Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


13.06.23
10598 24 Друкувати

Скасування податкових пільг: нова концепція від Гетманцева

Голова податкового комітету Данило Гетманцев розповів про внесені поправки та пропозиції до скандального законопроєкту №8401, якими пропонується:

♦ набуття чинності Закону перенесено на 01 серпня 2023 року;

розроблено для платників податків чіткі перехідні правила під час переходу зі сплати 2% єдиного податку на сплату інших податків;

встановлено мораторій на певні види перевірок (зокрема, на більшість перевірок 1-2 групи платників єдиного податку) та обмежено підстави для включення платників податків до планових перевірок;

пропонується не враховувати "технічний борг" за квітень 2022-липень 2023 під час визначення можливості платника ЄП залишатись на спрощеній системі;

збережено можливість добровільної сплати єдиного податку та ЄСВ для платників 1-2 групи, що мали податкову адресу на територіях бойових дій (в тому числі можливих бойових дій) та на окупованих територіях;

передбачено, що не застосовуються штрафи та пеня за несвоєчасне погашення податкового боргу у випадку, коли борг був самостійно відкоригований платником до нульових показників;

передбачено звільнення від фінансової відповідальності за порушення у сфері РРО (крім торгівлі підакцизними товарами), якщо вони були вчинені на територіях, включених до Переліку Наказу Мінреінтеграції від 22.12.2022 № 309;

скасовано касовий розрив між включенням до складу податкового кредиту послуг, отриманих від нерезидентів з відображенням по них зобов’язань.

Але робота над законопроєктом ще триває. Бізнес, в свою чергу, збирає підписи проти скасування воєнних пільг. 

Зі скасуванням 2% виникає безліч питань. Тримайте відповіді на всі запитання в новій книзі:

За матеріалами Данило Гетманцев

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Надежда
13.06.23 17:48

Була в моєму дитинстві іграшка "калейдоскоп", як тільки трохи повернеш - різний візерунок складається. Так і Гетьманцев скаче мов в'юн на пательні, що кілька годин, то " нова концепсія".

Відповісти
  • Галина
13.06.23 17:56

Це просто якесь жахіття.....Тортури для бухгалтера і СГ

Відповісти
  • Буржуй
13.06.23 19:12

"-Пациент, вы деньги принесли? Простите, а зачем вам столько галоперидола?
 — Я его натурально съем, и меня повезут в дурдом.
 — Но зачем?!
 — Не плющит меня в бухгалтера идти".( перефразируя классику!)

Відповісти
  • Angry accountant
14.06.23 11:31

Буржуй, в точку. Деякі моменти з "ДМБ" відповідають сьогоднішнім реаліям в нашій роботі

Відповісти
  • ***
13.06.23 20:07

Бывает, что наши политики совершают ошибки. Жаль, что они — не саперы. 

Відповісти
  • Елена
14.06.23 09:46

***, Бвает? Да большинство наших  политиков ошибка: Гетманцев, Резников, Ермак....

Відповісти
  • Вікторія
14.06.23 11:43

Елена,
это точно. Они не совершают ошибки. Они сами по себе ошибка

Відповісти
  • Алла
13.06.23 23:03

2% -скасування відтермінували до 01 серпня- а заяву на перехід з 2% на 5% для новостворених (одразу на 2%) можно подати до 15.06.2023 ? Чи я шось не розумію?

Відповісти
  • Людмила
14.06.23 00:32

Нічого не зрозуміла,що треба робити.Були на єдиному податку 3група-5%.Перейшли на 2%.Що робити?Які заяви писати чи автоматично з 1 серпня 5% і та ж 3 група?

Відповісти
  • Ольга
16.06.23 12:57

Людмила,Были 5% до перехода на 2%,обратно переведут автоматом

Відповісти
  • Наталья
14.06.23 08:23

Людмила, автоматично. Никаких заявлений писать не нужно для возврата на туже систему налогообложения, что и 2%.   Во всяком случае, это по информации на сегодня

Відповісти
  • Тамара
14.06.23 09:18

Коллеги, пропустила инфу. Что за "техничний долг"? 

Відповісти
  • Angry accountant
14.06.23 11:33

Тамара, той, що не списується в ОК автоматично, як правило, ЄП у ФОПів

Відповісти
  • Тамара
14.06.23 15:17

Angry accountant, моїй подрузі - ФОП 1 група - нарахували який борг по ЕСВ за 2021 р. , при цьому в кабінеті не відображені платежі, а вона платила справно весь час пандеміїї. може це воно і є?

Відповісти
  • Светлана
15.06.23 10:53

Тамара, можливо не той рахунок платили, перевірте

Відповісти
  • Ирина
14.06.23 10:04

Тамара, предполагаю, ЕН, который автоматически начислялся в кабинете за 2022 год

Відповісти
  • Алла
14.06.23 09:39

Зараз новостворені ФОП, які на 2% всі подадуть Заяву на 5% з 01.07.23, а ВРУ не прийме скасування 2%. Такі ФОП знаходяться в невігідному становищі. Інши будуть ще на 2%, а новостворені вже на 5%. Чесно кажучі не розумію, новостворені ФОП в свій час спочатку зареєструвалися на 5%, а потім перейшли на 2%.Чому не зробити перехід теж автоматом???

Відповісти
  • Вікторія
14.06.23 11:46

Алла, а я 01.07 подам заяву опять на 2% и с 01.08 автоматом вернусь на 3 группу 5%, если примут с 01.08. Или останусь на 2%, если не примут

Відповісти
  • Angry accountant
14.06.23 11:33

Кручу- верчу, запутать хочу

Відповісти
  • Людмила
14.06.23 11:41

Включите в 8401 разъяснение по лимиту дохода 3групы,когда ФОП был на 2% и мог работать с доходом до 10млрд

Відповісти
  • Катя
14.06.23 15:00

Скоріш за все приймут (8401) тому що вимога МВФ😞

Відповісти
  • Наталія
14.06.23 21:23

Катя,сколько можно повторять про требования МВФ , которых нет на самом деле?????

Відповісти
  • Екатерина
14.06.23 17:45

ЕСВ третья группа, платим уже с 1 июля за июль и последующие месяци? возвращают обязательную оплату ?

Відповісти
  • ГОПвідГе*ЦобЦобе
14.06.23 21:06

"набуття чинності Закону перенесено на 01 серпня 2023 року".
Він ще друге читання не пройшов з урахуванням всіх процедур та петиції. Такі самовпевнені півні, що хоч на плаху клади.

Відповісти