Сайт для бухгалтерів №1 в Україні
Чат 911

Отримуйте
новини поштою!


24.02.15
2192 30 Друкувати

Регистрируем расчет корректировки к налоговой накладной, которая на дату составления не подлежала регистрации в ЕРНН

   Якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (п. 192.1 Податкового кодексу України; ПК).
   
   Пунктом 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних і постановою КМУ від 29.12.2010 № 1246 передбачено, що розрахунок коригування, складений платником податку до податкових накладних, які не видаються отримувачу (покупцю) товарів (послуг), а також складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, підлягають реєстрації таким платником податку.
   
   Розрахунок коригування до податкових накладних, складених після 1 січня 2015 року, які не видаються отримувачу, а також складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, підлягають реєстрації в ЄРПН таким платником податку незалежно від того, збільшується чи зменшується сума операції в результаті коригування.
   
   Якщо платник податку після 1 січня 2015 року складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, складеної до 1 січня 2015 року, на суму податку на додану вартість, що не перевищувала 10 тис. грн. та не підлягала реєстрації в ЄРПН, то такі розрахунок коригування та податкова накладна реєстрації в ЄРПН не підлягають.
   
   У разі якщо платник податку після 1 січня 2015 року до податкової накладної, складеної до 1 січня 2015 року, на суму податку на додану вартість, що не перевищувала 10 тис. грн. та не підлягала реєстрації в ЄРПН, складає розрахунок коригування, і сума податку після проведення коригування перевищує обсяг у 10 тис. грн., то такі розрахунок коригування та податкова накладна підлягають реєстрації в ЄРПН. При цьому в ЄРПН спочатку реєструється податкова накладна, а після неї розрахунок коригування, який складається в електронній формі.
   
   Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 101.20
За матеріалами Головбух 24
Рубрика:
Коментарі
  • яяя
25.02.15 03:12

У разі якщо платник податку після 1 січня 2015 року до податкової накладної, складеної до 1 січня 2015 року, на суму податку на додану вартість, що не перевищувала 10 тис. грн. та не підлягала реєстрації в ЄРПН, складає розрахунок коригування, і сума податку після проведення коригування перевищує обсяг у 10 тис. грн., то такі розрахунок коригування та податкова накладна підлягають реєстрації в ЄРПН. При цьому в ЄРПН спочатку реєструється податкова накладна, а після неї розрахунок коригування, який складається в електронній формі. отупела и не понимаю: нн до 1янв - 54 000 (ндс - 9000)-не регистрировала, а разве может быть возврат на 66 000 (ндс-11000)???

Відповісти
  • koty
25.02.15 07:20

Для яяя. А что корректировка выписывается только на возврат, а пересмотр цены после отгрузки разве не возможен. Не переживайте так, вчитайтесь, смоделируйте и все станет на свое место. Хорошего дня.

Відповісти
  • като
25.02.15 07:25

У нас НН была с НДС более 10 000 в 2014 году, но "не плательщику", не регистрировалась ранее. В течении 15 дней мы пытались зарегистрировать данную НН октября и к ней корректировку - не удалось. вчера срок закончился, но без результативно, при чем и 400000000 ставили и 1000000 - он не видит НН, пишет - Виявлені помилки: Помилка - податкову накладну не може бути виписано за минулий період, оскільки сума ПДВ в податковій накладній (22836.67) перевищує встановлену межу (10000.00). Відправник: Єдине вікно подання електронної звітності 'ДФС України', версія 2.2.6.9

Відповісти
  • Наташик
25.02.15 07:40

Като, аналогичная ситуация! Причем уже писала в "Базу знань" - ответили примерно так, как в этой статье. А я ведь спрашивала - каким чудесным образом мне зарегить октябрьскую НН, чтобы сейчас зарегить Дод.2!!!! А на гарячей линии ответили, что ни с кодами ни с НДС больше 10 тыс регистрация в системе не предусмотрена. И что теперь делать?!!!

Відповісти
  • koty
25.02.15 07:49

като, если можно, попоробнее. Какая необходмость регистрировать коррекировку???

Відповісти
  • като
25.02.15 07:59

Была продажа неплательщику на 137 020 с ндс в октябре 2014, сейчас услуга не оказана частично и мы вернули деньги в 2015. И все, если заработает формула - то как мы уменьшим обязательства?

Відповісти
  • Ангелина
25.02.15 08:02

Для ЯЯЯ-это для случаев корректировки НО в сторону увеличения.

Відповісти
  • koty
25.02.15 08:21

като, Наташик, девушки, я дозвонилась в ГФС "напр.1" сказали оставить жалобу дабы вопрос технического обеспеченя регистрации прошел быстренько. Двушки, не поленитесь, позвните и зарегистрируйте жалобу.

Відповісти
  • като
25.02.15 08:22

ок, уже звоню :))))

Відповісти
  • Харьков
25.02.15 08:38

Наташик, странно, я от 31.01.2015 зарегистрировала массу корректировок к НН от 2014 которые не подлежали регистрации в 2014, предварительно зарегистрировав эти налоговые

Відповісти
  • Мирра
25.02.15 08:40

"... Якщо платник податку після 1 січня 2015 року складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, складеної до 1 січня 2015 року, на суму податку на додану вартість, що не перевищувала 10 тис. грн. та не підлягала реєстрації в ЄРПН, то такі розрахунок коригування та податкова накладна реєстрації в ЄРПН не підлягають." А в декларацию я смогу поставить эту РК (уменьшить НО), если она не будет зарегистрирована???? У меня возврат предоплаты

Відповісти
  • Наташик
25.02.15 09:18

Харьков, я тоже зарегила прошлогодних корректировок много. Но только те, в которых нет кодов и сумма НДС не превышала 10 тыс. А сколько НДСа было в Ваших прошлогодних НН?

Відповісти
  • като
25.02.15 09:24

Харьков - подскажите, а НДС был более 10 000? мы тоже регистрировали обычные НН и к ним корректировки, но там и ндс менее 10 000 и есть контрагент. в любом другом случае нет регистрации. К фискалам жалобу не могу дать, говорят - спасибо за звонок и сбрасывают. Все как всегда у нас...

Відповісти
  • Наташик
25.02.15 09:28

koty, уточните, плиз, - куда звонить? На гарячей линии , напр.1 я как только начинаю говорить о том, что не регистрируется додаток, мне занудній голос отвечает:"переключаю на специалиста" , и связь обрывается. Может есть какой-то специальный эл.адрес для жалоб ? Если знаете - подскажите, пожалста? В "Базу знань" я уже писала...

Відповісти
  • koty
25.02.15 09:56

Я позвонила, на напрямок1, озвучила вашу проблему, барышня попросила подождать и переключила, я подождала, разговаривала с мужчиной, который сказал о том, что таки да проблема существует и предложил оставить скаргу, скарги я люблю оставлять персонифицировано. Звоните 0 800-501-007 напрямок 1. Или на пульс налоговой, смею сказать очень действенно.

Відповісти
  • Наташик
25.02.15 10:10

koty, Вы прям волшебница! Дозвониться на гарячую линию я, например, не могу. Если вчера мне ещё пусть и занудный, но всё же человеч голос отвечал, то сегодня вобще только с автоответчиком соединяет!!!

Відповісти
  • koty
25.02.15 10:21

Я ставлю автодозвон, включаю громкую свзь и настойчиво жду, не отвлекаясь от дел насущных и текущих :) И маленькая рекомендация. Обязательно говорите: "здравствуйте, как Вы рады что дозвонились, и что очень надеетесь на помощь" мне в 99 случаях из 100 помогает.

Відповісти
  • Наташик
25.02.15 10:26

koty, Спасибо за подсказки! Если дозвонюсь - обязательно воспользуюсь!!!

Відповісти
  • Еленка
25.02.15 11:30

Добрый день! Вопрос немного не по теме.Ситуация: звонит покупатель и говорит, что подписывать ПН может только сам ФОП, а не его бухгалтер (то есть внизу налоговой, где стоит подпись кто склав ПН должна быть фамилия не буха или оператора, а ФОПа). Кто о таком слышал? Как правильно?

Відповісти
  • като
25.02.15 11:36

подпись и фио на НН должна совпадать с тем, на кого ключ.

Відповісти
  • Хмельницкий
25.02.15 12:10

Такая же ситуация не регистрирует налоговую за прошлый перид ПДВ свыше 10000тыс. А кучу налоговых и корректировок к ним ПДВ менее 10тыс. зарегистрировала

Відповісти
  • Фу
25.02.15 12:27

Откуда такой вывод? Якщо платник податку після 1 січня 2015 року складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, складеної до 1 січня 2015 року, на суму податку на додану вартість, що не перевищувала 10 тис. грн. та не підлягала реєстрації в ЄРПН, то такі розрахунок коригування та податкова накладна РЕЄСТРАЦІЇ в ЄРПН НЕ ПІДЛДЯГАЮТЬ

Відповісти
  • Нона Коцюпеня
25.02.15 13:47

Будь ласка потрібна допомога - підкажіть як відправити по Медку"ліцензія" РК нульову не зареєстровану на погодження клієнту В мене Оберіть дію - відправити контрагенту з'являється тільки після реєстрації ??

Відповісти
  • Еленка
25.02.15 13:53

в меню - первинні документи - налаштування обміну документами -

Відповісти
  • Еленка
25.02.15 13:54

и выбираете нужное вам, потом если надо поменяете

Відповісти
  • ДОСТАЛО
25.02.15 14:42

И у нас ситуация с корректировками к налоговой за прошлый год, ндс больше 10тис., и тоже отклоняются. Только что звонила на горячую линию, сказали ничем помочь не можем это техническая ошибка решится в ближайшие дни, а что нам делать с коректировками сейчас?!

Відповісти
  • Нона Коцюпеня
25.02.15 14:51

Красно дякую Еленка

Відповісти
  • koty
25.02.15 15:12

Звоните на Пульс, регистрируете жалобу на бездействе сотрудников ГФС (подробно рассказываете о проблеме). квитанции с отказом о регистрации распечатывате и храните, штрафы по несвоевременной регистрации пока не самые огромные, поэтому чем быстрее нажалуетесь, тем быстре решиться вопрос.

Відповісти
  • ДОСТАЛО
25.02.15 16:39

Написали в Пульс жалобу , может быстрее шевелится начнут.....

Відповісти
  • Александра
25.02.15 18:54

Еленка 25.02.2015 12:30:21 Добрый день! Вопрос немного не по теме.Ситуация: звонит покупатель и говорит, что подписывать ПН может только сам ФОП, а не его бухгалтер (то есть внизу налоговой, где стоит подпись кто склав ПН должна быть фамилия не буха или оператора, а ФОПа). Кто о таком слышал? Как правильно? ***************************** Лист ДФС від 17.02.2015 р. № 5292/7/99-99-19-03-02-17 <...> Електронний цифровий підпис, що накладається на податкову накладну при її реєстрації в ЄРПН, та підпис, що скріплює цю податкову накладну при її видачі покупцю, повинні належати одній особі, якій делеговано право підпису податкових накладних.

Відповісти