Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


06.07.23
17494 21 Друкувати

«Призначення платежу» при сплаті податків/ЄСВ: перехідний період продовжено

Автор: Томашпольський Сергій, податковий експерт

Роз’яснення НБУ від 30.06.2023 № 11-0008/47215

 

ВИСНОВОК ДОКУМЕНТА

Перехід на використання виключно структурованого призначення платежу під час сплати податків та зборів відкладено до 01.12.2023

З 01.07.2023 Порядок № 666* втратив чинність. Тож формально з цієї дати

заповнення реквізиту «Призначення платежу» в платіжних інструкціях на сплату податків/зборів/ЄСВ/митних та інших податкових платежів має здійснюватися виключно за новими правилами, передбаченими Порядком № 148**. Для цього має використовуватися структурований формат реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції. Зокрема, мають використовуватися/заповнюватися поля з набору, наведеного у Порядку № 148:

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • ISO 20022
06.07.23 09:38

Більше ніж впевнений, що рогом вперлась податкова: кінець "ручного" керування ;)

Відповісти
  • Елена
07.07.23 09:45

ISO 20022, оплачую всі податки по новому ще з квітня! все ок . попадає туди куди оплочую. 
Але прийшовши в податкову - мені сказали що вони потім вручну розносять і попросили платити по старому! такщо згідна з вами - податкова рогом вперлась 100%

Відповісти
  • Светлана
06.07.23 10:56

ISO 20022, дума., що проблема в програмному забезпеченні банків. Податкова все чудово розносить.

Відповісти
  • ISO 20022
06.07.23 11:54

Щодо банків - у них навантаження набагато вище за сервери податкової.
Маємо ланцюжок: "фін. установа - НБУ - Казначейство - податкова" з кореспондентськими, транзитними рахунками тощо.
А далі нехай умовний БЕБ з'ясовує рух оригінальних та підмінених коштів та шукає "слабкі ланки".
До квітня наступного року операції будуть ще щільнішими: вже не "день у день", а "година в годину". Далі буде...

Відповісти
  • ISO 20022
06.07.23 11:39

Ні, "чудово розносить" - не аргумент, а як раз ознака "ручного керування". Бачив я у місцевій ДПІ, як вони мишкою галочки клепають. "Стахановці" вперті! Бояться втратити роботу через алгоритми [If ... then ... else], [switch ... case]

Відповісти
  • Ирина
06.07.23 10:19

вчора сплатила податки, в електронному кабінеті ще нема

Відповісти
  • Зо
07.07.23 11:10

Ирина,у меня только на ЕСВ засветились деньги в кабинете, ВЗ та ПДФО ще не має
            

Відповісти
  • Наталья
06.07.23 10:37

Ирина, як правило, в кабінеті суми оплат з'являються уже після 12-00. У всякому разі, я неодноразово це помічала.

Відповісти
  • Наталья
06.07.23 12:34

Наталья, я мала на увазі, після 12-00 наступного дня

Відповісти
  • Людмила
06.07.23 11:05

То відправляєм податки по-старому призначення? 

Відповісти
  • Светлана
06.07.23 11:09

Людмила, як вам зручно, і як ваш банк пропускає)

Відповісти
  • Олена
06.07.23 12:05

У нас саме один із банків написав лист, щоб формувати платіжки по старому. Інший банк спокійно проводить новий формат

Відповісти
  • Светлана
06.07.23 13:24

не розумію як податкова зарахує платіж  якщо платник буде платити через касу банку. У мене повно  однофамільців .. Якщо із розрах рахунку там можна бачити  код.. А через касу банку ,???

Відповісти
  • Лилия
07.07.23 09:00

а можна для мене ще раз, як його правильно заповнювати. цікавить наявність пробілів. Вони мають бути, чи ?
101 Сплата ЄСВ 22%  з відпускних липня 2023 - так правильно?
чи
101Сплата ЄСВ 22%  з відпускних липня 2023   - так правильно?
чи треба взагіл використовувати формат платіжок ISO 20022 (в укрсиб є окрмо звичайна платіжка, а окремо той формат)?

Відповісти
  • ****
07.07.23 09:46

Лилия, вчера платили налоги, после 101 был пробел, сегодня в кабинете суммы зачислены

Відповісти
  • Сергій
07.07.23 09:41

Лилия, логіка в тому, що то є поєднані між собою речі.
"новий" спосіб заповнення платтіжки і "новий" формат платіжки.
Тобто 101 Сплата ЄСВ 22%  з відпускних липня 2023 - то варіант саме для платіжнки нового формату (із структурованим реквізитом "Призначення платежу")

Відповісти
  • ІринаКиїв
09.07.23 00:24

Сергій, і що, не потрібно, ні *, ні ;;;;; ?
просто текстом, як ви написали?

Відповісти
  • Оксана_Київ
07.07.23 09:54

Чим би діти не тішились, аби не плакали. Або призначення покращують, або звіт об"єднують-роз'єднують.. А нам завжди розвага є)) ну щоб не сумували

Відповісти
  • Ирис
13.07.23 10:17

Отправили платежи по старому вчера, сегодня в кабинете еще нет. Потерялись что ли?

Відповісти