Чат 911

Отримуйте
новини поштою!

20.05.26 08:53
0 Друкувати

Банки закручують гайки: нові ліміти для ФОП і юросіб

Банки закручують гайки: нові ліміти для ФОП і юросіб

Банки взялися за «ризикових» клієнтів всерйоз. Новий міжбанківський Меморандум вводить ліміти на перекази для ФОП і юросіб, а під особливим контролем опинилися новостворені та «сплячі» бізнеси.

Причому формально це навіть не закон. Але на практиці банки вже готуються працювати саме за цими правилами.

Що це за Меморандум

Документ підписали найбільші банки та банківські асоціації. Зараз до нього вже приєдналися десятки фінустанов. Його головна мета:

  • боротьба з «дропами»;
  • контроль сумнівних переказів;
  • виявлення схемного бізнесу;
  • посилення фінмоніторингу.

І хоча Меморандум не є нормативним актом, для клієнтів наслідки можуть бути цілком реальними.

Хто потрапить під особливий контроль

У першу чергу банки придивлятимуться до:

  • нових ФОП;
  • «сплячих» підприємців, які раптом активізувались;
  • юросіб з ознаками «компаній-оболонок»;
  • клієнтів із нетиповими операціями.

Причому ризиковість банки визначатимуть самі. І тут починається найцікавіше…

Нові ліміти для ФОП

Для «ризикових» ФОП банки вводять обмеження на перекази.

Ліміти залежать: від групи ЄП, рівня ризику і навіть «поведінки» рахунку.

Причому вже восени 2026 року частину лімітів планують ще більше урізати.

Які операції можуть насторожити банк

Підозрілими можуть визнати:

  • різке зростання оборотів;
  • велику кількість переказів від фізосіб;
  • дроблення платежів;
  • «нульові» залишки на рахунку;
  • нетипову активність.

Інколи достатньо навіть просто «нестандартної» поведінки рахунку.

А що з юрособами

Для компаній теж вводять ліміти.

Під особливий контроль потрапляють: нові юрособи, «сплячі» компанії, бізнеси з ознаками фіктивності або «оболонки».

Причому суми обмежень тут уже вимірюються мільйонами гривень.

Зміни для звичайних фізосіб

І тут банки теж не зупинилися. З 01.09.2026 ліміти для «ризикових» фізосіб почнуть застосовувати навіть до переказів на рахунки ФОП та юросіб. Тобто фінмоніторинг зачепить значно ширше коло платежів.

Чи можна збільшити ліміт

Так, але не автоматично. Банк може погодити підвищення ліміту, якщо клієнт:

  • підтвердить джерела доходів;
  • пояснить економічний зміст операцій;
  • надасть документи.

Втім, остаточне рішення все одно залишиться за банком.

Висновки

  • банки суттєво посилюють фінмоніторинг;
  • нові ліміти насамперед зачеплять «ризикових» ФОП і юросіб;
  • навіть звичайні фізособи відчують нові обмеження вже з осені 2026 року.

У повній статті:

  • детально розбираємо нові ліміти;
  • пояснюємо, кого банки можуть визнати «ризиковим»;
  • і що робити бізнесу, щоб не отримати блокування чи обмеження переказів.
Бо тепер для банку «дивна операція» може означати значно більше, ніж здається. Деталі — у повній статті: «Банки запровадили ліміти платежів для «ризикових» ФОП і юросіб!»// «Податки & бухоблік», 2026, № 41.
Коментарі
  • Буржуй
20.05.26 11:16

Пышный и банки и финмониторинг головой уже совсем тронулись!!! Родственник устроился на подработку в госструктуру денег немного. Зарплата заходит на карту. всегда платил коммуналку и рассчитывался в магазинах. Месяца через 3 решил снять 4000(четыре)грн. наличными!!! банк заблокировал операцию как нетипичную!!!! У ФОП рассчитались по эквайрингу. 80тыс. и 65 тыс. эквайринг! Банк заблокировал операцию-1. прошло 50 сек между 2 транзакциями !!! 2. подозрение что это обнал (!!!)  через эквайринг. Дайте чеки РРО и документы на товар! Дурдом жуткий! 
Ситуации реальные. Банки-Укргазбанк и Приват!

Відповісти
  • Татиана
20.05.26 12:12

Буржуй, случай "нетипичной оперцией" очень удивил!!!

Відповісти
  • Ника
20.05.26 17:54

Татиана, мне за попытку снять 2000 полностью заблокировали все карты в Сенсей-банке. Для разблокировки пришлось не просто зайти в банк, а сменить карту. 

Відповісти
  • Татиана
20.05.26 21:20

Ника, к большому сожалению, очень многие  не интересуются, что такое цифровые деньги, они думают, что это тот же безнал или расчёты карточкой...

Відповісти
  • Татиана
20.05.26 12:49

P.S. А нет, вот мне только что объяснили: это в целях безопасности заблокировали. Вдруг карточку владелец потерял, а кто-то нашёл и решил воспользоваться и снять наличными; или может кто-то взял без спросу, зная код, захотел снять деньги.

Відповісти
  • Юрій
20.05.26 11:32

Мне кажется когда-то историки назовут это время - Тотальное безумие. Пандемия безумия....может ковид мозги массово отбил.

Відповісти
  • Екатерина Юрьевна
20.05.26 16:49

Юрій, когда Господь хочет наказать человека-он лишает его разума. Почти всё население Украины наказано Господом. А это еще одно, очередное доказательство тому.

Відповісти
  • Татиана
20.05.26 21:08

Екатерина Юрьевна, очень интересную вещь не так давно узнала: в старославянском  языке было, что Господь наказУет, от слова "наказ". НаказУет жить по заповедям. А Бог есть Любовь, он может только попускает  нам за наши грехи страрадать, чтобы мы вразумились. А страдания устраивает лукавый. Дай Бог, чтобы люди вразумились, жили в мире , любви и согласии.

Відповісти
  • Ника
20.05.26 15:24

Юрій, скорее, расплавил

Відповісти
  • Дмитрий
21.05.26 09:10

Очень странные или некомпетентные у нас работники банков. Раньше мы все работали с наличкой - прямо чемоданами, и ничего нам не мешало. Затем был некий общественный компромисс - карты удобнее, и банки гарантировали такую же анонимность и доступность собственных денег, как с наличкой. Чтобы банкам начали доверять в этом плане, потребовались десятилетия. Сейчас у меня доверие полностью исчерпалось и ловлю себя на том, что все деньги я храню свои в наличке. Как быстро все просрали...

Відповісти
  • Юрій
21.05.26 09:50

Дмитрий, Такими темпами скоро и в деньгах хранить будет стремно, остнутся спички, патроны, сигаретах, слитки металла..... 

Відповісти
  • Любов
22.05.26 13:52

Делаем выводы: - надо ежемесячно снимать хоть немного денег с карты
-надо иногда рассчитываться в магазине
-надо иногда покупать что-то , оплачивая счет IBAN
Фуууу... Достали. А если денег мало, я вот коплю, коплю и хочу снять. И что??? Видимо, финансовая система приходит к концу. 

Відповісти
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам