Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


16.12.13
3541 27 Друкувати

Будьте внимательны, оплачивая больничные с 14 декабря 2013 года

   Комісіям із соцстрахування підприємств, установ та організацій, у яких працюють жінки, які перебували у відпустці для догляду за дитиною до трьох років у період із 1 січня 2011 року, доведеться переглянути страховий стаж для визначення відсотку оплати листків непрацездатності. Адже весь період зазначеної відпустки, починаючи з 1 січня 2011 року, тепер зараховуватимуть до страхового стажу. Звісно, перерахунків раніше оплачених лікарняних робити не потрібно, оскільки зазначена норма діє з 14.12.2013 р.
   
   Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» щодо зарахування до страхового стажу періоду відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку» від 19.11.2013 р. № 691-VII
За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • устала
17.12.13 06:47

что за бред.

Відповісти
  • Alexx
17.12.13 07:05

блин, вот не могу "покращувати" нормально, надо обязательно с какими-то заморочками это делать. И какой алгоритм перерасчета? что в итоге должно получиться? относительно чего надо "быть внимательным" оплачивая больничные?

Відповісти
  • Радуга
17.12.13 07:11

больничные - 60, 80 или 100%. от количества отработанных лет

Відповісти
  • Оксана
17.12.13 08:09

Alexx, ничего пересчитывать не нужно, а внимательно быть относительно 60, 80 или 100%. Всё! И никаких заморочек нет.

Відповісти
  • LEO
17.12.13 08:13

вот людей прет - ни дня без каких то изменений, уточнений, перерасчетов, добавлений.......... ЩОБ ВСЯ ВАША КОМІСІЯ ВСРАЛАСЯ

Відповісти
  • freeeee
17.12.13 08:14

Оксана, по поводу перерасчета еще точно не ясно - сейчас не нужно, но в министерстве говорят "мы еще подумаем"...

Відповісти
  • Оксана
17.12.13 08:32

при перерасчете может и бюджет пострадать))) Так что сомневаюсь, что они "подумают" в сторону перерасчета)

Відповісти
  • Loko
17.12.13 08:38

оскільки Закон № 691 запрацював із 14 грудня 2013 року, то немає жодних підстав робити перерахунок лікарняних за попередні періоди. період відпустки по догляду за дитиною до досягнення трьох років слід врахувати до страхового стажу для страхових випадків, які настали починаючи з 14 грудня 2013 року. звідси http://www.interbuh.com.ua/ua/documents/ib/2648/12544

Відповісти
  • бух
17.12.13 08:42

Если б/лист с датой начала до 14.12.2013, то период отпуска по уходу до 3-х лет исключаем из страхового стажа, а если после 14.12.2013, то включаем? Так что ли ? Подскажите кто знает!!!

Відповісти
  • Loko
17.12.13 08:47

виходить саме так

Відповісти
  • Бармалей
17.12.13 08:50

для бух думаю важно когда Вы рассчитываете закрытый больничный - до вступления в силу Закона , или после если до - делаете все по старому если после - засчитываете в стаж время отпуска по уходу с 01.01.2011

Відповісти
  • Крым
17.12.13 08:57

Сложно что-либо им внедрять с 1-го числа, ну просто рука не поднимается, обязательно нужно с середины месяца.

Відповісти
  • Elva
17.12.13 09:34

А я все равно нифига не поняла...как можно больничный 2011года провести после 14/12/2013?????

Відповісти
  • Маня
17.12.13 09:42

Ядумаю що це для наступних лікарняних для визначення стажу.

Відповісти
  • ая
17.12.13 09:47

так а причем тогда норма...Установити, що у разі, коли особа перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у період з 1 січня 2011 року до набрання чинності цим Законом, час відпустки зараховується до її страхового стажу...??

Відповісти
  • Ольга
17.12.13 09:48

А если в декрете была до 01/11/2011, то этот "отпуск" не идет в страховой стаж что-ли? Объясните, пожалуйста, кто понял.

Відповісти
  • zhuzha
17.12.13 09:52

Я так поняла: Перерасче больничных до 14ю.12 не требуется. Но для целей определения страхового стажа норму применяют в отношении отпуска по уходу с 01.01.2011.

Відповісти
  • Elva
17.12.13 10:00

а можно было бы просто написать ...женщинам находящимся в декрете с 01,01,11 защитывать стаж

Відповісти
  • Інна
17.12.13 10:35

При нарахуванні лікарняних з 14 грудня до стажу застрахованої особи включається період її відпустки по догляду за дитиною, яка була в період після 01.01.2011 року. Очевидно (за аналогією з "декретними" змінами) це стосується лікарняних, які нараховуються за листками відкритими з 14 грудня. Перераховувати лікарняні за періоди до 14 грудня, думаю, не потрібно, звідки ця влада візьме гроші на такі виплати. Вони на це не підуть. Їм би вистачило на поточні виплати, і так уже ледве нашкрябують, щоб хоч зарплати та пенсії платити.

Відповісти
  • :)))
17.12.13 12:04

Коллеги! Подскажите по поводу сдачи деки по НДС - сдаем теперь пакетом, а квитанции 1и 2 приходят на деку и додатки (то есть как и раньше), или только на деку квитанции 1 и 2 , а на додатки только квит.1. Будьте добры , напишите, а то в налоговую не могу дозвониться

Відповісти
17.12.13 12:42

Идите в тему http://buhgalter911.com/yaf/yaf_postsm396808.aspx#396808

Відповісти
  • fgttg
17.12.13 12:47

Квитанція 2 приходить і на декларацію,і на додатки , і на реєстр, але номер реєстрації про прийняття однаковий.

Відповісти
  • Hihi
17.12.13 20:33

квитанция №2 приходит отдельно на реестр НН (он в пакет не входит), и кв.№2 отдельно на пакет (дека+додатки)

Відповісти
  • Марія
18.12.13 10:44

Когда приходят квитанции, то приходит в зашифрованном виде квитанция № 2 на все - и на приложения и на основную декларацию. При открытии в приложениях написана только основная "ДЕКА" что все ПРИНЯТО , т.е.імя файлу ......j0200113..... то.что это приложения видно только в зашифрованном виде в ХМЛ.Просто будьте внимательны. Открывайте "ДЕКУ" первой. Если принята, то все нормально.

Відповісти
  • *-*
18.12.13 13:44

:))), Приходят все отдельные квитанции на все приложения и деку, но номер у всех квитанций одинаковый и одинаковая трактовка Документ: J0200113 Податкова декларацiя з податку на додану вартiсть...но имена файлов в квитанциях разные...На реестр приходит квитанция отдельно как и раньше.

Відповісти