Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


  • Підприємство реалізує за договором комісії алкогольні напої та пиво. Чи буде оподатковуватися збором на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства виручка у комісіонера та комітента, та коли виникають податкові зобов‘язання зі сплати хмелезбору?

Підприємство реалізує за договором комісії алкогольні напої та пиво. Чи буде оподатковуватися збором на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства виручка у комісіонера та комітента, та коли виникають податкові зобов‘язання зі сплати хмелезбору?

Відповідно до статті 14 Закону України від 25 червня 1991 року N 1251-XII "Про систему оподаткування" збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства включено до переліку загальнодержавних податків і зборів (обов'язкові платежі).
Статтею 1 зазначеного Закону встановлено, що ставки, механізм справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) і пільги щодо оподаткування не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів про оподаткування.
Законом України від 9 квітня 1999 року N 587-XIV "Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства" визначено порядок справляння та використання збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.
Відповідно до статті 1 цього Закону платниками збору є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують в оптово-роздрібній торговельній мережі алкогольні напої та пиво.
Згідно з статтею 2 цього Закону об'єктом оподаткування є виручка, одержана від реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі алкогольних напоїв та пива, а статтею 3 визначено, що ставка збору становить один відсоток від об'єкта оподаткування, визначеного статтею 2 цього Закону.
Оптова торгівля суб'єктами господарювання здійснюється за умови отримання спеціальних дозволів або ліцензій в залежності від виду продукції, яка реалізується, комісійна торгівля є однією з ланок торговельної діяльності суб'єктів господарювання.
Згідно з нормами чинного законодавства з бухгалтерського обліку обсяг реалізації товарів обліковується на рахунку 70 "Доходи від реалізації", на кредиті цього рахунка відображається виручка, одержана в оптово-роздрібній торговельній мережі, що надійшла за реалізовані товари за цінами реалізації.
Законом України "Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства" не визначено особливих умов оподаткування збором на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства виручки, одержаної суб'єктами господарювання від реалізації у оптово-роздрібній торговельній мережі алкогольних напоїв та пива в залежності від виду та форми їх підприємства.
Таким чином, у разі якщо суб'єкти господарювання здійснюють реалізацію алкогольних напоїв та пива в оптово-роздрібній мережі та отримують виручку від реалізації цієї продукції, яка обліковується на рахунку 70 "Доходи від реалізації", вони є платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства незалежно від того, чи це комітенти (у т. ч. підприємства-виробники), чи це комісіонери.
Відповідно до Порядку заповнення і подання звіту про суму нарахованого збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, затвердженого наказом ДПА України від 28.03.2002 N 133, платник збору самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у звіті про суму нарахованого збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства. Зазначений звіт платник збору подає до органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням щомісяця протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця, та самостійно сплачує суму податкового зобов'язання, зазначену в поданому ним звіті, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем граничного терміну подання звіту.
Для податкового обліку хмелезбору одним із ключових питань є дата виникнення зобов‘язань щодо його сплати. Листом Державної податкової адміністрації України від 14.01.2000 р. №526/7/16-2317 зазначено, що податкові зобов‘язання зі сплати хмелезбору виникають з моменту отримання коштів за реалізовані алкогольні напої та пиво. Якщо ж першою подією є відвантаження продукції, то податкові зобов‘язання зі сплати хмелезбору виникають також на дату оплати відвантаженої продукції.
Тобто, податкові зобов‘язання зі сплати хмелезбору виникають лише після того, як алкогольні напої та пиво буде і відвантажено покупцям, і за них буде отримано оплату.

фото автора У фокусі
Дмитро Костюк Звіт з ЄСВ ФОП – 2020: приклад заповнення...
262847 293
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд