Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


04.12.13
3222 14 Друкувати

Что такое «налоговая яма», «транзитер» и «выгодоприобретатель»?

   Мін’юст повідомив, що податковим законодавством не надано визначення термінів «податкова яма», «транзитер». Разом із тим термін «вигодонабувач» вживається, зокрема, у Податковому кодексі України, Цивільному кодексі України, постанові КМУ «Про затвердження Порядку і правил обов’язкового страхування предмета іпотеки від ризиків випадкового знищення, випадкового пошкодження або псування» від 06.04.2011 р. № 358.
   
   Для довідки!
   
   У згаданих вище нормативах термін «вигодонабувач» застосовується як сторона договору страхування.
   
   Водночас Методичні рекомендації щодо взаємодії органів державної податкової служби під час проведення перевірок податкових декларацій із ПДВ з урахуванням інформації розшифровок податкових зобов'язань і податкового кредиту з ПДВ у розрізі контрагентів, затверджені наказом ДПАУ від 18.04.2008 р. № 266, хоч і містять визначення таких понять, однак не являються нормативно-правовим актом та 14 червня 2013 року втратили чинність.
   
   Лист Мін'юсту від 10.09.2013 р. № 881-0-3-13/10.1
За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • ****
05.12.13 06:32

Позавчера прислали расхождения по контрагентам, втч характеристика - выгодонабувач, транзитер. Контрагенты живые, не первый год на рынке. Каждое ведомтсво придумывает и использует свою терминологию, а то что это не определенно ни одним номрмативно-правовым актом - это проблема плательщика. Шукаєм те чого нема, шоб доказать, шо його не існує. Лесь Поддеревянський.

Відповісти
  • Iehbr
05.12.13 06:49

И почему изобретатели таких ругательств до сих пор на свободе.

Відповісти
  • Магнум
05.12.13 07:59

Потому что ОНИ сейчас премьер-министр

Відповісти
  • Ольга Запорожье
05.12.13 10:11

Очень жаль, что письма Минюста местным ДПИ не указ. А вообще-то нвлоговикам на местах пора ПКУ учить - время пришло работать в легальном правовом поле - а то термин «вигодонабувач» можно применить только к работникам ДПИ, которые 2 числа месяца, следующим за отчетным, звонят и просят НДС в бюджет. На вопрос о сроках просят аванс, на вопрос о законности аванса НДС отвечают - а знаем ли мы что в стране делается? Ответ : мы то как раз и знаем. Пора, пацаны, и вам знать.

Відповісти
  • Сергей
05.12.13 12:21

Ольга Запорожье - рассмешили, спасибо!!

Відповісти
  • Ольга24
05.12.13 15:37

Ольга Запорожье, МОЛОДЕЦ !!!!! :)

Відповісти
  • Astra_Sirius
05.12.13 16:33

А к нам с тем же вопросом не звонили,а пришли ... сами-доп.сервис )))

Відповісти
  • gafi
05.12.13 17:15

Астра, что прямо с мешком для денег пришли???

Відповісти
  • gafi
05.12.13 17:17

Ой, у нас так приходили, типо барсетку забывали, типо за ней потом в смущеньи возвращались. А мы туда ничего не положили...ни валюты, ни наркотиков, ни оружия... может зря?

Відповісти
  • Хай їм грець
06.12.13 08:24

Податківцям начхати на Мін'юст, президенту і прем'єру на Мінюст, люди, треба йти на МАЙДАН бо це ніколи не скінчиться.

Відповісти
  • Злая бухгалтер
06.12.13 09:29

А наше предприятие (7 человек) попало в группу риска, потому что уставный фонд меньше чем 250000,00грн. Во, дебилоиды! Им похрен сколько человек на предприятии работает 7 или 100.Мне кажется майдан даже не поможет. Надо так, как китайцы делают. Взял взятку чиновник - расстреляли. Правда, у нас сразу на миллион снизится численность. Ну, ничего, нарожаем нормальных.

Відповісти
  • Натали
06.12.13 11:03

gafi 05.12.2013 19:17:25 Ой, у нас так приходили, типо барсетку забывали, типо за ней потом в смущеньи возвращались. А мы туда ничего не положили...ни валюты, ни наркотиков, ни оружия... может зря?

Відповісти