Отключить рекламу

Подпишитесь!


31.03.14
489 6 Печатать

Суд привел новые аргументы относительно реальности договоров купли-продажи

   Ухвала Житомирського апеляційного адміністративного суду від 20.02.2014 № 806/7281/13-а
   
   Правова природа договорів купівлі-продажу визначає наступне волевиявлення сторін цих договорів (правочинів): у продавця — на передачу покупцеві товару, у покупця — на прийняття товару та його оплату. Жодної іншої мети (завдання збитків державі шляхом несплати податків, штучне зменшення бази оподаткування тощо) ці правочини не містять і містити не можуть, оскільки зобов’язання припиняється його виконанням. Тобто після виконання договорів унаслідок отримання кожною зі сторін бажаного результату всі правовідносини між ними завершуються. Після цього в кожної із сторін правочину (договору) виникають правовідносини вже з іншим суб’єктним складом.
   
   Такого висновку дійшов апеляційний суд, не погоджуючись із доводами податківців, що всі договори, укладені певним суб’єктом господарювання із його контрагентом, не створюють реального настання правових наслідків, а отже є нікчемними.
   
   При цьому, знову поза увагою податкового органу залишився той факт, що як підприємство-позивач, так і його контрагент виконали умови укладених між ними угод, чим і підтвердили факт їх укладення. Про це свідчать і первинні документи, долучені до матеріалів справи. Тобто відбулося реальне постачання товарно-матеріальних цінностей за договором купівлі-продажу, а не лише документальне оформлення цих господарських операцій із перерахуванням коштів продавцю, на чому наполягали податківці.
   
   Не взяв до уваги суд і заперечення контролерів про нікчемність договору через неможливість його виконання з огляду на обмеженість персоналу, виробничих активів, складських приміщень, транспортних засобів у контрагента. На думку суду, такі висновки податкового органу грунтуються на припущеннях та аналітичних даних — висновків іншого податкового органу, без встановлення достовірної інформації з компетентних джерел.

По материалам Головбух24
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
 • ***
01.04.14 11:24

Собирали по несколько тысяч ПК в месяц, штат, ОС, ТУ зарегитрированные в Госстандарте, аттестация производства, поставки на МЕТРО и др сети. Но нач аудита налоговой сказал: " Фикция, у них нет на балансе конвеера! ". Предложили прийти в цех и посмотреть, что ПК собирают на столах. Отказались, мол вы декорацию для нас сделаете. И так по мозгам ездили целый месяц, потом взяли взятку и попросили родственников устроить в цех на сборку ПК. Теперь новый прикол: месяц смотрят документы, а в акте пишут "НЕ ПРЕДОСТАВЛЕНО".

Ответить
  Оценить
 • 0
 • 0
 • друг
01.04.14 12:09

Гоните таких проверяющих в шею. :)

Ответить
  Оценить
 • 0
 • 0
 • ***
01.04.14 12:30

Другу. Если раньше брали конвертами, сейчас просят рюкзаками. Поэтому акты с астрономическими суммами, 3 жалобы в Минсдохи ( район, город, министерство - их никто и не читает, даже по накл зарегистрированным в МЕДКЕ - пишут не предоставлено) , а потом суд, который все отменяет. Но ГНИ после суда все равно на карточку заносит доначисления. Если их опять по карусельке пересадят с района на район прийдется создавать бухсектор. Ведь они ничего не боятся, говорят о взятках в кабинетах и по мобилкам не боясь прослушек.

Ответить
  Оценить
 • 0
 • 0
 • A
02.04.14 07:36

Другу. Если раньше брали конвертами, сейчас просят рюкзаками. Поэтому акты с астрономическими суммами, 3 жалобы в Минсдохи ( район, город, министерство - их никто и не читает, даже по накл зарегистрированным в МЕДКЕ - пишут не предоставлено) , а потом суд, который все отменяет. Но ГНИ после суда все равно на карточку заносит доначисления. Если их опять по карусельке пересадят с района на район прийдется создавать бухсектор. Ведь они ничего не боятся, говорят о взятках в кабинетах и по мобилкам не боясь прослушек. - ЭТО где? У нас за по жалобе на акт налоговая впервые пошла нам на уступки!!!! и за 2 последних месяца ни одной встечки ни одного запроса по котрагентам!!!! Чернигов

Ответить
  Оценить
 • 0
 • 0
Комментирование новости отключено
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться