз на рік можна лише обирати спрощену систему.
А обирати ставку ЄП декілька раз на рік ніде не заборонено. 

Відповісти
  • Татьяна
13.06.23 09:32

Доброго дня! А якщо ФОП загальносистемник в 2022 році перейшов на спрощену систему 2% і в 2023 був спец. єдинник, то це вважається що він вже скористався правом перейти на спрощ. систему в 2023році? і тепер тільки з 2024 року може перейти на на спрощену систему? Чи це не рахується? і він може подати дві заяви: !)про скасування і 2)перехід на єд. податок з ІІІкв. 2023р.? все щось заплутано...

Відповісти
  • Наталья
13.06.23 09:44

Татьяна, это как раз пояснили - те, кто в 2022 году перешел на единый, те могут подать заявления на единый налог с 01.07.23. Но не разъяснили, что делать с НДС за 1 квартал 2022 (если на ЕН перешли с 01.04.22). Что делать с незарегистрированными НН, с неподанными отчетами по НДС??? Одни вопросы после разъяснений...

Відповісти
  • Оксана
13.06.23 10:12

ДПС как всегда....а что такое единый 2%....разве это не единый на третьей группе, но только ставка 2%, а не 3 или 5%?  Почему фирмы должны писать 2 заявления? Відмовитись від ЄП, а потом опять перейти на ЄП...каша-малаша...

Відповісти
  • Станислав
13.06.23 10:54

Перевірки та штрафи для бізнесу повернуть з 1 серпня – Гетманцев
Рано радовались!😏

Відповісти
  • Жанна
13.06.23 11:51

Задолбали! Я вчера звонила в ИНфо налоговую по тому же вопросу, сказали, что если был на общей системе до Единого 3 гр. 2%, то автоматом переведут на общую и на единый до конца года невозможно перейти, даже если заяву напишешь. Где же истина? Что делать?!!!

Відповісти
  • Татьяна
13.06.23 11:56

Таке роз'яснення що нічого не зрозуміло, хоча вже є випадки переходу новостворених зі ставки 2% на ставку 5% без подання заяви про відмову. І що робити взагалі не зрозуміло, чому при відмові від 2% і спрощеної системи, можна подати на реєстрацію (перехід) тільки на 3 групу? Чому не можна обрати 2 групу (якщо діяльність відповідає критеріям цієї групи)? Більше питань ніж відповідей. В Різних містах і навіть районах міста дають неоднозначні відповіді, деякі взагалі не чули про роз'яснення від ДПС які ми з вами обговорюємо. Про податкові консультації деяких ДПІ взагалі кажуть що вони хибні і інспектор з цими консультаціями не згоден ((((

Відповісти
  • Ольга
13.06.23 12:15

теж не розумію, навіщо відмовлятися від єдиного полатку, тим хто бажає залишитися? Можно ж просто подати  заяву на зміну ставки .. ми ж всі на єдиному вже є

Відповісти
  • Svitlana
13.06.23 12:16

"В Уряді очікують, що скасування пільгових умов оподаткування для ФОПів та юросіб дозволить додатково залучити у 2023 році до бюджетів близько 8 млрд грн"....Южаніна..Ми донатимо, але на думку Уряда, замало

Відповісти
  • ОЛЬГа
13.06.23 12:40

Тобто, якщо був раніше (до переходу на 2%)на 3 гр 5% , то подавати нічого не треба, щоб знову бути після відміни на 5%? Автоматично ставка стане як і була ? 

Відповісти