Чат 911

Отримуйте
новини поштою!

14.05.26 08:34
0 Друкувати

«Інвалідний» норматив виконано: чи потрібно подавати Звіт

«Інвалідний» норматив виконано: чи потрібно подавати Звіт

Із запровадженням у 2026 році внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю, передбаченого ст. 18-2 Закону України № 875-ХІІ, у роботодавців виникає чимало запитань щодо подання відповідної звітності.  Тим паче, що форму звітності так і не оприлюднено. Докладніше на цю тему читайте матеріал «Норматив працевлаштування осіб з інвалідністю: звітність та сплата внеску». 

Зокрема, роботодавців цікавить:

  • чи потрібно подавати щоквартальний розрахунок внеску, якщо середньооблікова кількість штатних працівників менше ніж 8 осіб;
  • чи виникає обов’язок подання звітності, якщо працівників 8 і більше, але норматив працевлаштування осіб з інвалідністю виконано і внесок не нараховується.

ДПСУ у листі від 11.05.2026 р. № 545/2/99-00-21-01-01-02 відповідає на ці запитання наступним чином.

Для цілей Закону № 875 роботодавцями вважаються:

  • юридичні особи незалежно від форми власності та організаційно-правової форми;
  • ФОП, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору, контракту або інших передбачених законодавством умовах (крім цивільно-правових договорів).

Платниками внеску є роботодавці:

  • у яких середньооблікова кількість штатних працівників у календарному кварталі становить 8 і більше осіб;
  • які не виконали норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Такі роботодавці зобов’язані:

  • своєчасно нараховувати, обчислювати та сплачувати внесок;
  • подавати звітність про його нарахування та сплату до податкового органу за основним місцем обліку.

Форму відповідної звітності має затвердити центральний орган виконавчої влади, що формує та реалізує державну фінансову політику.

Платники внеску повинні:

  • складати звітність за результатами кварталу;
  • подавати її протягом 40 календарних днів після завершення звітного кварталу;
  • сплачувати внесок протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання звіту.

Базовим звітним періодом для цього внеску є календарний квартал.

Таким чином, звітність про нарахування, обчислення та сплату внеску подається як роботодавцями, так і платниками внеску.
 

Пізніше головне податкове відомство повторює цю тезу і в Категорії 135.05 «ЗІР».

Нагадаємо, Голова податкового комітету ВРУ звертав увагу на небезпечність ситуації, що склалася: обов’язок уже діє, строки подання звіту сплинули, але механізму виконання вимог  «інвалідного» законодавства бізнес так і не отримав.

У зв’язку з цим він вважає необхідним:

  • терміново відтермінувати строки подання звітності;
  • запровадити мораторій на штрафи та санкції;
  • надати офіційні роз’яснення для бізнесу;
  • невідкладно затвердити форму звіту та порядок його подання.

Коментарі
  • Елена
12.05.26 16:28

Ага! значит - все подавать, и пустой тоже подавать, если меньше 8 человек?

Відповісти
  • Світлана
13.05.26 09:55

Елена, якщо менше 8 чоловік - вас це взагалі не стосується.

Відповісти
  • Людмила
12.05.26 16:50

вислов"Роботодавці/платники внеску"  варто напевне розуміти,  як роботодавців, які є платниками внеску.
Чи не так? 
Що за відповідь у листі ДПС : звітність про нарахування, обчислення та сплату внеску подається як роботодавцями, так і платниками внеску.
Поясніть хто може

Відповісти
  • Вячеслав
12.05.26 17:20

После такого пояснення вопросов ещё больше.

Відповісти
  • Тетяна
12.05.26 17:20

Мы не знаем что это такое, если бы мы знали, что это такое, но мы не знаем, что это такое

Відповісти
  • Людмила
12.05.26 17:31

Шановна редакція, ви можете зрозуміло прокоментувати позицію податкової? Якщо підприємство не є платником внеску у розумінні закону, то що воно повинно все одно подавати звітність, як платник. І це всі підприємства, всі ФОП і т.інш.  Тоді чому не подавати всім звітність з усіх інших податків, по яким не є платником? І працювати тільки над поданням пустографок? 

Відповісти
  • Любов
14.05.26 10:12

Людмила,Податкова так надала відповідь, що нічого не зрозуміло.

Відповісти
  • Екатерина Юрьевна
12.05.26 20:05

Граждане.Наберитесь терпения-дождитесь опубликоания инструкции или Порядка по заполнению пока еще не существующего отчета. Чего вы "поперед батька в пекло" лезете? Зачем переливать из пустого в порожнее?

Відповісти
  • Ольга
19.05.26 15:17

Екатерина Юрьевна, бо звіт необхідно подати до 10 травня!

Відповісти
  • Людмила
12.05.26 21:03

Екатерина Юрьевна, неуместный оптимизм. 

Відповісти
  • Natalie
18.05.26 10:05

Людмила, как раз уместно. дождитесь отчета и порядка его заполнения, а потом уже бегайте как курицы с отрубленными головами

Відповісти
  • Буржуй
13.05.26 05:45

-" Но это факт?
- Нет, это не факт.
- Это не факт?!
- Нет, это не факт. Это гораздо больше, чем факт. Так оно и было на самом деле".

Відповісти
  • Ріта
13.05.26 13:00

Так подавати чи не подавати? Навіщо давати такі роз'яснення, якщо ви самі толком не знаєте відповідь на це питання?

Відповісти
  • Людмила
14.05.26 13:29

Шановна редакція, оновлення цієї статті можна вважати ствердженням (відповіддю)  на просте запитання - звітність подають ті роботодавці, які є платниками внеску? 

Відповісти
  • Надія
22.05.26 11:01

Людмила, звіт подають  усі ЮО і ФОПи, у кого є наймані працівники (навіть 1 працівник).  Так вважає податкова. Є працівник - ти роботодавець, значить подавай звіт

Відповісти
  • Ольга
14.05.26 13:36

дело ясное,что дело темное,как все кругом.

Відповісти
  • Ольга
14.05.26 13:38

зачем платить за  это если нет ответа на сайте 9,11

Відповісти
  • бух.
14.05.26 14:03

уже есть счета на которые нужно платить без подачи отчета ?

Відповісти
  • Ольга
19.05.26 15:20

бух., адміністрування цільового внеску на час воєнного стану  здійснюють податкові органи, до завдань яких належать забезпечення збору внеску, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за його сплатою. Внески зараховуються на рахунки, відкриті у Державній казначейській службі України за кодом КДБ 50070100 «Кошти, що надходять від сплати роботодавцями внеску, штрафів та пені за несплату чи за порушення порядку сплати такого внеску», звітують до ДПС. Номер рахунку для сплати внеску можна перевірити:


- на сайті Казначейства – https://www.treasury.gov.ua/requisites;


- на субсайтах вебпортала ДПС – https://tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv.


У разі виникнення додаткових питань за роз’ясненнями можна звертатись з питань сплати внеску та реквізитів – до ДПС та її територіальних органів

Відповісти
  • Алексей
14.05.26 16:04

дев'ять чи десять, не чує баба

Відповісти
  • ***
14.05.26 17:44

ще раніш було роз'яснення, що подають звітність ті , хто не виконав норматив, а зараз виходить "убить нельзя помиловать". Цирк як завжди

Відповісти
  • Тетьяна
18.05.26 09:34

Может выскажу крамольную мысль, но подавать пустой бланк не буду. У меня 6 чел. и один из них инвалид. В законе. ст.18.прим.2 в первых двух абзаца четко прописано кто является плательщиком и кто не подает отчет. 
 Очень достали их хотелки. Это мое мнение.

Не є платниками внеску:

роботодавці, у яких середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу у календарному кварталі становить менше восьми працівників;

Не є платниками внеску:

роботодавці, у яких середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу у календарному кварталі становить менше восьми працівників;

Відповісти
  • Лара
18.05.26 10:59

А, може, всеж таки дочекаємося бланку звіту та інструкції до нього, а потім будемо обмінюватися думками)) Чи вже бланк "зліпили" і я все пропустила?

Відповісти
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам