Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


18.07.13
1488 17 Друкувати

Позиция Миндоходов: поставщик нарушил порядок регистрации налоговой накладной в ЕРНН - подайте жалобу за отчетный период, в котором составлена такая накладая

   Підготовлено експертами Компанії «Дінай», www.dinai.com
   
   Автор: Тарас Шарий
   
   Компанія "Дінай" отримала від Головного управління Міндоходів у м. Києві відповідь на свій запит стосовно строку подання Додатка 8 до декларації з ПДВ. Одразу ж скажемо, що з думкою, висловленою в листі, ми не погоджуємося, але позицію контролерів з цього питання вважаємо за потрібне озвучити для наших читачів.
   
   Нагадаємо: ще у листі N 721/6/15-3115 від 16.01.2013 р. контролери констатували: "...у разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в ЄРПН платник податку - покупець може скористатись правом на віднесення сум податку до податкового кредиту на підставі Заяви про відмову постачальника надати податкову накладну (порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в ЄРПН) у випадку подання такої Заяви за встановленою формою разом з податковою декларацією за звітний (податковий) період, в якому така накладна була складена (мала бути складена)".
   
   Лист, отриманий нами, тільки підтвердив сталість позиції фіскалів, хоча в ньому йдеться виключно про випадок, коли виявлено порушення порядку реєстрації податкової накладної в ЄРПН. Однак переконані, що в інших випадках (відмова постачальника надати податкову накладну або порушення порядку її заповнення) контролери продовжуватимуть притримуватися раніше озвученого ними висновку.
   
   Втішає в цій ситуації лиш те, що існує позитивна судова практика. Приміром, Харківський окружний адміністративний суд у справі N 820/4493/13-а від 18.06.2013 року зазначає, що в п. 201.10 ПКУ відсутнє посилання законодавця на подачу заяви зі скаргою на постачальника до податкової декларації саме за звітний податковий період, в якому відбувся факт сплати податку постачальнику або факт отримання товарів/послуг.
   
   Було б добре, аби такого висновку дійшли і контролюючі органи, але поки що цього не сталося.
   _________________
   
   Лист Головного управління Міністерства доходів і зборів у м. Києві N 1418/10/06-406 від 25.06.2013 р.
   
   Відтворення матеріалу у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії "Дінай"
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • ы
19.07.13 07:46

нет слов... сволочи!

Відповісти
  • ______
19.07.13 07:51

то что "покупець може скористатись правом на віднесення сум податку до податкового кредиту на підставі Заяви про відмову постачальника надати податкову накладну (порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в ЄРПН) у випадку подання такої Заяви за встановленою формою разом з податковою декларацією за звітний (податковий) період, в якому така накладна була складена (мала бути складена)" не исключает возможности "использовать свое право" и в более поздний период "МОЖЕ за период складання" и "МОЖЕ ТИЛЬКЫ за период складання" ------------------------ как бы разные весчи)))

Відповісти
  • ***
19.07.13 09:01

Та нафига вообще этот налоговый кредит? Все обязы сразу в бюджет и заживут эти му..ки еще жирнее - че париться... Слов нет

Відповісти
  • ***
19.07.13 09:02

Хреновы писаки

Відповісти
  • Сергей
19.07.13 09:25

И суды им не по чем! Уже не один суд указал, что право жаловаться на поставщика - это именно право, а не обязанность! Тем более в том же отчетном периоде. И этим правом можно воспользоваться в последующих периодах.

Відповісти
  • Ника
19.07.13 10:23

И не стыдно им? Просто противно.

Відповісти
  • Аноним
19.07.13 10:25

от нахера та регистрация7....хотят руку напульсе держать...

Відповісти
  • Берса
19.07.13 10:43

А у меня есть их письмо, в котором говориться что додаток 8 можем подать тогда когда решили включить эту незарегистрированную накладную в декларации. Вот и верь им после этого!

Відповісти
  • Lama
19.07.13 10:46

А у меня часто и густо бывает, что НН выписана в одном месяце, а поставщик регистрирует ее в следующем месяце и я ее получаю только в следующем месяце, а согласно их разъяснений я пролетаю, как фанера над...

Відповісти
  • ***
19.07.13 11:18

Lama У меня тоже такое часто случается. Если придет проверка и им надо выполнить план, то придерутся хоть НН выписана в одном месяце, а поставщик регистрирует ее в следующем месяце, хоть даже и наоборот.

Відповісти
  • МАРГО
19.07.13 11:48

Lama, 15 дней регистрации никто пока не отменял, в смысле НН выписанная в конце месяца естественно регистрируется в следующем месяце.Кстати, было разъяснение что независимо от даты регистрации НН можно включать или в период выписки или в следующем месяце как опоздавшую (если прошла регистрацию)

Відповісти
  • для Lama
19.07.13 15:39

ГНИсты имеют ввиду, что додаток 8 можно подавать только за тот отчетный период в котором выписана НН т.е. если продавец вовремя не зарегистрировал НН в ЕГР - срочно жалуйся, а то поздно будет, лишат ГНИсты права на налоговый кредит, су-у-у-ки

Відповісти
  • для Lama
19.07.13 15:42

15 дней никто не отменял, не переживай, разные месяцЫ их не пугают пока, хотя возможно это пока, мало ли что в голову пустую брякнет

Відповісти
  • Аноним
19.07.13 22:55

б....ь!!! ЖИТЬ ХОРОШО!!!!!!!!!!!!!!!!! только не нам!!! мудаки только и ищут как нас поиметь!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

Відповісти
  • ХА-ХА-ХА
21.07.13 13:17

Они и так нас имеют то с одной стороны то с другой … Поэтому рекомендую расслабиться и получать удовольствие никак на них не реагируя! Игнорируя их нововведения мы замедляем их реформы … Потери только с их стороны…

Відповісти
  • 220713
22.07.13 13:23

как можно написать на *поставщика* в том периоде, к к-ром выписана НН, если сдают декл каждый мес, а регистрация ажж 15 дней? Ясно дело, что с таким *поставщиком* больше работать не нужно, если у него нет времени провести операцию в 5-8 мин. для моего кредита, но все ж таки не ясно. Выдал 20 числа, я должен получить 5 числа, а до 15 отчитаться. Ставлю спокойно в *жалобу* и досвидос этот поставщик навсегда. Правильно делают смк и иже с ними, только компании из *своей* группы могут быть поставщиками. Увы, из-за халатности своего буха любой поставщик потеряет клиентов из-за этого покращенння.

Відповісти