Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


04.06.12
2704 34 Друкувати

Законопроект № 9661-д от 17.02.2012. Изменения в налоге на добавленную стоимость

   Так само як і у випадку єдиного податку, податок на додану вартість зазнав суттєвих змін. Вони стосуються порядку реєстрації платниками податку на додану вартість, нарахування податкових зобов’язань при визнанні умовного постачання при анулюванні реєстрації платником ПДВ, визначення оплаченої частини податкового кредиту для бюджетного відшкодування, а також порядку складання податкових накладних та реєстрації їх у Єдиному реєстрі. Отже:
   
   Змінилося визначення терміну «особа» для цілей Розділу V Податкового кодексу
   
   Майже повністю у новій редакції викладений пункт 14.1.139, який дає визначення терміну «особа» для цілей Розділу V «Податок на додану вартість». Найбільше він змінився для платників єдиного податку. Тепер, для того, щоб бути «особою», їм не обов’язково набирати 300 тис.грн. обсягу постачання послуг/робіт іншим платникам податку на додану вартість за останні 12 календарних місяців. Достатньо застосовувати ставку єдиного податку 3%, або перебувати на ставці 5% та добровільно переходити на 3%. Це стосується як юридичних осіб так і фізичних осіб – підприємців.
   
   Спрощено процедуру добровільної реєстрації платником податку на додану вартість
   
   Відповідні зміни внесено у пункт 182.1 ПКУ. Тепер там більше немає умови, що постачання товарів чи послуг іншим платникам податку на додану вартість має становити не менше 50% загального обсягу постачання за останні 12 календарних місяців. Також зникла норма і про мінімальний розмір статутного капіталу або балансової вартості активів. Залишилася лише єдина умова — суб’єкт господарювання повинен здійснювати оподатковувані операції.
   
   Тому тепер, новоствореним суб’єктам господарювання буде не так важко стати платниками податку на додану вартість, як це було раніше. Для цього лише потрібно подати відповідну реєстраційну заяву. До речі, тепер свідоцтво платника ПДВ видається протягом п’яти робочих днів від дати надходження реєстраційної заяви (пункт 183.9). Раніше строк видачі свідоцтва складав 10 робочих днів.
   
   Оскільки для добровільної реєстрації платником ПДВ зникла умова щодо наявності обсягів постачання іншим платникам податку на додану вартість за останні 12 календарних місяців не менше 50% від загального обсягу постачання, зникла і відповідна підстава для анулювання свідоцтва платника ПДВ, яка була прописана в частині «и» пункту 184.1 ПКУ.
   
   Врегульовано порядок реєстрації платниками ПДВ платників єдиного податку при зміні ставки з 5% на 3%
   
   До появи змін у пункти 183.4 та 183.5 ПКУ строки подання платниками єдиного податку реєстраційної заяви були визначені лише для випадку першого перевищення обсягу постачання 300 тис.грн. Для реєстрації, коли обсяг постачання 300 тис.грн. було перевищено декілька податкових періодів тому, строки подання заяви визначені не були. Також виникало питання щодо дати, з якої єдиноподатник, вважався зареєстрованим платником податку на додану вартість.
   
   Із вступом в силу оновлених норм Податкового кодексу ці моменти будуть врегульовані. При реєстрації єдинників платниками ПДВ реєстраційна заява буде подаватися не пізніше 15 календарних днів до початку кварталу, в якому буде застосовуватися ставка 3%. При цьому, датою реєстрації платником ПДВ буде перший день нового календарного кварталу.
   
   Умовне постачання при анулюванні реєстрації необхідно буде визнавати і по послугам
   
   Відповідні зміни внесено у пункт 184.7 Податкового кодексу. До товарів та необоротних активів, які обліковувались у платника ПДВ на дату анулювання реєстрації та при придбанні яких був сформований податковий кредит, додались ще і послуги, які не були використані в оподатковуваних операціях в межах господарської діяльності. По таким послугам платник податків також повинен нарахувати податкові зобов’язання у останньому податковому періоді, але не пізніше дати анулювання реєстрації.
   
   До речі, терміну «умовне постачання» із вступом в силу оновлених норм вже не буде. Його благополучно прибрали з пункту 184.7.
   
   Змінено порядок визначення оплаченої частини податкового кредиту для бюджетного відшкодування ПДВ
   
   У частину «а» пункту 200.4 Податкового кодексу буде додано лише два слова, а платникам податку на додану вартість, які постійно заявляють бюджетне відшкодування, стане жити значно легше. Сума податку на додану вартість тепер може бути фактично оплачена постачальникам товарів/послуг не тільки в попередньому податковому періоді (як було раніше), а і в звітному, тобто тому, в якому суб’єкт господарювання заявляє бюджетне відшкодування.
   
   Складання паперової податкової накладної в деяких випадках не є обов’язковим
   
   З оновленням Податкового кодексу покупець товарів чи послуг зможе обирати спосіб складання податкової накладної: в паперовому вигляді або в електронній формі. До електронної форми ПН висуваються наступні вимоги:
   
   - реєстрація електронного цифрового підпису уповноваженої особи;
   
   - реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних.
   
   У разі складання накладної в електронній формі, складати її у паперовому вигляді не треба.
   
   Податкові накладні реєструються у Єдиному реєстрі не пізніше 15 календарних днів за датою їх складання
   
   Відповідні зміни внесені у пункт 201.10 Податкового кодексу. На перший погляд це негативна зміна, тобто у продавця тепер буде менше часу (15 днів замість 20) на реєстрацію податкової накладної у Єдиному реєстрі. Але якщо подивитися більш детально, то ця зміна більше позитивна ніж негативна. Наприклад, дата складання податкової накладної – 31.03.2012. На теперішній час, граничний термін її реєстрації у Єдиному реєстрі 20.04.2012, що також співпадає із спливом граничного строку подання податкової декларації з податку на додану вартість. Тобто, отримувачу податкової накладної доводиться чекати останнього дня подання декларації з ПДВ, щоб прийняти рішення, подавати скаргу за нереєстрацію ПН у Єдиному реєстрі на постачальника чи ні. Із вступом в силу змін таких ситуації виникати не буде. У покупця тепер буде достатньо часу, щоб перевірити отримані податкові накладні на факт їх реєстрації у Єдиному реєстрі.
   
   Також, продавець тепер не повинен видавати покупцю податкову накладну тільки після її реєстрації у Єдиному реєстрі, як це було раніше. Другий абзац пункту 201.10 тепер має наступний вигляд:
   
   При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку — продавець товарів/послуг зобов’язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.
   
   Висновок
   
   Як і у випадку змін у спрощену систему оподаткування, більшість змін у порядок справляння податку на додану вартість є позитивними. Із вступом їх в силу з 01.07.2012 року життя платників ПДВ має значно покращитися.
   
   Блог про бухгалтерський облік, оподаткування та звітність в Україні
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Закон
04.06.12 22:21

Життя вже покращилось. Анулювали, тепер взятку і ставай знову)

Відповісти
  • Ольга, Севастополь
04.06.12 23:13

"У разі складання накладної в електронній формі, складати її у паперовому вигляді не треба." "При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку — продавець товарів/послуг зобов’язаний НАДАТИ покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних." Что-то тут не вяжется...

Відповісти
  • Мася
04.06.12 23:40

Какого хера мозги ебать все равно налоговую нагрузку все платят?

Відповісти
  • Лена
04.06.12 23:44

Как же теперь поехать в отпуск? Думала 2 недели отдохну!! 15 дней на регистрацию НН все надежды убили.

Відповісти
  • ...
05.06.12 00:05

Слово "вяжется" и " укр.законодательство"понятие не совместимое.

Відповісти
  • ольга
05.06.12 00:22

Так и не поняла если годовой оборот юр лица на общих основаниях превысил 300 тыс теперь регистрация обязательна или нет?

Відповісти
  • Аноним
05.06.12 00:53

Ольга, написано же: дело добровольное. Хотите - регистрируйтесь, хотите - нет

Відповісти
  • нива
05.06.12 00:59

Для Лены. Возмущаюсь вторую неделю. Работая бухгалтером, ни разу не была в отпуске 24 дня. Теперь и на две недели невозможно уйти(((...

Відповісти
  • Лара
05.06.12 01:03

З оновленням Податкового кодексу ПОКУПЕЦЬ товарів чи послуг зможе обирати спосіб складання податкової накладної: в паперовому вигляді або в електронній формі. До електронної форми ПН висуваються наступні вимоги: Получается, что налоговые накладные можно не печатать только с согласия покупателя. Интнересно какой покупатель на это согласится? Я не согласна.

Відповісти
  • Ольга, Севастополь
05.06.12 01:21

Никто не согласится, т. к. задолбаешься потом её на предмет регистрации в ЕГРНН проверять без № и т.п.

Відповісти
  • Ника
05.06.12 01:49

Кому это там показалось, что 20 дней для регистрации НН в ЕРПН, много?. Вот сволочи, и так связали по рукам и ногам , а теперь ещё и затянули потуже.

Відповісти
  • ta
05.06.12 01:55

Сегодня обновляла Медок - видало такое - у зв"язку з зниженням ГРАНИЧНОЇ СУМИ??? податкової накладної для реєстрації - реєстрація буде займати більше часу. Где это, что это, кто видел, кто читал???? Может ошиблись и должны были написать про термин регистрации до 15 дней с даты выписки.

Відповісти
  • ПИ
05.06.12 02:10

хочу уточнить: то есть с 01.07.12, если я захочу создать новое юр лицо, мне без взяток и без 300т.оборотов дадут свидетельсвто плательщика НДС? мне не показалось? а сколько ж эти уроды взяток понагребали то? А про 15 дней регистрации просто нет слов((( сами месяцами отдыхают, а бухгалтер и 2 недели не может себе уже позволить и то будет на иголках целый отпуск сидеть: все ли успел зарегистрировать? успею ли на последний день регистрации? КОЗЛЯРЫ!

Відповісти
  • Алеутка
05.06.12 02:42

бухгалтеры - не люди. кзот не о них

Відповісти
  • Иннуша
05.06.12 02:43

А кто вам сказал, что взяток не будет? Вы слишком хорошего мнения о нашей налоговой

Відповісти
  • Иннуша
05.06.12 02:48

Вы забыли, что еще зарплату выдавать каждые 16 дней.А КЗотТ скоро примут новый, со всеми маразмами от господина геолога. Я представляю какая это будет хрень. По крайней мере рабочую неделю 48 часов узаконят.Одно возмущает, почему не утвердить рабочий день в размере 36 часов? За то домой ходить нен надо. а если вдруг заснете на рабочем месте- штраф в размере 2-х месячных окладов.

Відповісти
  • Ника
05.06.12 03:01

ольга 05.06.2012 10:22:35 Так и не поняла если годовой оборот юр лица на общих основаниях превысил 300 тыс теперь регистрация обязательна или нет? Ольга! добровольная регистрация свыше 300тыс. только для плательщиков ЕН. Юр.лиц или физлиц. Плательщик НДС-ставка ЕН 3%, не плательщик НДС- ставка ЕН 5%. А Юр.лица на общей системе налогообложения обязаны после достижения оборотов (без НДС ) 300тыс. зарегистрироваться пл НДС. Ограничения были только для добровольных , но не достигших оборотов 300тыс, или поставки плательщикам НДС были меньше 50%, или совсем новых предприятий.

Відповісти
  • Лю
05.06.12 03:03

теперь что надо в день выписки выдавать налоговую с крестиком, но незарегистрированную ??? с 1 июля

Відповісти
  • Хатха
05.06.12 03:15

Очередная насмешка. "Як і у випадку змін у спрощену систему оподаткування, більшість змін у порядок справляння податку на додану вартість є позитивними. Із вступом їх в силу з 01.07.2012 року життя платників ПДВ має значно покращитися." То-то, все лучше и лучше становится, а мы этого не можем понять.

Відповісти
  • Бух
05.06.12 03:51

Ольга, Севастополь 05.06.2012 09:13:48 "При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку — продавець товарів/послуг зобов’язаний НАДАТИ покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних." Что-то тут не вяжется... Надати - мається на увазі в Електронному вигляді за допомогою, наприклад, програми МЕДок, в якому буде зафіксована дата надання ПН та результат обробки між контрагентом. Різниці немає в паперовому, чи електронному. Тут для податкової ще краще, раніше можно було притримати податкову накладну та відобразити в наступному місяця, зараз Вам по ел. пошті прокинуть ви отримаєте і відповідно повинні будете відобразити в декларації ПДВ. О как!!!

Відповісти
  • Юлия
05.06.12 04:49

С этой регистрацией НН опять мой летний отпуск пролетает. Обидно.

Відповісти
  • ольга
05.06.12 04:54

Согласно пункта 181.1, в случае, если общая сумма от операций поставки товаров (услуг), подлежащих налогообложению, за последние 12 календарных месяцев превышает 300 тыс.грн. то такое лицо обязано зарегистрироваться плательщиком НДС вот эта норам так и осталась!

Відповісти
  • Светочка
05.06.12 05:19

ta, я сегодня читала при обновлении Медка то же самое. Но вот 10 минут назад регистрировала налоговые накладные , за 1 минуту пришли квитанции. Раньше я могла и час и два дожидаться....

Відповісти
  • *
05.06.12 06:00

А по поводу отпуска, если нет сотрудников, которых можно обучить на время отсутствия, попросите своего знакомого бухгалтера, пусть за вас поотправляет, что мы не люди, друг друга не поддержим, что ли. Не такая уже эта проблема по регистрации НН. Тут недавно такая дисскусия была по поводу регистрации НН, я сегодня тоже за май закинула оставшиеся накладные, на последних 40 НН, решила засечь время, начиная с выгрузки из 1С по каждой НН до распечатки квитанций у меня ушло 23мин., это при том, что скопом у меня не получается в Медке подписать, каждую НН приходится открывать, подписывать и отсылать. Но в медке я разницы не заметила, подвисает ,зараза, как всегда.

Відповісти
  • Галка
05.06.12 06:27

Ольга, разница между юр.лицами на общей и упрощенной системе в том, что в 5% едином налоге 2% - это НДС. То есть Вы его платите, но в составе ЕН, поэтому регистрация добровольная: или 3% плюс НДС или 5 %

Відповісти
  • Ника
05.06.12 07:11

Ольга! пункт 181.1 никто и не собирался изменять. Только плательщики ЕН могут не становиться пл.НДС при достижении оборотов в 300тыс.

Відповісти
  • ОК!!
05.06.12 07:59

Юлия 05.06.2012 14:49:34 С этой регистрацией НН опять мой летний отпуск пролетает. Обидно ***************************************************** И НЕ ТОЛЬКО ЛЕТНИЙ-ОБИДНО ВДВОЙНЕ.....

Відповісти
  • Практик
05.06.12 09:18

Осталось бухгалтеров только цепями приковать к галерам, сорри, столам, и полное покращення вже сьогодня!

Відповісти
  • Mia
05.06.12 12:35

Укр.бухгалтерия все больше становится похожа на регистратуру в больнице - шо-то регисрируем, регисрируем...

Відповісти
  • Лю
06.06.12 02:44

у меня на регистрацию 150 налоговых ушло 5 часов. из 1С выгрузилось быстро и кучей, наш хакер написал выгрузку. подписалось тоже кучей за минут 5-7. а вот отправка это кошмар полный. вот медок тормозил страшно. постоянная ошибка почты, ошибка видправлення, оишбка повидомлення. хотя интернет у нас быстрый и нормальный.

Відповісти
  • Котовасий
07.06.12 02:37

Вот и напишите им на форум МЕДКА по адресу http://www.me-doc.com.ua/forum/index.php А то у них там всё в шоколаде"

Відповісти
  • Ю.
11.06.12 02:30

Светочка 05.06.2012 15:19:33 * 05.06.2012 16:00:12 А по поводу отпуска, если нет сотрудников, которых можно обучить на время отсутствия, попросите своего знакомого бухгалтера, пусть за вас поотправляет, что мы не люди, друг друга не поддержим, что ли. Не такая уже эта проблема по регистрации НН. Прежде чем регистрировать НН ее надо выписать, а прежде чем выписать надо разнести банк, расх накл (акты), если, конечно у предприятия 100 накладных в месяц и на предприятии "ты да я да мы с тобой", то можно и попросить знакомого, но это уже игру в песочнице напоминает, а не серьезную работу.

Відповісти
  • Сергей
14.06.12 07:19

ну это еще не приняли пока, так что будем надеяться...

Відповісти
  • Ольга ,Днепропетровск
02.08.12 23:26

Правильно я поняла .? Регистрировать нужно все налогове накладные !. До какого уровня снижен "граничний термін"?

Відповісти