Отключить рекламу

Подпишитесь!


09.04.14
1046 4 Печатать

Отсутствие накладных не является нарушением установленного порядка учета товарных запасов по месту их реализации

   Ухвала ВАСУ від 17.03.2014 № К/9991/1794/11
   
   ВАСУ, погодившись із судами попередніх інстанцій, визнав неправомірним застосування податковим органом фінансових санкцій до підприємства за неведення або ведення з порушенням установленого порядку обліку товарів за місцем реалізації та зберігання. Підставою для висновків податківців стало їх недопущення до здійснення контрольних замірів палива в резервуарах, що реалізувалось на АЗС, та ніби-то неведення журналу обліку нафтопродуктів. Однак доводи перевіряючих не відповідають дійсності та спростовуються, зокрема наявними у справі письмовими доказами. А саме: журналом обліку надходження нафтопродуктів, змінним журналом, товарно-транспортними накладними, фіксальними чеками.
   
   І дійсно, до документів, що є підставою для оприбуткування товару та для внесення записів до облікових бухгалтерських реєстрів, як правило, належать накладні та товарно-транспортні накладні.
   
   Водночас ВАСУ зазначив, що відсутність накладних або їх неправильне оформлення не може бути віднесене до порушень установленого порядку обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації.
   
   Крім того, законодавством не передбачено конкретного порядку обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації. Лише статтею 6 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР передбачено, що облік товарних запасів фізичною особою — суб’єктом підприємницької діяльності ведеться в порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) — у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку.
   
   А тому оприбуткування товарів підприємством (його філією, відокремленим підрозділом) має здійснюватися відповідно до Положень (стандартів) бухгалтерського обліку в Україні. Інформація, що міститься у прийнятих до обліку первинних документах, систематизується на рахунках бухгалтерського обліку в реєстрах синтетичного та аналітичного обліку шляхом подвійного запису їх на взаємопов’язаних рахунках бухгалтерського обліку.
   
   Що ж до недопущення до проведення інвентаризації перевіряючих, то воно, на думку судів, аж ніяк не може кваліфікуватися як порушення встановленого порядку обліку товарних запасів за місцем їх реалізації.

По материалам Головбух 24
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
 • адвокат
10.04.14 12:13

и это правильно

Ответить
  Оценить
 • 0
 • 0
 • 999
10.04.14 12:34

Нас за это щштрафовали.До сих пор судимся

Ответить
  Оценить
 • 0
 • 0
 • МИЛА?????
10.04.14 22:47

SOS SOSSOS Дорогие коллеги: У меня вопрос кто работал в марте с Крымом и получал товар и налоговые накладные на поставку товара. Можно ли их включать в декларацию по НДС….за март 2014г.

Ответить
  Оценить
 • 0
 • 0
 • Лика
11.04.14 17:35

Мила! Мне фирма крымская "КВК" принесла письмо,что все НН,выписанные нам после 14.03.14 не были зарегистрированы в ЄРПН. Просят вважати форс-мажорними обставинами та скористатися правом на податковий кредит по податковим накладним,не зареєстрованими в ЄРПН,через подання до податкової декларації,згідно п.201.10 ст.201 ПКУ,заяви зі скаргою на компанію "КВК".Звертають увагу на те,що таке право у нас зберігається протягом 60 календарних днів,що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний період,у якому порушено порядок реєстрації в ЄРПН.

Ответить
  Оценить
 • 0
 • 0
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться