Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


08.04.15
13471 19 Друкувати

Каков порядок заполнения налогового расчета по ф. 1ДФ при выплате дохода в пользу физического лица в виде возвратной финансовой помощи по признаку дохода «153»

   Який порядок заповнення податкового розрахунку за ф. 1ДФ при виплаті доходу на користь фізичної особи у вигляді поворотної фінансової допомоги за ознакою доходу «153» та чи необхідно заповнювати гр. 3а та гр. 3, або лише гр. 3?
   

   
   Згідно з п.п. 165.1.31 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку.
   
    Відповідно до п. 3 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 (далі – Порядок):
   
    - у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку. У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов’язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні;
   
    - у графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом;
   
    - у графі 4а «Сума нарахованого податку» відображається сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством;
   
    - у графі 4 «Сума перерахованого податку» відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету.
   
    Отже, при виплаті доходу на користь фізичної особи у вигляді поворотної фінансової допомоги за ознакою доходу «153» в податковому розрахунку за ф. 1ДФ відображається сума нарахованого доходу у графі 3а, сума виплаченого доходу - у графі 3, а у графі 4а (нарахований податок на доходи фізичних осіб) та графі 4 (перерахований податок на доходи фізичних осіб) проставляються нулі.
   
   Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 103.25
   
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • буБух
08.04.15 09:18

Коллеги, отражаете ли вы все выплаты предпринимателям в 1дф? может проще штраф при проверке заплатить? или нужно будет платить за каждую декларацию?

Відповісти
  • Надя
08.04.15 09:55

а если возврат помощи физ.лицу-предпринимателю, какой тогда признак дохода?

Відповісти
  • 555
08.04.15 10:04

Это неправильная консультация.Отображаем в 1 ДФ сумму возвратной финпомощи только в квартале ,в котором вернули ф.помощь.Если получили в 1 кв,а вернули в 4-м.То в 1 Дф показывают за 4 кв в 3 и 3а одинаковые суммы

Відповісти
  • Катруся
08.04.15 10:09

555 консультация правильная, Вы с фин помощью от учредителя перепутали

Відповісти
  • Елена
08.04.15 10:14

555 Показываем когда платим физ лицу - либо выдаем фин.помощь либо возвращаем, т.е когда выплачиваем физ.лицу доход

Відповісти
  • Марта
08.04.15 10:24

165.1.31. основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку; "платник податку" в этом случае - физлицо и НДФЛ. Вроде, вариантов нет. Если предприятие возвращает финпомощь (полученную ранее от физлица) физлицу - то в квартале возвращения, если предприятие выдает финпомощь физлицу - в квартале выплаты. А теперь интрига: в обоих случаях получается разовое отражения операции, причем с одинаковыми кодами и заполнением колонок. И по этому отчету невозможно определить, то ли физлицо выдавало финпомощь, то ли получало. Причем невозможно определить, выдало и не получило обратно, получило и не вернуло. Причем сами же пишут, что не входит в доход. Это к вопросу про упрощение ведения бизнеса.

Відповісти
  • Ната
08.04.15 11:04

Я теж не показую фін доп у формі 1 ДФ. Якщо показати міліони, то почнуть рити зразу ж...

Відповісти
  • Машуня
08.04.15 11:18

Я не показываю финпомощь в 1-ДФ. А начисление дивидендов показываем и в разделе 1 (уудерживаем ПДФО) и в разделе 2 в общей куче (удерживаем ВЗ). Кто как делает?

Відповісти
  • Irina
08.04.15 11:29

+100, не показываю ВФП от учредителя.

Відповісти
  • Алиса
08.04.15 12:21

Я тоже не показываю-лишние разборки

Відповісти
  • Од
08.04.15 12:28

Коллеги, не показанніе суммі могут обложть ПДФО. Т.к. не будет свонвременно заявено назначение выплат. Пойдете по судам дрказывапть

Відповісти
  • Елена Е.
08.04.15 13:08

Ната Я теж не показую фін доп у формі 1 ДФ. Якщо показати міліони, то почнуть рити зразу ж... Машуня Я не показываю финпомощь в 1-ДФ.А начисление дивидендов показываем и в разделе 1 (уудерживаем ПДФО) и в разделе 2 в общей куче (удерживаем ВЗ). Кто как делает? Irina +100, не показываю ВФП от учредителя. Алиса Я тоже не показываю-лишние разборки Тоже не показываю. Большие суммы каждый месяц туда - сюда. С директором по этому поводу решили так.

Відповісти
  • Ника
08.04.15 13:46

Я показываю финпомощь, которая остаётся невозвращённой директору на конец квартала. Что там туда-сюда гонялось в течении квартала - не показываю. Если бы хотели нарыть, то начали бы с того ,что проерили бы как кто начисляет индексацию (по 1-ДФ элементарно это отследить), а там трафы похлеще, но никто этим заниматься не будет. Тем боле - возвратными помощами........

Відповісти
  • Наталия
08.04.15 15:46

Ника, поддерживаю. Показываю ситуацию, которая только на конец квартала

Відповісти
  • Наталия
08.04.15 15:52

ПОдскажите, пжлст, В январе была возвратная фин помощь от учредителя 22000. Вернули за 1 квартал 12000. Как это отразить в отчете за 1-й квартал и как показать остаток в отчете за 2-1 квартал, если остальные 10000 вернули в апреле? Заранее благодарна

Відповісти
  • Елена Е.
08.04.15 16:51

Когда возвращаете должны показывать в 1ДФ. Если вернули в 1 кв. 12000 - их показываете (3, 3а - 12000, 4, 4а - 0, ознакою доходу «153»). За 2 кв. тоже самое только на 10000

Відповісти
  • ксю
08.04.15 21:55

В новом порядке написано что и пустышки нужно подавать! П.2.2 ! Или я ошибаюсь?

Відповісти
  • Sv
16.04.15 14:59

ксю - нет, в п 2.2 идет речь о выплатах, а не о начислениях 2 .2. Податковий розрахунок подається незалежно від того, виплачує чи не виплачує доходи платникам податку податковий агент протягом звітного періоду. А если начислений не было, то тут действует п. 176.2 пункт б НК где говорится что пустые отчеты не подаются.

Відповісти