Отключить рекламу

Подпишитесь!


06.04.14
628 1 Печатать

Прежде чем «доначислить», тщательно исследуйте статус налогоплательщика и его контрагентов

   Ухвала ВАСУ від 01.04.2014 № К/800/38636/13
   
   Коригування податкових зобов’язань може відбуватися лише в постачальника, який зареєстрований платником ПДВ.
   
   На цьому наголосив ВАСУ, визнавши протиправним податкове повідомлення-рішення про донарахування підприємству податкових зобов’язань з ПДВ, винесене за результатами позапланової виїзної перевірки. Як вбачається з акту перевірки, підставою для такого донарахування за операціями з одним із контрагентів стало коригування підприємством податкових зобов’язань.
   
   Зокрема, згідно з пунктом 192.1 Податкового кодексу України, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.
   
   При цьому зменшення суми податкових зобов’язань платника податку — постачальника в разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, наданих особам, що не були платниками цього податку на дату такого постачання, дозволяється лише при поверненні раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості. У тому числі при перегляді цін, пов’язаних із гарантійною заміною товарів або низькоякісних товарів відповідно до закону або договору.
   
   Тобто лише при обов’язковому одночасному виконанні двох умов (повернення товарів та надання повної грошової компенсації їх вартості) може відбуватися коригування податкових зобов’язань у разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, поставлених неплатникам ПДВ. У випадку повернення передоплати Податковий кодекс України зобов’язує продавця зменшити суму податкових зобов’язань за результатами податкового періоду, протягом якого передоплата була повернута, та надіслати отримувачу розрахунок коригування. У такому випадку постачальник — платник ПДВ має право виписати розрахунок коригування до податкової накладної та зменшити нараховану суму податкових зобов’язань з ПДВ. При цьому обидва примірники розрахунку коригування залишаються у продавця без підпису покупця — неплатника ПДВ.
   
   Як було встановлено судами, саме підприємство-позивач було постачальником товарів, а цей його контрагент — покупець. І саме тому зменшення податкових зобов’язань позивачем, усупереч позиції податкового органу, є правомірним. Дані ж, викладені в акті перевірки, свідчать про недослідженність податківцями відповідних взаємовідносин позивача із його контрагентом.

По материалам Головбух 24
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Вера в будущее
08.04.14 07:55

Дата Ухвали серьезная)))

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться