Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


05.09.23
12021 11 Друкувати

Військовий облік жінок: кому дорога в ТЦК з 1 жовтня?

Ушакова Лілія експерт з кадрових і податкових питань

Грудень 2021 року. Тишком-нишком з’являється наказ Міноборони від 11.10.2021 № 313, а слідом наша стаття «Жінки — військовозобов’язані. Тепер практично всі!». Пам’ятаєте той шквал емоцій? А чи пам’ятаєте чим все це дійство закінчилося? Я, Лілія Ушакова, експерт журналу «Податки & бухоблік», розповім, хто ж з жінок повинен стати на військовий облік та коли це потрібно зробити.

 

Кого стосується?

Сьогодні взяттю на військовий облік військовозобов’язаних підлягають жінки, які:

1) придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Рубрика:
Коментарі
  • Надія
05.09.23 12:21

Всім іншим:  ще можна встигнути провести черенкування лаванди.
Все просто. 

Відповісти
  • бурундук
05.09.23 13:14


Ну что, с почином.


Женская форма, с учетом беременности…..образец Израиль…..


Готовы женщины умирать и становится инвалидами?

Відповісти
  • Наталья
05.09.23 15:33

бурундук, я не впевнена, що чоловіки теж цього дуже бажають...

Відповісти
  • 5коп
05.09.23 15:48

В войнушки играют политики с раздутым эго, нормальным людям войны не нужны.

Відповісти
  • Про ТЦК і не тільки...
05.09.23 15:56

https://reyestr.court.gov.ua/Review/112988151

Відповісти
  • +
05.09.23 16:19

"Суд звертає увагу, що у «Положенні про територіальні центри комплектації та соціальної підтримки» ідеться про комплектування особового складу територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки, а не Збройних Сил України, а Закон України «Про військовий обов`язок і військову службу» та Положення про проходження громадянами України військової служби у ЗСУ, затвердженого Указом Президента України надає правову підставу для такого комплектування і жодним чином не стосується комплектування Збройних Сил України, а тому не дають працівникам та державним службовцям територіального центру комплектування та соціальної підтримки повноважень комплектувати Збройні Сили України військовослужбовцями, а лише відповідно законодавства про працю, за трудовим договором (контрактом), що має бути вольовим рішенням такого найманого працівника. Примус до трудового контракту є формою рабства."

Відповісти
  • Ольга
06.09.23 09:02

11. Жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних. Тут четко сказано, что должно быть выполнено 2 условия. К чему эта желтизна и манипуляции?

Відповісти
  • Катерина
06.09.23 11:40

Чому немає ніякої інформації чи стосується це ФОПів з відповідними видами діяльності? Чи все ж таки є а ми просто незрозуміли?

Відповісти
  • Лілія
06.09.23 13:21

Катерина, тут неважливо ФОП жінка чи не ФОП. Закон № 2232 вимагає, щоб на військовий облік стали жінки, які здобули медичну чи фармацевтичну спеціальність. Тож якщо ви маєте таку спеціальність, ви повинні виконати його вимоги. Якщо ж ви надаєте послуги в цій сфері, але не здобували мед/фарм спеціальність, то йти в ТЦК не потрібно. Хіба що за покликом сердця. Щодо ваших найманих працівників (якщо такі є), то ви не повинні інформувати про них ТЦК, оскільки ФОП не ведете військовий облік. 

Відповісти
  • *
06.09.23 15:19

додержуватись законів та виконувати їх мають різні суб'єкти...

Відповісти
  • Катерина
06.09.23 14:31

Лілія, щіро дякую за пояснення :) 

Відповісти