Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


21.02.24
6515 19 Друкувати

В Уряді не бачать сенсу існування податкової служби!

Голова Мінцифри Михайло Федоров надав інтерв’ю виданню Forbеs, у якому він, зокрема, заявив, що він не бачить сенсу в існуванні Державної податкової служби.

«Запуск E-Residency приведе нас до цієї картинки. Там ми тестуємо модель транзакційних податків. Наприклад, я не бачу сенсу в існуванні Податкової. Податок повинен бути транзакційний. Тобто відразу списуватися, без тисячі людей, накладних тощо», - сказав посадовець.

"Зокрема в «Дія.City» ми тестуємо модель зменшення додатків, проте робимо їх прозорими. Так змінюється структура економіки й відбілюються компанії, які до цього працювали у сірій зоні." , - розповів міністр.  

Про ймовірне скасування «Дія.City» урядовець відповів, що він впевнений, що нічого не буде з «Дія.City».

"Ніхто не зможе зупинити цей проєкт. По-перше, знаю, що президент зробить все для підтримки проєкту. Поки Володимир Зеленський президент – проєкт точно буде розвиватися. 

По-друге, вже є критична кількість компаній у цьому режимі. Тобто ідея вже перемогла будь-які документи. Жоден консервативний чиновник не зможе зупинити «Дія.City»" - наголосив М. Федоров.

Висловився міністр і щодо питання тиску силовиків на бізнес: «Разом із Радою ми працюємо над рішеннями, які будуть моніторити, скільки справ відкривають щодо підприємців, скільки відбувається обшуків тощо. Також буде окрема інформаційна система, де можна буде поскаржитися та оцінити дії правоохоронних органів», - сказав М. Федоров.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Елена
21.02.24 09:28

Смеяться или плакать? Опять крайности? Когда начнут с умом подходить к своим идеям?

Відповісти
  • коньпедальный
21.02.24 09:59

правильно,а зарплатню  налоговиков  отдать зе-урядовцам

Відповісти
  • Ольга
21.02.24 10:00

ребяты ,вам пора  в испанию.

Відповісти
  • Алла
21.02.24 10:03

Мінцифра - наше "Усьо" 😝

Відповісти
  • Юлия
21.02.24 10:58

Як на мій погляд то це може бути непогана ідея, головне добре протестувати довести до ідеалу, а не в сирому вигляді запускати щоб ми тут посивіли. І щоб враховували той момент що багато бухгалтерів працюють віддалено і роблять документи не завжди в реальному часі. Стосовно існування податкової ото вже розсмішили. Хто ж від корита так добровільно відмовиться. Зараз пишуть про E-Residency, а тиждень тому писали що треба пенсійний відділ знов відновлювати.

Відповісти
  • Юлія
21.02.24 11:04

А чому б і ні? Багато хто вже давно мріє про податок з обороту - і все, ніякого ПДВ, прибутку та решти. Для кожного виду діяльності своя ставка і все. Так чому б не зробити такий податок автоматичним? А все шобло, що сидить і за наші гроші "контролює" сплату цих податків - розігнати!

Відповісти
  • Александр
21.02.24 18:52

Юлія, все бы хорошо, но возникает вопрос, куда идти в случае ошибки - сразу в суд, как с админштрафами? Так суды без того перегружены (еще и часто не работают, перенесены и т.п. в прифронтовых районах) + издержки на судебные тяжбы, сроки исполнения и т.п. - оставляют желать лучшего, мягко говоря.

Відповісти
  • Юлия
21.02.24 11:05

Ще хочу додати: вже декілька років як власники програм електронного документообігу (МЕДок, Мастеркей, Вчасно та ін.) не можуть зробити наскрізний документообіг, щоб документ завантажений в одній програмі затягався в іншу. То як E-Residency вирішать це питання, чи вони будуть монополістами?

Відповісти
  • Кирпулька
21.02.24 13:37

Юлия, до податку з транзакціїї документообік ніякого відношення не має. Цей податок планують автоматично знімати з коштів, які будуть або надходити або сплачуватися з вашого банківського рахунку. Деталі, як і ставку податку поки не оголошували. 
Хочу додати, що при введенні цього податку непотрібною стане, як податкова служба так і велика кількість бухгалтерів.

Відповісти
  • XXL
21.02.24 13:52

у бухгалтерів робота з часом не спрощується, все скаданіше - складніше - складніше..... І ви хочете сказати, що в одну мить все стане просто. Я вже чую багато років, більше 10 .... Не буде так все просто: авоматом податок з обороту і все!

Відповісти
  • Лариса
21.02.24 11:32

Юлия, схоже на те  -намагаються монополізувати все, до чого дотягнуться. Знову ж таки - на Дії як такій вже багато не "навариш", тож вигадують нові способи. 
От би їх фантазію та в мирне русло, як кажуть...

Відповісти
  • SHADOW
21.02.24 11:49

пчелы против меда? не пройдет, не дадут

Відповісти
  • Ірина
21.02.24 11:49

Транзанкційний податок - дуже гарна ідея. Сучасна. Але, на жаль, ця влада буде як завжди неспроможна((

Відповісти
  • Наталія
21.02.24 12:10

страшно скільки на сайті прихільників простих рішень!!! І навіть немає сенсу пояснувати чому це бред, у людей все просто: взять да поделить, до основания разрушить а затем, ну і т.д. Чому ми бідні - бо дурні, чому дурні бо бідні  

Відповісти
  • Ірина
21.02.24 14:31

Помню раніше дуже давно не було податків ПДВ та податку на прибуток, податок називався реалізоване навантаження формулу та проценти на жаль не пам*ятаю, но рахувати було дуже легко і податок одною платіжкою перераховувався в бюджет, і звіт був один.А саме смішне що рахували все це на рахівницях, журнали - ордери писали руцями , а нозями в податкову звіт здавали і на все вистачало часу. А зараз у вік таких технологій де все робить техніка не вистачає часу, Заблокували податкові накладні  тільки і подаєшь документи на розблокування а на іншу роботу не вистачає часу. А скільке часу та нервів це все займає. Ні назад я не хочу, я хочу щоб упростили роботу ПДВ, прибуток можна замінити одним податком в процентному відношення і стане всім набого легше працювати і перевіряти.

Відповісти
  • ntguilty
22.02.24 11:45

Ірина, о точно..теж , як раз почала працювати..
хоча замість ПДВ можна було податок на продаж..як в США..все просто було б як ніколи

Відповісти
  • Сонечка
22.02.24 14:22

В Уряді не бачать сенсу існування податкової служби!- підтримую ,так як сама працювала в цій службі і знаю що то лайно .

Відповісти
  • Юрій
23.02.24 06:26

Та да. Вже років 10 не можуть спрощенців на РРО перевести, ще років 10 їх будуть стимулювати та заставляти по зареєстрованих РРО готівку проводити а після того можна і переводити

Відповісти
  • Втомлений бухгалтер
23.02.24 09:34

От скажіть, "шановні", вам що, написали, що є законопроект? Чи обговорення цих нововведень?
Федоров сказав в інтерв'ю Форбс. Це його ідея. Крапка.

Відповісти