Сайт для бухгалтерів №1 в Україні
Чат 911

Отримуйте
новини поштою!


25.05.16
9769 72 Друкувати

Резерв відпусток: що потрiбно знати?

   1. Щомiсячний розрахунок суми забезпечення на виплату вiдпусток
   
   Iнструкцiя про застосування Плану рахункiв бухгалтерського облiку активiв, капiталу, зобов'язань i господарських операцiй пiдприємств i органiзацiй:
   
   На субрахунку 471 "Забезпечення виплат вiдпусток" ведеться облiк руху та залишкiв коштiв на оплату чергових вiдпусток працiвникам.
   
   Сума забезпечення визначається щомiсячно як добуток фактично нарахованої заробiтної плати працiвникам i вiдсотку, обчисленого як вiдношення рiчної планової суми на оплату вiдпусток до загального планового фонду оплати працi.
   
   На цьому субрахунку також узагальнюється iнформацiя про забезпечення обов'язкових вiдрахувань (зборiв) вiд забезпечення виплат вiдпусток на вiдрахування на загальнообов'язкове державне соцiальне страхування.
   
   
Рзез мiс = ФОПмiс х КР х Кєсв
   
   КР = ПлВiдп рiч : ПлФОП рiч

   
   де,
   
   ФОП мiс - нарахована зарплата за сiчень (без врахування суми вiдпускних);
   
   КР - коефiцiєнт резервування;
   
   Кєсв - коефiцiєнт ЄСВ;
   
   ПлФОП рiч - плановий фонд оплати працi на поточний рiк без врахування вiдпускних (прогнознi показники);
   
   ПлВiдп рiч - планова сума вiдпускних на рiк (прогнознi показники).
   
   Резерв створюється не лише на суму вiдпускних, але i на суму ЄСВ, що нараховуються на вiдпускнi
.
   
   Приклад
   
   На пiдприємствi працюють 7 працiвникiв.
   
   ПлФОП на 2016 рiк = 205 000 грн.
   
   Планується, що на оплату вiдпусток буде витрачено 20 000 грн .
   
   Розраховуємо норму резервування: 20 000 : 205 000 = 0,097
   
   Коефiцiєнт ЄСВ складе 1+22% : 100 = 1,22
   
   (якщо працiвник iнвалiд, то коефiцiєнт ЄСВ: 1 + 8,41 % : 100 % = 1,0841).
   
   

Показники

Сiчень

Лютий

Березень

ПлФОП (без вiдпускних)

50 250

 

 

Пл. сума вiдпусток

20 000

 

 

Коефiцiєнт резервування

0,097

 

 

Коефiцiєнт ЄСВ

1,22

 

 

Фактично нараховано заробiтну плату всього

50 300

52 200

51 300

адмiнперсоналу

30 300

31 200

31000

працiвникам вiддiлу збуту

20 000

21 000

20 300

Сума, що направляється на формування резерву

5 952,50

6 177,35

6 070,84

адмiнперсоналу

3 585,70

3 692,21

3 668,54

працiвникам вiддлiлу збуту

2 366,80

2 485,14

2 402,30


   
   Бухгалтерськi проведення за сiчень:
   
   Дт 92 Кт 471 3 585,70
   
   Дт 93 Кт 471 2 366,80
   
   2. Проведення iнвентаризацiї залишку забезпечення на виплату вiдпусток
   
   
МIНIСТЕРСТВО ФIНАНСIВ УКРАЇНИ
   
   НАКАЗ від 02.09.2014 р. № 879
   
   Про затвердження Положення про iнвентаризацiю активiв та зобов'язань

   
   8.2. Залишок забезпечення на виплату вiдпусток, у тому числi вiдрахування на загальнообов'язкове державне соцiальне страхування з цих сум, станом на кiнець звiтного року визначається за розрахунком, який базується на кiлькостi днiв невикористаної працiвниками пiдприємства щорiчної вiдпустки та середньоденнiй оплатi працi працiвникiв. Середньоденна оплата працi визначається вiдповiдно до законодавства.
   
   
Р = (ФОП х Д) : (КД - СВ) де:

   
   ФОП - фактично нарахова на заробiтна плата (без врахування вiдпускних) за 2015 рiк
   
   Д - к-сть днiв невикористаної вiдпустки за рiк
   
   КД - к-сть календарних днiв у роцi
   
   СВ - к-сть святкових днiв у роцi
   
   Приклад
   
   Розрахунок на 31.12.2015 р.
   
   

Показники

Разом

Фактичний ФОП (без врахування вiдпускних) з ЄСВ

205 000

Кiль-сть кал днiв у зв.перiодi

365

К-сть святкових днiв у зв. Перiодi

10

К-сть днiв невикористаної вiдпустки

24

Сума, що направляється на створення резерву

13 862


   
   Резерв створюємо в розрiзi видiв витрат (Дт 23, 91, 92, 93, 94… Кт 471).
   
   Якщо резерв створюється за минулi роки, то Дт 44 Кт 471
   
   Додатково:

   
   Витяг з Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 11 "Зобов'язання"
   
   <…>
   
   "Суми створених забезпечень визнаються витратами (за винятком суми забезпечення, що включається до первiсної вартостi основних засобiв вiдповiдно до Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 7 "Основнi засоби").
   
   14. Забезпечення створюється при виникненнi внаслiдок минулих подiй зобов'язання, погашення якого ймовiрно призведе до зменшення ресурсiв, що втiлюють в собi економiчнi вигоди, та його оцiнка може бути розрахунково визначена. Забороняється створювати забезпечення для покриття майбутнiх збиткiв вiд дiяльностi пiдприємства.
   
   Сума забезпечення на виплату вiдпусток визначається щомiсяця як добуток фактично нарахованої заробiтної плати працiвникам i вiдсотка, обчисленого як вiдношення рiчної планової суми на оплату вiдпусток до загального планового фонду оплати працi з урахуванням вiдповiдної суми вiдрахувань на загальнообов'язкове державне соцiальне страхування.
   
   15. Забезпечення для вiдшкодування витрат на реструктуризацiю створюється у разi наявностi затвердженого керiвництвом пiдприємства плану реструктуризацiї з конкретними заходами, строками їх виконання та сумою витрат, що будуть зазнанi, й пiсля початку реалiзацiї цього плану.
   
   16. Сума забезпечення визначається за облiковою оцiнкою ресурсiв (за вирахуванням суми очiкуваного вiдшкодування), необхiдних для погашення вiдповiдного зобов'язання, на дату балансу. Забезпечення для вiдшкодування витрат на реструктуризацiю визначається за сумою прямих витрат, якi не пов'язанi з дiяльнiстю пiдприємства, що триває. Забезпечення довгострокових зобов'язань визнаються у сумi їх теперiшньої вартостi.
   
   Забезпечення щодо обтяжливого контракту визначається в сумi неминучих витрат, пов'язаних з його виконанням. Сума неминучих витрат, пов'язаних з виконанням обтяжливого контракту, визначається за найменшою з двох величин: витрат на виконання контракту або витрат на сплату неустойки (штрафiв, пенi) за невиконання контракту. Витрати на виконання обтяжливого контракту оцiнюються за рiзницею мiж витратами на його виконання i доходами (втратами) вiд виконання iншого контракту, укладеного з метою мiнiмiзацiї втрат вiд виконання обтяжливого контракту.
   
   17. Забезпечення використовується для вiдшкодування лише тих витрат, для покриття яких воно було створено.
   
   18. Залишок забезпечення переглядається на кожну дату балансу та, у разi потреби, коригується (збiльшується або зменшується). У разi вiдсутностi ймовiрностi вибуття активiв для погашення майбутнiх зобов'язань сума такого забезпечення пiдлягає сторнуванню. Пiсля завершення робiт з демонтажу, перемiщення об'єктiв основних засобiв та приведення земельної дiлянки, на якiй вiн розташований, у стан, придатний для подальшого використання, залишок (недостатнiсть) забезпечення на вiдновлення земельних дiлянок визнається iншим операцiйним доходом (iншими операцiйними витратами).
   
   19. Непередбаченi зобов'язання вiдображаються на позабалансових рахунках пiдприємства за облiковою оцiнкою».
   
   <…>
   
   
   Інформація по темі:
   
   Резерв відпусток у 2016 р.: коротко про головне!
   
   
За матеріалами Навчальний центр «Домінанта»
Коментарі
  • Ева
25.05.16 07:17

А где брать "ПлВiдп рiч" и "ПлФОП рiч"? Как их рассчитать?

Відповісти
  • 987654321
25.05.16 08:21

ПлФОП это итоговая сумма из штатного расписания на год. ПлВідп річ - средняя зарплата по предприятию умноженная на кол-во работающих. Это прогнозируемые величины.

Відповісти
  • hela
25.05.16 08:32

Не поняла пример из 2-й таблицы. Ежемесячно начислялся резерв отпусков, рассчитанный исходя из плановых сумм отпускных. Отпускные начислялись за счет резерва. Если остались неиспользованные дни отпуска, значит, резерв не использован и на счете 47 кредитовое сальдо. Почему рассчитанную при инвентаризации сумму нужно направить на счет резерва? Эта сумму нужно сравнить с остатком по счету 47, возможно, подкорректировать. Но не добавить всю сумму

Відповісти
  • 911
25.05.16 08:49

"Якщо резерв створюється за минулi роки, то Дт 44 Кт 471" - не згоден, таке нігде не прописано - взагалі псбо не передбачає створення резерву заминулі роки

Відповісти
  • 911
25.05.16 08:56

Фактичний ФОП (без врахування вiдпускних) - чому без врахування відпусткних? із ПСБО бачимо що резерв нараховують на ФОП - а відпускні туди входять, крім того вони входять гідно абзацу 4 пункту 3 Порядку №100 до фактичного заробітку включаються виплати за час, протягом якого працівнику зберігається середній заробіток (за час попередньої щорічної відпустки) також не зрозумів чому при інвентаризації необхідно до вже створеного резерву ще раз додати суму невідгуляних відпустоок?

Відповісти
  • Кекс
25.05.16 09:20

А если у меня 3 человека с директором.Начислять????

Відповісти
  • 911
25.05.16 09:32

для КЕКС - а если у меня ворота зеленые начислять? резерв можуть не нараховувати підприємства що ведуть БО за спрщеною формою всі інші назалежно від кількості людей, групи крові, кольору носків нараховують

Відповісти
  • яяя
25.05.16 09:34

блин как всегда все так сложно, ну зачем так сложно

Відповісти
  • asia.svetlova
25.05.16 09:40

Не могу понять такой момент: Резерв отпусков начисляется на протяжении всего года равными частями, в отпуск в основном идут летом, то есть на 01.09, допустим, резерв начислен в сумме 75% от годовой суммы, а в отпуск сходили уже все. Сумма превышения начисленных отпускных над суммой сформированного реестра относится не за счет резерва, а на затраты периода. То есть на 01.09 все годовые отпускные попали в затраты напрямую или через резерв. Нужно ли продолжать начислять резерв за текущий год, если отпусков уже не будет? Это же, вроде, лишние суммы в затраты попадут? Или я чего-то не понимаю?

Відповісти
  • оля
25.05.16 09:42

могут не начислять субъекты микропредпринимательства ( по псбу 25) у которых работающих до 10 человек и юрлица единщики, остальные начисляют

Відповісти
  • 911
25.05.16 09:50

asia.svetlova ну якщо взти нове підприємство чисто у "вакуумі" в січні всіх прийнято а в липні всі пішли у відпустку то так - перевищення включати у витрати періоду, а резерв продовжувати нараховувати, в кінці року проінвентаризувати та скоригувати але якщо взяти нормальне підприємство зазвичай люди ідуть в уже зароблену відпустку - тобто резерв уже створено + у вас обовязково хтось не відгуляв відпустки попередніх періодів що перекриває літній "мінус"

Відповісти
  • 456
25.05.16 09:59

для asia.svetlova В кінці кожного кварталу робите інвентаризацію і коригуєте резерв. Після того як у вас в липні всі сходили у відпустку в них в кінці серпня виникло право на 2 дня відпустки (якщо 24 дня в рік відпустка), в кінці вересня вже буде 4 дня і т.д.

Відповісти
  • 911
25.05.16 10:02

456 - навіщо кожного кварталу ? в кінці року же

Відповісти
  • Тариф
25.05.16 10:28

911 На дату баланса корегують.

Відповісти
  • Бухгалтер90
25.05.16 10:30

Не розумію, як все таки розрахувати ПлФОП рiч (з чи без відпускних?). З ПлВiдп рiч здається зрозуміло: я розрахувала сер.з/п по Порядку 100 і помножила на кількість планових днів відпустки (в т.ч. невідгуляних за попередні роки). Правильно чи ні? Давайте знайдемо істину, як все таки треба)))

Відповісти
  • Не удержалась
25.05.16 10:31

Кто подает квартальную отчетность, делает инвентаризацию на конец квартала. Остальные на 31.12.

Відповісти
  • Не удержалась
25.05.16 10:37

Кстати, тоже не согласна с предложенным расчетом среднедневной зарплаты. В порядке 100 четко написано как это делать.

Відповісти
  • 911
25.05.16 10:40

для Тариф і Не удержалась пеший раз бачу бухгалтерів які знають як рахувати резерв але не знають що таке Дата балансу Дата баланса – это дата, на которую составлен баланс. Обычной датой баланса является конец последнего дня отчетного периода. Отчетным периодом для составления финансовой отчетности является календарный год. Промежуточная (квартальная) финансовая отчетность составляется на конец последнего дня квартала.

Відповісти
  • 456
25.05.16 10:47

Відповідно до п.18 ПСБО 11 “Зобов’язання” залишок резерву оплати відпусток повинен переглядатися на кожну дату балансу В оригіналі:Залишок забезпечення переглядається на кожну дату балансу В мене баланс і декларація ПНП квартальні, може і не потрібно раз в квартал а тількі в кінці року, т.я. в багатьох роз'ясненнях пишуть: на дату балансу тобто в кінці року...

Відповісти
  • 456
25.05.16 10:49

дата, на яку складений баланс підприємства. Звичайно датою балансу є кінець останнього дня звітного періоду. 911 А Ви курсові різниці на дату баланса перераховуєте теж раз в рік?

Відповісти
  • 911
25.05.16 10:51

456 епать люди ви мене дивуєте ""В мене баланс і декларація ПНП квартальні - ручні у вас річні "" у вас що баланс із залишками на 1 квітня - 30червня а форма 2 тільки за 2 квартал? - ні у вас баланс січень-червень а форма 2 за 6 місяців - це проміжна фінансова звітність - дата балансу у вас 31.грудня

Відповісти
  • оля
25.05.16 10:52

по совету аудитора делаем так: инвентаризация резерва раз в году (прибыль тоже годовая), курсовые разницы ежеквартально

Відповісти
  • 456
25.05.16 10:55

а чому курсові різниці кваратльно, а резерв відпусток на дату балансу? якщо і то то складається на дату балансу?

Відповісти
  • 911
25.05.16 10:58

а чому курсові різниці кваратльно, а резерв відпусток на дату балансу? якщо і то то складається на дату балансу? тому що так розяснили тупоголові податківці, які теж не знають що таке дата балансу і їм ніхто не став перечити, а тупо схилили голову у порахували

Відповісти
  • 911
25.05.16 10:59

потім від податківців був лист - типу хз ми не в курсі що таке дата балансу звертайтесь до мінфіну, але процес уже запустили

Відповісти
  • 456
25.05.16 11:02

не має чіткого визначення Дати балансу, якби було написано Дата балансу це 31 грудня - тоді раз в рік, а якщо написано на дату складання балансу (і не уточнено, що річного балансу а не проміжного) то рахуємо курсові різниці раз в квартал і по аналогії резерв відпусток. Я не бачу в цьому помилки або чого, що так дивує 911

Відповісти
  • 911
25.05.16 11:10

для 456 ні помилки в тому немає, в принципі можна прописати в обліковій політиці і інвентаризувати, гірше від того нікому не буде, я просто бачу лишню роботу, і добре коли вона локально в межах одного підприємства, а от коли вона в межах країни то біда.... до прикладу - як ви думаєте чому і досі ми заявки розрахунки на лікарняні не можемо здавати в електронній формі? а змушені ходити ніжками - а тому що потрібно нести платіжку паперову - чи зобовязує нас то робити законодавство- однозначно НІ - а чому носимо - бо так навчили соцстрах, бо от так як і з курсовими різницями схилили голову і занесли раз і в друге, а потім то стає нормою..... і сотні бухгалтерів в цій дебільній країні змушені робить дурну роботу, носити папірці в соцстрах, рахувать щоквартально курсові різниці, чи проводити інвентаризацію резерву

Відповісти
  • Бухгалтер90
25.05.16 11:13

для 911 і 456 Люди, не сваріться!)) Будь ласка, поділіться рецептом розрахунку ПлВiдп рiч та ПлФОП рiч. Ну одні питання...

Відповісти
  • 456
25.05.16 11:16

Я бачу в тому тільки правильне складання балансу, якщо перед тим зкориговано резерв і перераховано курсові різниці, а також достовірне відображення доходів і витрат в квартальній (у випадку квартальної подачі) декларації по ПНП. Платіжки у ФСС про спалту ЄСВ вже місяців з 6, як не вимагають. Заявки ножками не носимо, відправляємо поштою з повідомленням.

Відповісти
  • 911
25.05.16 11:19

"(і не уточнено, що річного балансу а не проміжного)" - все там уточнено ПСБО: датою балансу є кінець останнього дня звітного періоду - звітний період у вас рік а не квартал, якщо датою балансу вважати 31.03.2016 то слідуючий баланс потрібно складати за квітень-червень (адже колонка 3 називається -на початок звітного періоду) а форму 2 виключно за 2квартал а не за 6 місяців

Відповісти
  • 456
25.05.16 11:21

Бухгалтер90 Берете штатний розклад, наприклад: Директор 1 чол. оклад 5000, бухгалтер 1 чол. оклад 2000, комірни 3 чол- оклад 1000 Сумуєте оклади 5000+2000+3*1000=10000грн. це ПлФОП, потім умовно рахуєте відпускні Директор 24 дні = 5000(оклад)*12місяців/355(кал.дні-свята)*24(дні відпустки=4056,34грн., бух.=2000*12/355*24=1522,54грн, комірник=1000*12/355*24=811,27 і сумуємо 4056,34+1522,54+3*811,27=8012,69 грн. цн ПлВідп

Відповісти
  • 456
25.05.16 11:22

911 все там уточнено де уточнено?

Відповісти
  • 911
25.05.16 11:31

Бухгалтер90 ПлФОП = ну якщо в штаті не планується кардинальних змін берете грудень попереднього року, далі дивимось як буде підніматись мінімалка тобто травень16= грудень15+5% ну і так далі всі інші місяці ПлВiдп = ПлФОП/355*24 методики ніде немая а отже як не порахуєте буде правильно, якщо працівники більш менш відгулюють відпустки можна просто звяти ппередній рік і прозділити суму відпусткних на ФОП буде вам коефіцієнт

Відповісти
  • 911
25.05.16 11:35

456 "де уточнено?" ПСБО 6 наказ N 137 від 28.05.99 п3 "Дата балансу - дата, на яку складений баланс підприємства. Звичайно датою балансу є кінець останнього дня звітного періоду." чи ви будете заперечувати що у вас звітний період не рік а квартал?

Відповісти
  • Бухгалтер90
25.05.16 11:38

456, дякую. А ФОП плановий на рік, за вашим прикладом, я розрахую як 10т*12 = 120 т.? Чи від 120т - 8,01269 (план відпустка) = 111,99? Питання в тому, треба чи ні (і навіщо) рахувати ФОП без суми планових відпусток.

Відповісти
  • Бухгалтер90
25.05.16 11:40

для 456 і 911 Спасибі Вам за допомогу!

Відповісти
  • 456
25.05.16 11:54

Для Бухгалтер90 ФОП плановий так - множимо на 12 плановий ФОп і планові відпустки рахуємо для визначення коефіціента, який буде застосовуватись до резерву щомісячно

Відповісти
  • 456
25.05.16 11:57

для 911 Звітний (податковий) період — період, за який платник податку зобов'язаний проводити розрахунки податку та сплачувати його до бюджету. Конткретно я сплачую ПНП раз в квартал

Відповісти
  • 456
25.05.16 11:57

для 911 податок ПНП я сплачую на підставі Фінансової звітності за кваратл

Відповісти
  • 911
25.05.16 12:11

для 456 так давайте мясо коремо мухи окремо: у бух обліку - звітний період -він завжди рік крім випадків ліквідації підприємства (визначається ПСБО) у податковому обліку - Звітний (податковий) період (визначаєтся ПКУ)- він для кожного податку різний, для ПНП-квартал, для ПДВ місяць, для землі/нерухомості рік - рік

Відповісти
  • Елена, Мариуполь
25.05.16 12:13

С резервами разобралась. Конечно, есть вопросы, но, в принципе, понять можно. Но на кой ОНО надо частным компаниям со своим внутренним распорядком, о котором практически все (контролеры) знают??????? Очередная "...никому не нужная виртуальная ахинея." (с) _____________________ 911 - Вы сегодня в ударе )))!

Відповісти
  • Не удержалась
25.05.16 12:23

911 - вы сегодня в большом ударе!!!!!!!!!!

Відповісти
  • 456
25.05.16 12:28

911 і дуже злий Це супер, що звітний період в бух.обліку це рік (якщо не рахувати проміжні баланси), але т.я. на підставі фін.звітності складається Декларація по ПНП, а для платників, які в 2015 році перевищили дохід 20 000 000 вона складається щоквартально, на мою думку і курсові різниці і коригування резерву для правильного відображення витрат і доходів доцільно рахувати на кінець квараталу. про що я вже писала

Відповісти
  • Не удержалась
25.05.16 12:29

Из-за срочной работы пропустила такую увлекательную дискуссию с главным героем - 911.

Відповісти
  • бухгалтер оптимист
25.05.16 12:30

какая ответственность если не делать резерв отпусков,относить на затраты фактические отпуска

Відповісти
  • 911
25.05.16 12:41

бухгалтер оптимист за сам факт не створення вроді як від 3 до 8 н. м. д. г., тобто від 51 до 136 грн. але то фігня він все одно буде головне щоб податківці не сказали що витрати(відпусткні на пряму) не витрати тому що не по закону ви їх туди включили, так щоб не доказувать що я не слон краще зробити той резерв, по факту програміст затратив на ньогопів години і ще бухгалтер пів години щоб перевірити коректність проводок ну ще додамо + час на інвентаризацію, але має зекономлені нерви із податківцями - "безцінно "

Відповісти
  • 911
25.05.16 12:44

Не удержалась Из-за срочной работы пропустила такую увлекательную дискуссию с главным героем - 911. ))) - а от мені тимчасово нема чим зайнятись, от і фігньою страдаю

Відповісти
  • Не удержалась
25.05.16 12:56

911 - обед. Приятного аппетита!!!

Відповісти
  • Светлана Р.
25.05.16 13:27

Для 911: С удовольствием почитала ваши размышления и попытки доказать всем, что баланс делается один раз в год! Вы ошибаетесь, к сожалению!! Цитирую Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності» :.... Баланс підприємства складається на кінець останнього дня звітного періоду. Проміжна (місячна, квартальна) звітність, яка охоплює певний період, складається наростаючим підсумком з початку звітного року... (даже ежемесячно составляется баланс, если того требует Пользователь - инвестор, собственник и т.д.) И самое главное: Метою складання фінансової звітності є надання користувачам для прийняття рішень повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансовий стан, результати діяльності та рух грошових коштів підприємства. (если у Пользователя будет необходимость - финотчетность составляется на ЛЮБУЮ дату, даже если это 23 число какого угодно месяца!!!) И на каждую дату составления финотчетности делается переоценка валюты, корректировка резерва отпусков и прочие необходимые движения, чтобы информация финотчетности была ДОСТОВЕРНОЙ. А не так как вам хочется - один раз в год... Ваше желание вообще как бы ни при чем ))))))))))

Відповісти
  • 456
25.05.16 13:35

Светлана Р. Дуже дякую!

Відповісти
  • 911
25.05.16 14:04

Светлана Р. ви не уважно читали коментарі я не говорив що баланс складається раз у рік )))) я складаю квартальну фінзвітність як і всі я мав на увазі що дата балансу одна 31.12. проміжна квартальна звітність складається за період із початку на дату кінця кварталу - але ця дата не є датою балансу, а лише проміжною відсічкою звітного періоду = року. Тобто 31.03 / 30.06 / 30.09 не є датою балансу, а отже не має необхідності проводити інвентаризацію Резерву відпусток на вказані дати за необхідності ви можете складати баланс хоч за щоденними підсумками хоч на 12,00 і на 18,00 але обліковий період у вас як і у всіх підприємст України буде дорівнювати календарному року а отже дата балансу одна 31.12

Відповісти
  • Не удержалась
25.05.16 14:04

Светлана Р. Спасибо, что не поленились скопировать цитаты. Для 911. Мне было леньки это делать.

Відповісти
  • ок
25.05.16 14:06

говорять налоговики при проверках снимают расходы, если не начислены резервы и отпусков , и ремонтов и т д..

Відповісти
  • Не удержалась
25.05.16 14:07

911 А я не составляю баланс ежеквартально "як і всі". Я раз в год.

Відповісти
  • 911
25.05.16 14:10

для ну може я невірно пояснював в ПСБО існує понятт/визначення/термін "Дата балансу" - це не теж саме що дата складання документу "баланс", і не те ж саме що кінець певного проміжку часу в кінці якого складено документ баланс - це є кінець ОБЛІКОВОГО ПЕРІОДУ, тобто року, тобто 31.12.20__р.

Відповісти
  • 911
25.05.16 14:18

Светлана Р. 25.05.2016 13:27:11 Для 911: С удовольствием почитала ваши размышления и попытки доказать всем, что баланс делается один раз в год! Не удержалась 25.05.2016 14:04:57 Светлана Р. Спасибо, что не поленились скопировать цитаты. Для 911. Мне было леньки это делать. ------------------------------------ а можно конкретно де я написав таку глупость, що документ баланс складається 1 раз на рік?

Відповісти
  • Светлана Р.
25.05.16 14:52

911 25.05.2016 10:02:09 456 - навіщо кожного кварталу ? в кінці року же – ваши слова? 911 25.05.2016 10:51:31 456 епать люди ви мене дивуєте ""В мене баланс і декларація ПНП квартальні - ручні у вас річні "" у вас що баланс із залишками на 1 квітня - 30червня а форма 2 тільки за 2 квартал? - ні у вас баланс січень-червень а форма 2 за 6 місяців - це проміжна фінансова звітність - дата балансу у вас 31.грудня – вообще глупость! Баланс – очет сальдовый, он не может быть за січень-червень )))))))) 911 25.05.2016 10:58:13 а чому курсові різниці кваратльно, а резерв відпусток на дату балансу? якщо і то то складається на дату балансу? тому що так розяснили тупоголові податківці, які теж не знають що таке дата балансу і їм ніхто не став перечити, а тупо схилили голову у порахували – дата балансу – це дата, на яку складено баланс: 31.03 или 31.07 или 31.12 или 17.04 911 25.05.2016 11:10:04 для 456 ні помилки в тому немає, в принципі можна прописати в обліковій політиці і інвентаризувати, гірше від того нікому не буде, я просто бачу лишню роботу, і добре коли вона локально в межах одного підприємства, а от коли вона в межах країни то біда.... – вы хотите сказать, что если баланс составляется на 31.03.2016, то, если нам нехрен делать – мы инвентаризируем отпуска?? Вот это да….. 911 25.05.2016 11:19:40 "(і не уточнено, що річного балансу а не проміжного)" - все там уточнено ПСБО: датою балансу є кінець останнього дня звітного періоду - звітний період у вас рік а не квартал, якщо датою балансу вважати 31.03.2016 то слідуючий баланс потрібно складати за квітень-червень – опять ржунимагу – баланс за «квітень-червень» Вот такие как вы «знатоки бухучета» сейчас работают в налоговой! Еще и спорите… Честно – смешно читать ваши тезисы. У всех прошу прощения за длинный комментарий. И откланиваюсь.

Відповісти
  • для 911
25.05.16 15:01

зачем столько апломба??? не хочешь не говори

Відповісти
  • 911
25.05.16 15:11

Светлана Р. ви в Кісільова вчились - навіщо ж так перекручувати слова))) і де я тут сказав що ДОКУМЕНТ баланс за квартал не складається, ви путаэте документ і термін "дата балансу" ви читайте попередній коментарій після якого написано а не тупо виривайте із контексту "911 25.05.2016 10:02:09 456 - навіщо кожного кварталу ? в кінці року же – ваши слова?" - це мої слова але сказані вони не про складання балансу а про інвентаризацію резерву.....далі все также ... навіть коментувати не буду повторюю для тих хто в бронепоїзді: 1.резерв інвентаризується на дату балансу ( не путати з датою складання документу - баланс) 2.дата балансу це останній день звітного періоду 3.звітний період =рік, дата балансу =31.12 (квартал це проміжна частина звітного преріоду рік, за який складається проміжна фінзвітність) 4.інвентаризацію резерву відпусток проводять на 31.12

Відповісти
  • Светлана Р.
25.05.16 15:27

Словарь экономических, политических и бизнес терминов: ""Дата баланса – это дата, на которую составлен баланс предприятия. Обычно датой баланса является конец последнего дня отчетного периода."" Не вижу здесь (и в нормативных актах также не вижу) дату 31.12... Хоть стреляйте. И чего я ведусь на ваш бред? Вам, я поняла, ничего не докажешь - у вас одна дата баланса 31.12 и других нет. И если у вас есть необходимость составить баланс на 31.03 (как вы выражаетесь "за период январь - март" ха-ха 43 раза) то мы уже поняли, что вы не утруждаете себя ни курсовыми разницами, ни инвентаризацией резервов... Ну что ж - поздравляю вас! Ваш баланс просто образец НИКЧЕМНОСТИ! А училась я не у Кисилева. Не знаю кто это. Но своим образованием горжусь, в том числе и сертификатами. Оно позволяет мне не только получать большую зарплату, но и не выглядеть дурой в глазах коллег. Чего и вам желаю.

Відповісти
  • бух-р
25.05.16 15:50

Що буде якщо не нараховувати резерв???. Прийде податкова, а ми НЕ НАРАХУВАЛИ ??? і що?. Добавить нам витрат, донарахує резерв??

Відповісти
  • 911
25.05.16 15:54

Светлана Р. оОо прогрес разума во тмі безумія "Обычно датой баланса является конец последнего дня отчетного периода."" Не вижу здесь (и в нормативных актах также не вижу) дату 31.12.." ну звісто її там немає але там є інше поняття "отчетного периода" ви всеж признали що дата баланса це останній день звітного періоду, а тепер звернемся до закону Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні де в ст.13 українським по білому написано " Звітним періодом для складання фінансової звітності є календарний рік."не день, не місяц., не квартал а йобаний сука РІК. останнім календарним днем року є 31.12 ХОТЬ СТРЕЛЯЙТЕ також в тій же статті передбачена можливість складання проміжної (квартальної) звітності "Проміжна звітність складається щоквартально наростаючим підсумком з початку звітного року в складі балансу та звіту про фінансові результати. Баланс підприємства складається за станом на кінець останнього дня кварталу (року). " - але в межах звітного періоду який дорівнює календарному року

Відповісти
  • Лена
25.05.16 16:05

для бух-р Нет затраты они конечно вам не добавят, они просто снимут вам с затрат начисленные отпускные. Отпускные начисляются только с резерва.

Відповісти
  • Тамара
25.05.16 16:43

Допоможіть будь-ласка. Ми не створювали резерву, зараз я ще можу створити? маємо на п-стві і невикористані дні відпустки за попередні роки, як правильно зробити?

Відповісти
  • Светлана Р.
25.05.16 16:47

911 25.05.2016 15:54:07 Светлана Р. оОо прогрес разума во тмі безумія "Обычно датой баланса является конец последнего дня отчетного периода."" Не вижу здесь (и в нормативных актах также не вижу) дату 31.12.." ну звісто її там немає але там є інше поняття "отчетного периода" ви всеж признали що дата баланса це останній день звітного періоду, а тепер звернемся до закону Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні де в ст.13 українським по білому написано " Звітним періодом для складання фінансової звітності є календарний рік."не день, не місяц., не квартал а йобаний сука РІК. останнім календарним днем року є 31.12 ХОТЬ СТРЕЛЯЙТЕ також в тій же статті передбачена можливість складання проміжної (квартальної) звітності "Проміжна звітність складається щоквартально наростаючим підсумком з початку звітного року в складі балансу та звіту про фінансові результати. Баланс підприємства складається за станом на кінець останнього дня кварталу (року). " - але в межах звітного періоду який дорівнює календарному року Мат - это ваш конек. Даже не претендую соревноваться. Но не бухучет. Вот вам ссылка на действующую редакцию Закона про БУ: http://mns.gov.ua/content/laws_kru_buh.html Найдете там фразу "останнім календарним днем року є 31.12" - буду рада продолжить разговор... Я не нашла (и не искала, знаю, что нет ее там). Стаття 13. Звітний період 1. Звітним періодом для складання фінансової звітності є календарний рік. Проміжна звітність складається щоквартально наростаючим підсумком з початку звітного року в складі балансу та звіту про фінансові результати. Баланс підприємства складається за станом на кінець останнього дня кварталу (року). И снова к нашим баранам. Не зависимо от того, на какую дату вы составляете баланс, на ЭТУ ЖЕ дату вы должны пересчитать резерв отпусков и т.д. Или зачем тогда вообще составлять баланс, если он не отвечает тербованиям ни Закона о БУ, ни нацстандартов... Вас зациклило на дате 31.12? А вы слышали, что у некоторых компаний календарный год начинается 01.07 и заканчивается 30.06?

Відповісти
  • 911
25.05.16 16:48

Тамара 1. обережний варіант - порахувати кількість днів невикористаної відпустки станом на припустим 1.05 - донарахувати резерв із невикористаного прибутку, далі із травня почати нараховувати, в кінці року проінвентаризувати і привести у відповідність 2. сміливий варіант- почати із травня нараховувати за дещозавищеним коефіцієнтом щоб приблизно на кінець року вийти на суму невикористаного резерву, в кінці року проінвентаризувати і привести у відповідність

Відповісти
  • 911
25.05.16 17:01

Светлана Р. "И снова к нашим баранам. Не зависимо от того, на какую дату вы составляете баланс, на ЭТУ ЖЕ дату вы должны пересчитать резерв отпусков и т.д." -звідки звідке таке твердження? чому ви думаєте у супереч ПСБО? чому вам на 31.03 робить дурну роботу і інвентаризувати резерви? - бо ви склали проміжний баланс? - і що? ткніть мене носом де зобовязуют проводити інвентаризацію на якусь іншу дату крім дати кінця звітного періоду? я читаю псбо там чітко написано -"інвентаризувати ан дату балансу" я читаю псбо 6 там чітко написано - "дата балансу = останній день звітного періоду" я читаю ЗУ про бо і фз там чітко написано - "звітний період =рік" в чому я не правий?

Відповісти
  • 911
25.05.16 17:11

Светлана Р. о вибачте зразу не побачив, мушу прокоментувати бо це грандіозно епічно: "Вот вам ссылка на действующую редакцию Закона про БУ Найдете там фразу "останнім календарним днем року є 31.12" - буду рада продолжить разговор..." тобто ви навіть піддаєте сумніву те що 31 грудня є останнім днем року? - вибачте мушу знов заматюкатись - це просто піздец....

Відповісти
  • бух-р
26.05.16 10:08

Суб'єкти малого підприємництва, які мають право на застосування спрощеного бухгалтерського обліку доходів і витрат, не створюють забезпечення на виплату відпусток, а визнають відповідні витрати в періоді їх фактичного понесення (п. 8 П(С)БО 25 «Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва»).

Відповісти
  • бух-р
26.05.16 10:08

Суб'єктами малого підприємництва згідно зі ст. 1 зазначеного Закону, зокрема, є юридичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, в яких середньооблікова чисельність працюючих за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб та обсяг річного валового доходу не перевищує 70 млн. грн.

Відповісти
  • бух-р
26.05.16 10:09

Отже шановні. У кого "маленька фірма" не читайте цю статтю. Розслабтеся

Відповісти
  • Бухгалтер90
26.05.16 12:48

для 456 і 911 Спасибі Вам за допомогу!

Відповісти